Reklama

AVIS obnovil šírenie DAB+ z vysielača Banská Bystrica – Panský diel

Poslucháči v Banskej Bystrici a okolí môžu prijímať opäť dva digitálne rozhlasové multiplexy v štandarde DAB+. Po niekoľko týždňovej pauze bol spustený vysielač Banská Bystrica – Panský diel, ktorý prevádzkuje telekomunikačný operátor AVIS.

Rozhlasový multiplex šíri aktuálne, na kanáli 10B (211,648 MHz), deväť rozhlasových staníc, z toho sedem od verejnoprávnej RTVS (Rádio Devín, Rádio_FM, Rádio Junior, Regina BA, Regina BB, Rádio Slovensko a Rádio Litera) a dve komerčné New Model Rádio a Rocková republika. Všetky vysielajú v kodeku AAC v2.

Maximálny výkon vysielača Banská Bystrica – Panský diel je podľa platného povolenia 3 kW ERP. Presnú polohu vysielača, ako aj ďalšie vysielače DAB+ či DVB-T, môžete nájsť v sekcii Vysielače.

Spomeňme, že AVIS získal nové povolenie aj pre vysielač Nitra – Zobor. Čoskoro by sa tak mohli dočkať poslucháči digitálneho rozhlasového vysielania DAB+ opäť aj v tejto lokalite. Presný termín, ale zatiaľ nie je známy. Ak sa nám podarí zistiť podrobnosti, budeme o tom informovať.

Ďalšie zaujímavé správy:

Komentáre

  1. Devín dátový tok 128 Kbps, pôvodne 96 Kbps. Junior a Litera 96 Kbps, pôvodne 56 Kbps. FM 128 Kbps, pôvodne 88 Kbps. New Model Radio 128 Kbps, pôvodne 64 Kbps.

    1. Vďaka za dobrú správu. Tie dátové toky sú teda poctivé. Uvidíme aké budú v Nitre? Aj keď sa na tomto webe Skratek z Avisu napisal, že ponuka staníc aj technických parametrov bude kopírovať Towercom. Ten má datové toky tiež vysoké a počuť to aj na kvalite zvuku.

Pridaj komentár

Komentáre nesúvisiace s článkom, obsahujúce nadávky, urážky, odkazy, politiku, ako aj tie, ktoré porušujú platné pravidlá a zákony, budú vymazané bez udania dôvodu.