Reklama

Z niektorých DVB-T vysielačov vysiela namiesto TV Šlágr iná hudobná TV, iba dočasne

Ako sme už na našom portáli SatelitnáTV.sk informovali, operátor AVIS dnes odpojil zo všetkých miestnych DVB-T vysielačov český program Šlágr, ktorý prináša vo vysielaní hudobné programy s prvkami teleshoppingu. K ukončeniu šírenia došlo na základe rozhodnutia samotného českého vysielateľa.

Niektorým divákom sa však podľa našich zistení objavila na programovej pozícii po Šlágr TV konkurenčná hudobná televízia Senzi. Konkrétne ide o miestne DVB-T vysielače Bratislava (26. kanál), Trnava (49. kanál), Galanta (29. kanál), Nitra (52. kanál), Banská Bystrica (23. kanál), Turčianske Teplice (42. kanál), Martin (23. kanál), Poprad (28. kanál), Prešov (27. kanál) a Košice (39. kanál).

Ako je však známe, Senzi je už niekoľko rokov platená televízia. Nebude teda šírená natrvalo voľne z miestnych DVB-T vysielačov. Ide len o akúsi ochutnávku terestriálnej platformy Plustelka pre divákov počas novembra. Začiatkom decembra preto dôjde k odpojeniu programu z vyššie uvedených DVB-T vysielačov. Diváci budú môcť potom sledovať Senzi už len z DVB-T2 multiplexu Plustelka Viac, ktorého je program štandardne súčasťou. Predplatiť si však budú musieť službu Plustelka. Informuje o tom text, ktorý beží v spodnej časti obrazovky na Senzi.

Mohlo by vás ešte zaujímať


Komentáre

 1. Krkolomná myšlienková konštrukcia….propagovať cez Senzi TV PLustelku Viac a cez túto zasa Plustelku….chlapci z TWC, pokiaľ to teda je z ich hlavy, očividne definitívne stratili kontakt s realitou, sú, ako vravia bratia Česi , „kompletně mimo mísu“….

 2. Tak to sú naozaj mimo reality.Ja som bola predplatitelkov od začiatku ale už som s nimi skončila lebo pridávajú také tv stanice čo mne nevyhovujú a to je ešte veľa v sd.

 3. Šlagr ma byt spoplatneny. Tak preto koniec. Mozno bude zakodovany alebo vobec cez antenu.

 4. TWC spúšťa vysielanie na totožných kanáloch ako moravské vysielače a tým znemozňuje príjem českých – asi náhoda to nebude-pripomína to komančov keď 24.rakúsky kanál bolrušený 23.z Trenčina
  Ķúpte si satelity nech sa zbadajú.

  1. To neboli komančovia, ale Medzinárodný frekvenčný plán Stockholm 1961.

 5. Seniórom, čo im zvukovú kulisu v domácnostiach robil práve Šláger , to bude chýbať.

 6. Vysielanie bude od 1. januára 2020 spoplatnené pre všetkých poskytovateľov. Budú platiť za hlavný Šláger TV – neznámu cenu. Kanál Šláger TV2 získajú ako bonus. Či sa poplatky premietnu do zdraženia služieb pre koncových zákazníkov, je otázne.

 7. Tv Sláger !
  Spoplatnenie sa netýka českého trhu, kde veľké množstvo domácností sleduje programy zadarmo cez anténu.
  Spoplatnia vysielanie v SR .

  1. A na satelite Astra 3B bude tiež Šlágr TV zakódovaný od nového roka alebo nie ? ? ?

 8. oni sa preberú veľmi skoro, keď nebudú mať zo Slovenska žiadne objednávky na CD / DVD a 0 sledovanosť.

 9. Skratek,prečo len z niektorých vašich vysielačov ide ochutnávka Senzi,to by ma dosť zaujímalo ?

  1. Tak sa rozhodlo, že pôjde to len tam, kde sa dá teoreticky chytiť signál Plustelka Viac, pretože inde by to nemalo zmysel kvôli tomu informačnému textu čo ide nonstop dole.

Komentáre už nie sú povolené.