Reklama

DVB-T2: Do konca roka 2020 bude vysielať voľne detský kanál

V priebehu dnešného dňa došlo k plánovanému zakódovaniu športových staníc Sport 1 a Sport 2 HD, ktoré sú šírené v prvom celoplošnom multiplexe (MUX1). Obe stanice boli šírené dočasne voľne od novembra a to v rámci ochutnávky, ktorú pripravila Plustelka v spolupráci s vysielateľom AMC Networks. Oddnes tak majú prístup k športovým staniciam už iba klienti terestriálnej platformy Plustelka.

Od dnešného dňa naopak vysiela voľne (FTA) v terestriálnom vysielaní detský kanál Minimax, ktorý je súčasťou štvrtého celoplošného multiplexu (MUX 4). V rámci ochutnávky bude tak dostupný všetkým divákom, ktorí majú možnosť prijímať signál cez anténu, voľne až do konca roka. Následne dôjde opäť k jeho zakódovaniu systémami Irdeto a Cryptoguard.

Počas celého decembra prebieha v DVB-T navyše aj ochutnávka novej stanice AMC, ktorá bude súčasťou balíka Plustelka Štandard od januára 2021. AMC nahradí po novom roku doterajší filmový kanál Film+. V pláne sú aj ďalšie zmeny, podrobnejšie informácie sme priniesli v tejto správe.

Mohlo by vás ešte zaujímať


Komentáre

 1. Vypnite celé DVBT, je mi z Vás na grc, všade na 1.mieste ošklbať slušných ľudí. Towecom, Skylink jedna banda – darebač, hnus. Hamba, mal som Skylink a to už nevedeli čo majú pýtať za tie páru programy, tak som ich zrušil a na nete sú aj satarmo programy, hihi a kto chce nech platí

  1. Mne vyhovuje Plustelka, to zloženie programov je pre mňa akurát.
   Samozrejme každý človek má iné nároky. Preto nech si každý vyberie tv platformu aká mu vyhovuje. Ale zlorečiť na niečo čo sa mne nepáči je veľmi primitívne. Dá sa to vyjadriť aj slušne.
   Ale žiaľ je taká doba , takmer v každej diskusii je množstvo osobných urážok , primitivizmov ,nenávisť za iný názor .
   Ľudia si zlorečia , preklínajú ,ale vlastne si vôbec neuvedomujú ,že v skutočnosti si týmto privolávajú preklatie na seba ,na svoje rodinu . Ja prajem každému jednému z vás pokoj do duše. A nezabudnite že šťastný človek môže byť iba človek ktorý je vďačný.

  2. Mne napríklad nevyhovovala plustelka po obrazovej stránke.Rada pozerám Čt programy a keby boli v HD tak si Plustelku platím doteraz.Ale nenadavam,vybrala som si inú platformu a zatiaľ som spokojná a neplatím ani viac a mám programy v HD aké som chcela.Mne to tak pripadá ako keď sa mne niečo nepáči tak nadavam aby to ani druhý nechceli!(Sto ľudí sto chutí.)

  3. @Fte: máš pravdu, že netreba byť stále negatívny, ale ezoteriku do toho neťahaj, ak nechceš byť na smiech.

 2. Prečo na Minimaxu už
  od začiatku ide EPG len do 20 hodiny a popritom vysiela 24 hod miôí Towercom !!!!

  1. Mne vyhovuje stv1, stv2.Ostatne ponuky od tých chudákov ma netrápia. Nedam im ani cent na mne zlodejčiť nebudú.

 3. Pozrite sa do Čiech ako to má vypadať… vy amatéri…….

  1. U nás dobrý, chytame všechny muxy, dobré programy se dají najít, jako třeba prima max, prima zoom, seznam tv, ct 😀 pro deti a ješte ujde nova cinema, krom nova cinema vše běží v HD jak jinak ,je to pořád samá reklama. Ale aspoň zdarma! A proto mne zajímá kolok má skylink u nas platících abonentu na anteně + , proč mlčí a nepochlubí se s čísly???

  2. To nie su amatéri ale nenažraný zlodeji. Keby sa ľudia uvedomyli, tak skrotnú jedna dve.

  3. @ Jaros :

   Tak táhni do Čech (ale až za Jihlavu kde ty Čechy až začínají) ty poturčenče když se bez Čechů ani pomalu ani nevytentuješ.

