Reklama

Brno TV nevysiela cez satelit Astra už niekoľko dní

Začiatkom novembra sa na družici Astra 3B (23,5°E) objavila česká stanica pod názvom Brno TV, ktorú prevádzkuje spoločnosť AIDEM & Vyšší odborná škola televizní Brno. Ako sme už informovali, vysielanie kanálu je šírené voľne (FTA) z kapacity slovenského operátora Towercom, z frekvencie 12 363 MHz. Už niekoľko dní však na programovej pozícii môžu vidieť diváci iba čiernu obrazovku. Dôvody nie sú oficiálne známe, vysielateľ sa k tejto téme vôbec nevyjadril.
Pokračovanie nižšie:


Brno TV vysiela programy zamerané na lifestyle, vzdelávanie, šport či hobby. Vo večerných hodinách je zase dostupná relaxačná hudba.

Vďaka šíreniu na družici Astra 3B (23,5°E) mohli sledovať Brno TV aj zákazníci platformy Skylink. Satelitná služba však český program do svojho zoznamu FastScan vôbec nepridala. Užívateľom satelitných prijímačov Skylink Ready sa tak táto novinka vôbec automaticky nenaladila. Naladiť si ju tak mohli iba manuálne. Pri manuálnom ladení sa však programy v Skylink Ready prijímačoch so zapnutým FastScanom zaradia až na posledné pozície (4-tisíc a vyššie).

Technické parametre pre príjem Brno TV:
Družica: Astra 3B (23.5°E)
Frekvencia: 12363 MHz
Polarizácia: V
FEC: 3/4
SR: 29500
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK
Názov: Brno TV
Provider: Towercom
Video formát: MPEG4
Kódovanie: FTA

PIDy:
Video PID: 5511
Audio PID: 5521
Audio stopy: 5521 cze (Mpeg)
PCR PID: 5511
PMT PID: 5501
TSID: 3234
ONID: 0003
SID: 4911
TXT: N/A
HbbTV: N/A
DVB a TXT titulky: N/A

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

    1. Takéto projekty, ktoré sa tlačia do drahého DVB-T alebo na satelit vydržia do prvej faktúry.

  1. Nieje to prvá a ani posledná Malá tv čo na seba takto upozornila. Píše sa o nej, reklama. Ak bude dakde na orbite tak na 0,8w, za menej peňazí. Ale takto ich zaradia nejaké káblovky a to asi chceli.

    1. Káblovky ich sotva zaradia, keď tam nič nejde. Totálne zbytočná stanica.

Komentáre už nie sú povolené.