Reklama

Na Slovensku môže šíriť programy cez DVB-T a DVB-T2 vysielače až 27 operátorov

Na území Slovenskej republiky bolo k 28.2.2019 celkovo dvadsaťsedem poskytovateľov digitálneho terestriálneho vysielania (DVB-T/T2). Z toho ako jediný má povolenia pre všetky štyri celoplošné multiplexy Towercom, zvyšných dvadsaťšesť spoločností môže prevádzkovať iba regionálne multiplexy. Platných povolení, na prevádzkovanie DVB-T/T2 vysielačov, je aktuálne 253, z toho 80 sú pre regionálne multiplexy.
Pokračovanie nižšie:


Najväčším poskytovateľom regionálnych multiplexov, na základe vydaných povolení, je spoločnosť AVIS s podielom až 48 %, nasledujú Obecné siete s podielom 6 % a tretím najväčším poskytovateľom je GeCom s podielom 5 %. Informoval dnes o tom Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ).

Možno teda povedať, že najväčším poskytovateľom terestriálneho vysielania na Slovensku je jednoznačne spoločnosť Towercom, a to nielen v prípade celoplošných DVB-T/T2 vysielačov, ale aj tých regionálnych. Towercom má totiž v spoločnosti AVIS väčšinový podiel.

Aktuálny zoznam aktívnych DVB-T/T2 vysielačov môžete nájsť samozrejme už tradične na našom webe SatelitnáTV.sk v sekcii Vysielače.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. Obézne siete DVB-T neprevádzkovali, neprevádzkujú a nebudú prevádzkovať. Maximálne pán T o…al TVBA, ale to nebola jeho frekvencia. Úrad im už dávno mal podľa zákona zrušiť povolenia !

    1. Ktorý úrad a podľa akého zákona, lebo ten, čo vydal spomínanú tlačovú správu, sa tvári, že taký paragraf v zákone nie je.

    2. redakcia by mala zistiť čo je za tým, že načo sú niekomu frekvencie, keď ich nikdy nevyužíval.

  2. Tie čísla nesedia ! Ako bolo vyššie komentované „Obecné siete“ nikdy nič nespustili. Oproti tomu Avis si ešte aj prenajíma vysielače od ďalších menších operátorov a zároveň svoje vysielače prenajíma Towercomu. Zišlo by sa čísla prepočítať.

Komentáre už nie sú povolené.