Reklama

TV Hronka v HD už aj z miestneho DVB-T vysielača v Brezne

TV Hronka pokračuje v rozširovaní dostupnosti svojho programu vo vysokom rozlíšení. Od dnes môžu regionálnu televíziu prijímať v HD kvalite už aj obyvatelia Brezna a jeho blízkom okolí. Vysielanie televízie je šírené z miestneho vysielača operátora AVIS, ktorý šíri signál na 29. kanáli (538 MHz).

Ide už o v poradí tretí vysielač s HD verziou TV Hronka. Okrem Brezna je už dostupná aj v Podbrezovej a Banskej Bystrici. Distribúcia sa má navyše postupne rozširovať aj do ďalších miest, v ktorých je aktuálne SD verzia (Zvolen, Rimavská Sobota, Žiar nad Hronom a Lučenec).

Pre naladenie TV Hronka HD odporúčame divákom v blízkosti vysielača v Brezne spustiť automatické vyhľadávanie, vzhľadom k tomu, že vysiela na novej programovej pozícii. Súčasťou miestneho multiplexu sú tak aktuálne tri programové pozície. Okrem českých TV Noe (SD/MPEG-4) a TV Šlágr (SD/MPEG-4) aj TV Hronka HD (HD/MPEG-4).

TV Hronka je slovenská regionálna televízia, ktorá prináša aktuálne spravodajstvo zo Zvolena, Brezna, Banskej Bystrice či Žiaru nad Hronom. Nechýbajú tiež aj rôzne zaujímavé relácie a dokumenty. Televíziu môžu prijímať diváci iba prostredníctvom miestnych DVB-T vysielačov či vybraných IPTV a káblových operátorov. Na satelite ju šíril aj operátor Pantelio, už niekoľko mesiacov však na programovej pozícii TV Hronka vidia diváci iba čiernu obrazovku.

Kompletný zoznam celoplošných a regionálnych DVB-T vysielačov môžete nájsť v sekcii Vysielače. Samozrejmosťou je aj zobrazovanie presnej polohy vysielača na mape.

Ďalšie zaujímavé správy:

Komentáre

    1. Spartak stále vysiela, ale tiež ma zaujíma, či bude dosť financí na jeho prevádzku.

  1. Televízií Hronka chcem pogratulovať, obdivujem ju, že má na to financie. DVB-T je drahý špás, samosprávne kraje už prispievať na vysielanie vlastných magazínov nechcú , mestské samosprávy si radšej porobili 100% dcérske spoločnosti, lepšie sa perie, platenú reklamu podnikateľom už netreba, veď všetko je na webe, preto predpokládam , že zadarmo už čoskoro nič nebude, ani len ta regionálka.

  2. A nenažratá Narkóza ani bohovy…

    Kľudne by mohla vysielať cez AVIS, kľudne i v SD MPEG4, ale nie .. treba ryžovať …. keď to zvládnu sračky typu TV8 a pod. , určite by to zvladla aj Narkoza (aspoň hlavný kanál)

    Nie, že by mi ten odpad chýbal, ale Narkozu sleduje najviac ľudí v SR a kvôli jej vyradeniu z free DVB-T sa tento druh prijmu zatracuje, čo je veľká škoda …Je to najjednoduchší možný príjem (v blizkosti vysielača aj na kus drôtu) a určite ho treba rozvíjať (viz CZ)

Pridaj komentár

Komentáre nesúvisiace s článkom, obsahujúce nadávky, urážky, odkazy, politiku, ako aj tie, ktoré porušujú platné pravidlá a zákony, budú vymazané bez udania dôvodu.