Reklama

Skylink: Športové prenosy na TV Seznam budeme pre slovenských klientov blokovať

Od tohto týždňa môžu sledovať českú TV Seznam nielen českí, ale aj slovenskí zákazníci satelitného operátora Skylink. Bohužiaľ, nie všetky programy však budú dostupné slovenským klientom. Seznam TV totiž neprináša len svoju vlastnú tvorbu, ale aj prenosy z anglickej Premier League, španielskej La Ligy, talianskej Serie A či nemeckej 1. Bundesligy. A práve tieto športové prenosy bude musieť operátor slovenským zákazníkom blokovať, dôvodom sú autorské práva. Na Slovensku môžu totiž vysielať uvedené futbalové súťaže iba programy DIGI Sport, ktorých vlastníkom je Slovak Telekom (ST).
Pokračovanie nižšie:


Futbalové zápasy, na ktoré má exkluzivitu ST budú blackoutované,“ potvrdil pre portál SatelitnáTV.sk Jaromír Glisník, člen predstavenstva spoločnosti M7 Group. Znamená to, že počas prenosu budú mať slovenskí diváci k dispozícii iba čiernu obrazovku. Toto obmedzenie sa však netýka českých zákazníkov, ktorí majú prístup ku všetkým programom TV Seznam. Dôvodom je dohoda medzi vysielateľom a českou DIGI TV, ktorá je vlastníkom autorských práv v ČR.

Najbližší blokovaný prenos pre slovenských divákov bude v nedeľu 3. februára, kedy TV Seznam zaraďuje do vysielania priamy prenos zo stretnutia Real Betis – Atlético Madrid.

Skylink nie je jediným operátorom na Slovensku, ktorý športové prenosy na TV Seznam blokuje, podobne tak robí aj slovenská UPC.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. tak telekomu to nevadí ked vlastnia práva ani LM neblokoval na M4

  2. LM na sezname ani nevysielajú a u ST to nemá význam blokovať keď to tam majú na Digisportoch.

  1. Viď nižšie..

   plus ja sa teším na novú reláciu New Game + o pc hrách s tímom Mikoláša Tučeka a Alžběty Trojanovej a to práve na Seznam TV
   www.rewind.sk/novy-re-play/

  2. vid koment nižšie

   Plus: Ja osobne sa teším na novú reláciu New Game + pod taktovkou tímu Mikoláša Tučeka a
   Alžbety Trojanovej na Seznam TV
   rewind.sk/novy-re-play/

 1. Odporúčam používať presnejšie terminológiu. Blokovanie sa netýka slovenských divákov, ale kariet Skylink registrovaných na Slovensku. Existujú tisíce slovenských divákov, ktorých sa toto blokovanie netýka.

  1. Koho seznam TV ?? Ale no, veď im daj trocha času.. Neviem či si bol pred 20 rokmi na svete, ale taká Prima v tej dobe mala len jeden kanál a aj to bola z časti mizéria, až kým prišiel zahraničný kapitál, tam sa to trocha postavilo na nohy.

 2. Môžem potvrdíť, už včera bol zablokovaný Seznam TV HD, v piatok večer ešte išiel prijímač THS813.

 3. A tedy vše ostatní půjde?Jako FILMY?Už to tak bylo před geoblokací.STV3byla na českých blokována úplně.

Komentáre už nie sú povolené.