Reklama

Piktogram upozorňujúci na preladenie môžu vidieť na ČT aj klienti Plustelky

Všetci klienti slovenskej terestriálnej platformy Plustelka môžu vidieť na oboch programoch Českej televízie piktogram, ktorý sa objavuje v pravom hornom rohu. Upozornil nás na to jeden z našich čitateľov.

Piktogram znázorňujúci vysielač s výkričníkom má informovať všetkých divákov o preladení na DVB-T2. Toto sa však samozrejme týka iba divákov v Českej republike, ktorí prijímajú signál z vysielačov v štandarde DVB-T. U našich susedov totiž tento týždeň začali odpájať prvé vysielače v tomto staršom štandarde. ČT sa takto snaží divákov informovať o prechode na DVB-T2.

Klienti Plustelky môžu tento piktogram ignorovať. Im zabezpečuje signál oboch programov Towercom. Piktogram sa na obrazovke objavuje z toho dôvodu, že Towercom preberá signál ČT1 a ČT2 z českých vysielačov v štandarde DVB-T.

Spomeňme, že v minulosti preberal Towercom signál oboch programov zo satelitu Astra 3B (23,5°E) v HD kvalite a následne ich šíril v prvom multiplexe v SD. Tento zdrojový signál neskôr operátor zmenil, nakoľko bol za logom ČT znak HD. Predplatitelia Plustelky tak mohli mať dojem, že programy ČT majú k dispozícii v HD kvalite, čo samozrejme nebola pravda.

Ďalšie zaujímavé správy:

Komentáre

  1. Ok súvlasil by som,ale za 4K – UHD sa bude platiť a nie za HD,to by malo byť už samozrejmosť !

  2. Peter @ :

   Aj kabel UPC šírí v České republice ČT 1 v SD s tímto piktogramem o vypnutí ve svém DVB-T a mate tímto své zákazníky!!!

 1. to zase pani z towercomu nedomysleli ked preberajú signál z českého dvb-t vysielača.Treba im napísať že čt bude o niekoľko mesiacov dostupná len v HD verzii,som zvedavý či zase budú preklapať HD vysielanie do SD tak ako to urobili z odpadovým programom Prima+ ,ktorý aj tak nikto nesleduje len zbytočne zaberá kapacitu v muxe

  1. z plustelky by som okamžite vyhodil odpadovú markízu aj s jej klonmi a taktiež odpadové primy-kúl aj plus,sú to komerčné stanice preplnené reklamou,tie nemajú v plustelke čo hľadať.Z primy jedine zoom

  2. Jo Jasne za to že tebe sa nepáči markíza tak vyradiť hehe nebuť smiešný

  3. Prima Plus je super kanál-tak mi naň nesiahaj!A pusti si infatilné blboviny na JOJ

  4. A to, čo začala RVR správne konanie o šírení Prima Kúl dopadlo ako ? ? ?

  1. Len sedemnásť(ročný) apod.,
   oni len preberajú obraz a zvuk (signál).

 2. Valek čo to dristaš ,máš vlčiu tmu ,ved cez plustelku ide stále čt1 a čt2 stále v SD aj s piktogramom.

  1. aj ja mám stále SD, možno je to tým že vysielač z ktorého sledujem nebol preladený?

  2. Ide stále v SD.

   Overoval som to a z Kamzika ide naozaj CT s logom HD, bez piktogramu. Zo Zobora to ide zase s piktogramom. Je v tom bordel. Ale kazdopadne je to z oboch vysielacov v SD.

 3. Bývam Novom meste nad Váhom vysolacu Javorina a vidím velice dobre plustelku mám 1rok a o vysila CT,1 HD CT ,2 ,HD A jsem Moravak

 4. Valek ,tak ked to máš v HD tak to nieje cez plustelku ale niektorý z moravských vysielačov,tak si láskavo pozri frekvenciu na ktorej príjmaš tie české HD programy.A nezavadzaj tu ostatných.

 5. Mám kartu plustelka a zadný Kojal nechytam mám rozšírenú nabitku a mluvim pravdu karta stala 34 euro čau Peter od kút jsi

  1. vsak pozri informacie o rozliseni , nespoliehaj sa ze vidis logo HD na obrazovke

 6. na západnom slovensku z vysielača brno kojál kanál 26.frekvencia 514 mhz- čt 1hd; čt 2hd ;čt d. hd; čt art hd;čt šport hd; všetky okrem čt24hd majú audio dolby digital.

Pridaj komentár

Komentáre nesúvisiace s článkom, obsahujúce nadávky, urážky, odkazy, politiku, ako aj tie, ktoré porušujú platné pravidlá a zákony, budú vymazané bez udania dôvodu.