  4. Zase ten cholerický neurotický nacionalista z Moravy… Nebude ten cyp z Karvinej?!

  5. @Jen tak: uvádzať počet abonentov služby Anténa+ dnes nemá zmysel, keďže je na trhu veľmi krátko. Ale zaujímalo by ma, koľko má Skylink klientov v ČR aj SR a najmä ich medziročný prírastok, pardon, úbytok. 🙂

 4. Presne tak, sú to darmožráči!!!!
  Za nič chcú veľké prachy.
  Banda nenazrata.

 5. TWC bude mať s platfromou Mínustelka vážny problém ak budú vyradené Eurosport 1, Eurosport 2, Discovery, Film+ ako aj spravodajská TA3.

  1. Discovery je o ničom, samé doku soaps, Film+ nahradia veľmi podobnou AMC, TA3 nikdy nebola v Plustelke. Takže jedine tie Eurošporty budú niekomu chýbať – ale mne nie, ja na snooker napríklad zvedavý nie som.

 6. Zrušiť cele šírenie cez antény aj tak ponuka 0 bodov .ked uz malo by byť zlozenie aspon takeho bez platenia stv 1, 2, 3 , Čt 1,2,3, 4 , markiza ,joj, ta3. Lux , senzi, joj cinema zadarmo pre každého

  1. Áno, a realita sa pokorne nechá prefackovať a odteraz sa bude riadiť tvojimi zbožnými želaniami.

 7. Jednu pladbu som už neobnovil a druhá mi bude končiť a končím plustelkou

  1. Pro Zdeňka, prosím tě, neznám tě osobně, ale proč prosím tě když někdo napíše svůj názor ohledně dvb-t jak se dělá v ČR tak hned Slovenského občana posíláš do Čech? Je to Slovenský občan a měl by si každého názor respektovat a ne pořád někam někoho přesouvat. Zpamatuj se už je po válce a tohle myšlení měli náckové tak se nad sebou zamysli. Jinak má pravdu ohledně dvb t2

 8. Čo sa čudujete veď sme na Slovensku čo už je tu dobre?

 9. pán Zdenek na tomto fore sa odbavujete na slušných ľudoch už nepíšte žiadne články lebo vám ich zablokujú!!!

  1. Nie je to pravda. Moraváci sú v skutočnosti fajn, to len Zdenek je výnimka, ktorá potvrdzuje pravidlo.

  2. zdenek napísal pravdu o zadkolezectve mnohých čechoslovakistov ktorí potrebujú nad sebou niekoho z prahy aby vedeli žiť.
   Pravda sa však netoleruje – český šovinizmus, zničil ČSFR vy bačové čobolácki

  3. @vadrfy – táraš hlúposti, je to presne naopak – nacionalisti nevedia žiť bez nepriateľa, za ČSFR to bola na Slovensku Praha, teraz Soros. Vždy musia niekoho nenávidieť a hádzať naňho vinu za to, že si vlastnou debilitou ničia životy, bez toho by nemohli so sebou žiť. A ČSFR zničil Mečiar s Klausom, aby mohli každý kradnúť na vlastnom piesočku, najmä Mečiar. O rozdelení republiky malo byť referendum, ale Mečiar ho nedovolil, lebo napriek hojnému počtu tupých hejslovákov bola väčšina proti rozdeleniu. Ale vidím, že takí ako ty radi zabúdajú na historické fakty, aby si mohli vymyslieť vlastnú pseudohistóriu. A tí hejslováci, čo sa najviac radovali zo „svojstojnosti“ (© Augustín Marián Húska), teraz najviac nadávajú na naše biedne DVB-T a závidia Čechom 35 či koľko FTA programov zadarmo.

