Reklama

Skylink zredukoval HD ponuku, zákazníci prišli o dva HD programy

Luxemburský operátor M7 Group zredukoval od marca ponuku satelitnej služby Skylink, ktorá je k dispozícii ako na Slovensku, tak aj v susednej Českej republike. Zákazníci v oboch krajinách nemajú od marca prístup už k programom esportsTV HD a EDGEsport HD. Oba šíril operátor na svojej vlastnej kapacite, na družici Astra 3B (23,5°E), frekvenciách 11 739 MHz a 11 973 MHz.
Pokračovanie nižšie:


esportsTV bola špecializovaná televízna stanica, ktorá sa zameriava na oblasť tzv. e-športu. Vysielanie bolo dostupné v anglickom jazyku, prístup k nemu mali predplatitelia balíčkov Smart, Multi, Kombi a Komplet. Program bol súčasťou satelitnej platformy Skylink, ako aj internetovej Skylink Live TV od septembra 2016.

EDGE HD prináša to najlepšie zo sveta akčných športov ako je surfing, snowboarding, skateboarding, freestyle motocross a BMX. Stanica bola podobne ako esportsTV dostupná len v anglickom jazyku, česká či slovenská lokalizácia chýbala. Program bol súčasťou programového rastra platformy Skylink od mája 2014. Sledovať ho mohli predplatitelia balíkov Kombi a Komplet.

Pripomíname, že od marca 2019 platí už nový cenník v ktorom došlo k zvýšeniu ceny balíka Smart, v susednej Českej republike zdražil navyše aj tzv. Servisný poplatok.

Aktuálnu ponuku, nielen platformy Skylink, môžete nájsť už tradične v sekcii Frekvencie.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Super, len tak ďalej, koľko má Skylink HD programov do kopy??, Aspoň bude kapacita na iné programy teda ak, vôbec nejaké prídu načo pridávajú programy bez Lokalizácii to nechápem, Mali si na začiatku rozmyslieť aké budú programy pridávať že či má vôbec zm pridať program ktorý nevysiela v Českom alebo v Slovenskom jazyku ešte nech vyradia zopár nezmyslov abude to tip top ponuka, Nech už aj niečo nové pridajú na satelit a nie len vyraďuju, som zvedavý že do konca tohto roka budú mať len 25 HD programov.A z toho 50 SD programov.

 2. Je jedno jestli tam byl odpad typu „esportsTV HD a EDGEsport“ a nebo již není.

  Osobně bych ještě vyřadil další capiny UP NETWORK, E! Entertainment, Nautical HD, the QYOU atd., následně konečne zařadit Cinemax 2 aspoň v SD anebo nejlépe všechny filmové kanály překlopit za HD na ušetřené kapacitě.

  Případně zlevnit služby když se ušetří za vypnutí capin v HD.

  Další totální nesmysl je v dnešní době šířit o hodinu posunuté verze když lze dnes běžně pořídit nahrávku na přenosný HDD přes USB.

 3. Na UP Network mi nešahaj ten je dosť dobrý aspoň tam dávajú dokumenty o lietadlách.

  1. A prečo by boli hlúpy.Keď to niekomu táto platforma vyhovuje tak si ju platí .Ja som mala taktiež 2 karty a ešte som si jednu nechala na digital mám aj plustelku a na chalupe ročnú freesat.Teraz je už veľká možnosť výberu!

 4. Super aj tak to boli zbytočné programi. Sledovanosť 0,001%. Radšej by som bol za preklopenie už existujúcich programov do HD, tie ktoré maju väčšiu sledovanosť.
  Ja osobne ani nesledujem programi, ktoré nie sú v HD, automaticky ich už preskakujem.

 5. Koľko kanálov vyradil Skylink a koľko peidal freeSAT v poslednom období. Skylink dosť upadá, ale hlavne že udržujú banda jedna nenažraná…

Komentáre už nie sú povolené.