Reklama

DVB-T: Ďalšia regionálna TV spustila vysielanie v HD kvalite

V okresnom meste Hlohovec a jeho blízkom okolí môžu prijímať diváci, cez anténu, viac televíznych programov vo vysokom rozlíšení (HD). Tamojší miestny DVB-T multiplex šíri od dnes v HD kvalite Mestskú televíziu Trnava (MTT HD), ktorá nahradila doterajšiu SD verziu. Vysielač tak aj naďalej šíri štyri programy (TV Noe, TV Šlágr, MTT HD a TV Vega). Všetky vysielajú nekódovane (FTA) a v kompresnom formáte MPEG-4, výnimkou je len TV Vega, ktorá je ešte v MPEG-2.
Pokračovanie nižšie:


Miestny vysielač v Hlohovci, ktorý prevádzkuje operátor AVIS, vysiela na 22. kanáli (482 MHz), vo vertikálnej polarizácii. Maximálny povolený výkon vysielača je 0,5 kW. Signál pokrýva samotné mesto Hlohovec ako aj jeho blízke okolie.

MTT je Mestská televízia Trnava, ktorá sa vo svojom vysielaní orientuje na aktuálne regionálne spravodajstvo a publicistiku. Nechýbajú tiež programy zamerané na kultúru či šport.

MTT HD je už treťou regionálnou slovenskou televíziou, ktorú šíri AVIS zo svojich vysielačov v HD kvalite. Prvou bola TV Raj HD a druhou TV Hronka HD.

Hlohovec – 22. kanál (482 MHz), povolený výkon 0,5 kW
Programy: TV Noe, Šlágr TV, MTT HD, TV Vega
Prevádzkovateľ: AVIS

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. je to pekne, ale hlohovecka televizia z vysielaca v jb vysiela v orig. rozliseni asi 200×100. este maju c odohanat.

  1. včera večer konečne OFF, a máme naspäť signál z Klobouků,

  2. V Trnave prechádzajú na úsporný režim, klubová televízia Spartak TV prestane vysielať:
   https://www.webnoviny.sk/v-trnave-prechadzaju-na-usporny-rezim-klubova-televizia-spartak-tv-prestane-vysielat/

  1. Veru tak, 90 percent Trnafčanov MTT nechytí kvôli slabemu výkonu vysielaca v Hlohovci. Je to HANBA.

  2. Vysielač v Hlohovci nemá slabý výkon, len je v Hlohovci a pre Hlohovec, to by si dáma a páni v MTT uvedomiť, neveriť rozprávkam Avisu a požadovať nápravu, resp. prejsť k inému prevádzkovateľovi.

  3. mmc – ano to je pravda. Ale je to vysielač AVISU a tvrdia, že vysielanie smerom na Trnavu je O.K. A nie je to vôbec pravda. Komplet rodinne domy sú mimo, tak isto mnohé sídliská. Riaditeľka MTT len sucho konštatuje , že nie je spokojná s AVISOM a nič sa nerobí. MTT v DVB T pre mesto Trnava je proste pasé.

  4. Niekedy vysiela MTT aj na K33 aj K49. Ale K49 dali pre Plustelku Viac a na K33 predčasom prestala vysielať MTT.

   Keď išli dávať K49 pre Plustelku, tak mali pre regionálne TV skoordinovať nový kanál a vysielač DVB-T aj DVBT2 K49 mohli umiestniť na rádioreléovú vežu pri obci Borová odkiaľ by sa dobre pokryla Trnava a okolie: https://www.google.com/maps/place/Obec+Borov%C3%A1/@48.3870083,17.4314734,265m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x0:0xb7517a97498981d5!8m2!3d48.3871508!4d17.4456784

  5. Vychádzajúc z terénnych pomerov mesta, stavu a smerovania individuálnych (aj spoločných) antén v meste (smer Kamzík) je miestom na najefektívnejšie pokrytie vodojem na majeri Kočišské (bývalá rušička MMDS). Stačí jedna sektorovka a zmestí sa to aj do limitov stanovených maďarskom.

 2. AVIS Kedy spustíte DVB-T vysielač 42.kanál Zvolen od októbra intenzita signálu 0

 3. Ten AVIS by sa mohol premenovať na Towerkôň. Regionálky musia mať sledovanosť 0,01%. Ani HD im netreba. Im stačí aj kanál na Youtube. 🙂

 4. RE:L900 by ste sa čudoval koľko ľudí pozerá regionálne tv,nehovorte za druhých!

 5. Chcel bysom chitat Tv M1 M2 M3 M4 M5 Tv Vega Tv Warsava Tv Budapest1 2 Budapest v Hd RTL 1 RTL 2 Raj uno 1 Raj duo Raj Tre v Hd hibridnim tunerom

Komentáre už nie sú povolené.