Reklama

Brno TV na satelite Astra, k dispozícii je aj pre zákazníkov Skylinku

Prevádzkovateľ českej Brno TV rozšíril dostupnosť svojho programu. Kanál, ktorý mohli doteraz prijímať diváci iba prostredníctvom vybraných DVB-T2 vysielačov českej prechodovej siete PS13 či vybraných káblových a IPTV operátorov, je od dnešného dňa dostupný už aj prostredníctvom družice Astra 3B (23,5°E). Vysielanie je možné naladiť z transpondéra slovenského operátora Towercom, na frekvencii 12 363 MHz. Program je šírený voľne, pre príjem sa preto nevyžaduje prístupová karta. Novinku si tak samozrejme môžu naladiť nielen zákazníci satelitného operátora Skylink, ale aj diváci v takmer celej Európe.
Pokračovanie nižšie:


Brno TV vysiela programy zamerané na lifestyle, vzdelávanie, šport či hobby. Vo večerných hodinách je zase dostupná relaxačná hudba. „Tiež chceme podporovať mladých umelcov vysielaním študentských filmov, ktoré môžu mnohé prekvapiť svojou kvalitou. Zároveň myslíme aj na pamätníkov a pravidelne vysielame klasické nemé čiernobiele filmy,“ uvádza televízia.

Počas našich testov vysielala televízia v štandardnom rozlíšení (SD/MPEG-4) s video bitrate 1,7 Mbps.

Technické parametre pre príjem Brno TV:
Družica: Astra 3B (23.5°E)
Frekvencia: 12363 MHz
Polarizácia: V
FEC: 3/4
SR: 29500
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK
Názov: Brno TV
Provider: Towercom
Video formát: MPEG4
Kódovanie: FTA

PIDy:
Video PID: 5511
Audio PID: 5521
Audio stopy: 5521 cze (Mpeg)
PCR PID: 5511
PMT PID: 5501
TSID: 3234
ONID: 0003
SID: 4911
TXT: N/A
HbbTV: N/A
DVB a TXT titulky: N/A

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. No horšie je len TV8. Takýto odpad sa len tak nevidí.

  2. To RTS Svet HD ,na 23,5,E oveľa kvalitnejšia ako Brno TV , To rovno mohli tam dať nejaké kanály ktoré sú aj na 19,2,E mám na mysli tie spravodajské z Anglicka , USA , a aj tie medzinárodné (HRT 5,HRT 4,TVR International ,ProTV International , BNT World , ORF 2 Europe , RAI News 24 a podobné kanály

    1. Nechápem načo,prečo si nekúpiš duo LNB satelitný konvektor.

Komentáre už nie sú povolené.