Reklama

TV Noe v HD kvalite aj v DVB-T

Od utorka 9. apríla je k dispozícii kresťanská TV Noe vo vysokom rozlíšení (HD). K preklopeniu z SD na HD nedošlo však iba na družici Astra 3B (23,5°E), ale aj v prípade terestriálneho šírenia. Nie však v Českej republike, kde je program dostupný vo viacerých multiplexoch (RS8 a PS12), ale na Slovensku.
Pokračovanie nižšie:

Okrem družice Astra 3B (23,5°E) tak môžu TV Noe prijímať v HD kvalite aj diváci na Slovensku, ktorí sú v dosahu miestneho multiplexu telekomunikačného operátora AVIS. Konkrétne ide o miestne DVB-T vysielače v mestách Galanta, Dunajská Streda, Piešťany, Hlohovec, Nitra, Levice, Žilina, Martin, Turčianske Teplice, Čadca, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Dolný Kubín, Trenčín, Považská Bystrica, Banská Bystrica, Zvolen, Podbrezová, Brezno, Rimavská Sobota, Žiar nad Hronom, Lučenec, Prešov, Tatranská Lomnica – Poprad, Košice a Michalovce.

Zoznamy DVB-T/T2 vysielačov aj s podrobnosťami môžete nájsť v sekcii Vysielače. Nechýba tam vysielací kanál, výkon, ako aj presná poloha vysielača na mape.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Postupne sa to všade zlepšuje, už nenadávajú neprajníci , že sú vysielané iba machule, aj regionálky si stúpili do svedomia, takmer všetko už ide v HD.

  1. Milan. Ja by som bol zvedavý čo robí v muxe TV Poprad tá tretia prázdna pozícia TV Tatry.

  2. Keby si býval na Orave, tak už 10rokov si na šaty, lebo dvb-t je len sen, no Orava sa rýchlo po spoplatnení SL preorientovala a ide len o stabilné pripojenie 🙂 ďakujeme SL a towtro

  3. Rado.
   Nie je Orava ako Orava. Su dediny kde idu 4 slovenske muxy + lokal z Bobrova + 4 polske muxy, pre mna by to bol ideal.

  4. quido, o čom točíš ?? TV Oravia z Bobrova nevysiela dlho a už nejde ani na webe ! keď pôjdeš na Oravu napíš, zoberiem merák a zmerám Ti aj k46 ktorý vysiela pre 5% Oravakov, pre pokrytie Oravy DVB-T signálom prešla celá Orava na sat digitál, nože poď porátať antény a taniere, na jednu anténu 5kilo sat, tak pomohol towertroll za 10 rokov SL.

  5. Keď sa začalo v 2011 vysielať v DVB-T, tak to mali do roka pokryť všetkými multiplexmi celé územie a nie že skoro 10 rokov nie je dokryté územie ani 2. a 3. multiplexom o 1. a 4. ani nehovoriac (chýbajú na viacerých vysielačoch) a tragédie sú aj tie výkony, čo sú spúšťané ako na Orave alebo, že sa nebude vysielať TN-Nad Obrorou ale z prevádzača. Keď im RÚ vyberal prevádzkovateľa na celoplošné šírenie signálu mal dať podmienky, že do 1 – 2 rokov pokryť celé územie. V CZ bolo skoro hneď pokryté celé územie.

  6. Nonono, „Z“:
   https://i.iinfo.cz/urs/mux2_po_Pradedu-132013511403406.gif
   https://i.iinfo.cz/urs/Mux_3_komplet_vae-131271051194708.gif
   https://www.lupa.cz/texty/mapy-pokryti-multiplex-4-telefonica-o2/

  1. @jofo ja som skúšala na na prenosný sencor a antenov Iskra swich 18 zapnutý zosilovač 5v v lokalite Lehôtka a Gregorova vieska sila signálu30-40% a kvalita 60-70% sem tam zakockovelo ale lepšia antena to vytiahne vyšie.Druhým smerom som neskúšala.

  2. Janka ide vám vysielač Avis lučenec?U mňa tretí deň 0 .Či sa niečo pokazilo u mňa lebo ostatné muxi funkčné.

 2. Asi jde o to,kterou distribuci jaký operátor využívá-v ČR se může šířit od poskytovatele SD,v SR od operátora poskytujícího HD kvalitu-ovšem slovenská TV LUX českou TV NOE v tomto ohledu o dost předběhla.Například INTERNATIONALy NOVA a MARKÍZA jsou na SkyLinku v SD ale MPEG4,ovšem MARKÍZA INTERNATIONAL je s písmeny HD ale JOJ FAMILY HD je bez písmen HD.

 3. V taliansku mají zadarmo ani uhd a HD na satelitu. rád sledujem ich Rai 4k aji Rai HD. To len u nás prachy za všetko.

Komentáre už nie sú povolené.