 10. Ja som mal platené stanice aj Plustelku,ale teraz nemám iba FTA na dvb-t,pokiaľ mi ponúknú platené stanice bez odpadov typu Markízy,Doma,Dajto,čoskoro aj TA3,Primi Plus,som ochotný platiť,ale ináč úžeru na Slovensku nepodporujem,lebo ináč sa to ani nazvať ani nedá,pozrite sa do Česka alebo do Nemecka,tam sú skoro 200 FTA staníc na Astre 19,2

  1. Na Astre 19,2°E je viac ako 300 FTA programov, ale keď odrátame duplicity (napr. HD vs. SD), desiatky regionálnych verzií toho istého programu (len WDR tam má asi 20, možno 30 takýchto klonov), teleshoppingy, promo slučky, paškvily, kde si pánbožkárski pomätenci honia ego (SBN a podobne) a ďalší odpad, zostane asi 60-70 pozerateľných staníc. Čo teda nie je málo, ale 200 ich nie je.

  2. aj z Astrou 23,5 FTA je ich presne 188 bez klonov ak mám byť presný a nepočítam do nich tie erotické monoskopy kanály .

  3. Ale v tom máš aj teleshoppingy a regio verzie. Napríklad RTL má 3 či 4 nemecké regio klony plus rakúsku a švajčiarsku verziu, kde je ten istý obsah, len reklamy a regionálne spravodajstvo je odlišné. Takisto šlágrové odrhovačkové stanice patria medzi teleshopping a nerátajú sa, hlúposti typu SBN, TRT World, Cubavision, Record, TVE, Aragón TV a podobne tiež nemajú zmysel. Keď to dôkladne očistíš, nezostane ich tam viac, ako 70. A to rátam aj detské, hudobné, spravodajské (nie regio spravodajstvo, RT a jej klony, ani čínske CGTN a CGTN Francais) a „normálne“ náboženské (nie SBN a Sofia TV). A samozrejme nerátam ani tie hanbaté monoskopy.

 11. Ja mam v hale na Qled 65 iba DVB-T a Youtube, manzelka na poschodi si v pohode pozera cez Skylink svoje programy . Moje DVB-T sluzi hlavne na sledovanie RTVS, hlavne dvojky a monitoring regionalok. Aj tak sa da fungovat a netreba iba nadavat, kazdy nech si najde pte seba vyhovujucu platformu a hotovo.

 12. Mohli by začať vysielať program Ako ďalej Towertroll ?

 13. Ale v tom máš aj teleshoppingy a regio verzie. Napríklad RTL má 3 či 4 nemecké regio klony plus rakúsku a švajčiarsku verziu, kde je ten istý obsah, len reklamy a regionálne spravodajstvo je odlišné. Takisto šlágrové odrhovačkové stanice patria medzi teleshopping a nerátajú sa, hlúposti typu SBN, TRT World, Cubavision, Record, TVE, Aragón TV a podobne tiež nemajú zmysel. Keď to dôkladne očistíš, nezostane ich tam viac, ako 70. A to rátam aj detské, hudobné, spravodajské (nie regio spravodajstvo, RT a jej klony, ani čínske CGTN a CGTN Francais) a „normálne“ náboženské (nie SBN a Sofia TV). A samozrejme nerátam ani tie erotické monoskopy.

 14. Huh, tu je cenzúra na slovo „e*otické“? LOL. Ako potom prešiel ten komentár pred mojím?

  1. No super, táto diskusia je úplne rozbitá. Najprv nechcú prejsť príspevky a potom mi ich to hádže úplne inam…

 15. Zdenek,ty potrebuješ odbornú pomoc,alebo uja v bielom plášti,aby si to aj pochopil.

 16. Towercom rokuje s amc,ak sa dohodnú, od nového roka bude nejaký program od skupiny amc FTA na dvb-t,niečo podobné ako majú maďari Spektrum Home na dvb-t FTA od skupiny amc.

 17. Mohli by ste napísať článok, že dokedy ešte bude Towertroll ničiť digitálne vysielanie.

 18. Dobrá otázka Od Mikiho. Žiaľ na túto ako aj veľa ďalších sa odpovedí nedočkáme. Na margo ČR buďte radi, že fungujete ako fungujete. Snáď vám to vydrží čo najdlhšie. U nás dostal dvb-t priestor a občania KO vďaka jednej spoločnosti a to za aktívneho prispenia úradov. Aj presahy sú rušené, teda okrem maďarských. Je to ale v súlade s celkovým „trendom“ na SK.

  1. Keď je Trtcom neschopný, nech to prenechá iným spoločnostiam, ktoré to budú rozvíjať a nie zaklincovávať.

Komentáre už nie sú povolené.