Reklama

TV Hronka v HD už aj z miestneho DVB-T vysielača v Brezne

TV Hronka pokračuje v rozširovaní dostupnosti svojho programu vo vysokom rozlíšení. Od dnes môžu regionálnu televíziu prijímať v HD kvalite už aj obyvatelia Brezna a jeho blízkom okolí. Vysielanie televízie je šírené z miestneho vysielača operátora AVIS, ktorý šíri signál na 29. kanáli (538 MHz).

Ide už o v poradí tretí vysielač s HD verziou TV Hronka. Okrem Brezna je už dostupná aj v Podbrezovej a Banskej Bystrici. Distribúcia sa má navyše postupne rozširovať aj do ďalších miest, v ktorých je aktuálne SD verzia (Zvolen, Rimavská Sobota, Žiar nad Hronom a Lučenec).
Pokračovanie nižšie:


Pre naladenie TV Hronka HD odporúčame divákom v blízkosti vysielača v Brezne spustiť automatické vyhľadávanie, vzhľadom k tomu, že vysiela na novej programovej pozícii. Súčasťou miestneho multiplexu sú tak aktuálne tri programové pozície. Okrem českých TV Noe (SD/MPEG-4) a TV Šlágr (SD/MPEG-4) aj TV Hronka HD (HD/MPEG-4).

TV Hronka je slovenská regionálna televízia, ktorá prináša aktuálne spravodajstvo zo Zvolena, Brezna, Banskej Bystrice či Žiaru nad Hronom. Nechýbajú tiež aj rôzne zaujímavé relácie a dokumenty. Televíziu môžu prijímať diváci iba prostredníctvom miestnych DVB-T vysielačov či vybraných IPTV a káblových operátorov. Na satelite ju šíril aj operátor Pantelio, už niekoľko mesiacov však na programovej pozícii TV Hronka vidia diváci iba čiernu obrazovku.

Kompletný zoznam celoplošných a regionálnych DVB-T vysielačov môžete nájsť v sekcii Vysielače. Samozrejmosťou je aj zobrazovanie presnej polohy vysielača na mape.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. To sa teším.Tv Hronka je dobrá regionálna tv vždy sa tam dá niečo nájsť na pozeranie.

 2. Nevite čo bude z K 33 kde vysielal Spartak nekúpi to AVIS ??

  1. Spartak stále vysiela, ale tiež ma zaujíma, či bude dosť financí na jeho prevádzku.

  2. Frekvencia sa nedá kúpiť, len prideliť (prenajať)

 3. Televízií Hronka chcem pogratulovať, obdivujem ju, že má na to financie. DVB-T je drahý špás, samosprávne kraje už prispievať na vysielanie vlastných magazínov nechcú , mestské samosprávy si radšej porobili 100% dcérske spoločnosti, lepšie sa perie, platenú reklamu podnikateľom už netreba, veď všetko je na webe, preto predpokládam , že zadarmo už čoskoro nič nebude, ani len ta regionálka.

 4. A nenažratá Narkóza ani bohovy…

  Kľudne by mohla vysielať cez AVIS, kľudne i v SD MPEG4, ale nie .. treba ryžovať …. keď to zvládnu sračky typu TV8 a pod. , určite by to zvladla aj Narkoza (aspoň hlavný kanál)

  Nie, že by mi ten odpad chýbal, ale Narkozu sleduje najviac ľudí v SR a kvôli jej vyradeniu z free DVB-T sa tento druh prijmu zatracuje, čo je veľká škoda …Je to najjednoduchší možný príjem (v blizkosti vysielača aj na kus drôtu) a určite ho treba rozvíjať (viz CZ)

Komentáre už nie sú povolené.