Reklama

RÚ: AVIS získal opäť povolenie pre DAB+ zo Zobora

Telekomunikačný operátor AVIS, ktorého väčšinovým vlastníkom je Towercom, získal opäť povolenie pre vysielanie digitálneho rozhlasového vysielania z vysielača Nitra – Zobor. „V piatok 14.9.2018 Regulačný úrad doručil spoločnosti AVIS s.r.o. povolenie na používanie frekvencií pre terestriálne digitálne rozhlasové vysielanie (T-DAB). Vysielač Nitra – Zobor má povolenú frekvenciu 10C a maximálny výkon ERP v nulovej rovine 20 000 W,“ informoval portál SatelitnáTV.sk Roman Vavro, tlačový hovorca Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ). „Spoločnosť AVIS požiadala o toto nové povolenie až po uplynutí platnosti pôvodného povolenia, dodal.

DAB- vysielač Nitra – Zobor (horná stanica lanovky) je mimo prevádzky už od začiatku júla, kedy pude vysielač opäť aktívny, nie je v tejto chvíli známe. Spomeňme, že AVIS aktuálne nemá v prevádzke ani vysielač v Banskej Bystrici.

V súčasnosti tak aktívne DAB+ vysielače prevádzkuje na Slovensku iba Towercom a to v Bratislave, Žiline, Banskej Bystrici, Košiciach a v Dunajskej Strede. Zoznamy nielen DAB+ vysielačov môžete nájsť v sekcii Vysielače.

Ďalšie zaujímavé správy:

Komentáre

 1. Presli dva tyzdne a nic,zaciatok noveho mesiaca a nic. Asi ich to prekvapilo.
  Da nam posluchacom DAB+ v NR teda niekto z AVISu alebo TWRCMu vediet kedy zacnu vysielat alebo ci vobec.
  To fakt moze byt len u nas vypnut vysielac nic nepovedat co s tym bude dalej,dostat licenciu a stale v etery TICHO……

 2. Včera som telefonoval do Avisu a dostal som prísľub, že tento týždeň vysielanie DAB+ zo Zobora spustia. Tak snáď sa už dočkáme..

  1. Piatok poobede a stale Zobor nic.
   Ze by to planovali spustit v nedelu doobeda?
   Alebo ako Vianocne prekvapenie ?
   Fakt si z nas v NR robia srandu.

  2. Ved to je ten problem, ze je TICHO nielen v etery, ale aj v informovani ohladom DAB+ v NR.Tak dajte uz konecne oficialny termin opatovneho spustena vysielania zo Zobora nech vieme na com sme.
   Na dvovody preco zostalo TICHO v etery sa radsej ani nepytam.

  1. Janka – asi myslíš Luterána. 🙂 Ja som len reagoval na jednu kotliebku, ale pozerám, že jej komentár „záhadne“ zmizol a ja ten môj neviem vymazať…

 3. Stale TICHO nielen v etery, ale aj v informovani ohladom DAB+ v NR.Tak dajte uz konecne oficialny termin opatovneho spustena vysielania zo Zobora nech vieme na com sme.
  Keby sa takto spraval poskytovatel netu/iptv/voice taj uz davno mu dam zbohom…… a najdem si takeho ktoremu zalezi na jeho zakaznikoch.

Pridaj komentár

Komentáre nesúvisiace s článkom, obsahujúce nadávky, urážky, odkazy, politiku, ako aj tie, ktoré porušujú platné pravidlá a zákony, budú vymazané bez udania dôvodu.