Reklama

TV Markíza a Nova uspeli s ďalšími návrhmi predbežných opatrení

TV Markíza a TV Nova uspeli s ďalšími návrhmi na vydanie predbežných opatrení proti spoločnosti M7 Group, ktorá na slovenskom a českom trhu prevádzkuje satelitnú platformu Skylink. Vo veci nelegálnej distribúcie ich staníc im dal za pravdu aj Okresný súd v Bratislave. Ten vydal dve predbežné opatrenia proti M7 Group vo veci neoprávneného šírenia FTA staníc TV Nova na Slovensku a staníc TV Markíza v Česku.
Pokračovanie nižšie:


Rovnako ako v prípade Mestského súdu v Prahe rozhodol Okresný súd v Bratislave, že spoločnosť M7 Group je povinná zablokovať prístup k televíznym programom TV Nova na dekódovacích kartách umožňujúcich užívateľom prístup k obsahovým službám platformy Skylink na Slovensku. M7 Group súčasne nesmie na Slovensku ponúkať a predávať dekódovacie karty umožňujúce prístup k voľne šíreným staniciam skupiny Nova.

Obdobne znie ďalšie predbežné opatrenie, ktoré spoločnosti M7 Group ukladá povinnosť zablokovať prístup k televíznym programom TV Markíza na dekódovacích kartách pre Českú republiku. M7 Group súčasne nesmie v Českej republike ponúkať a predávať dekódovacie karty umožňujúce prístup k staniciam skupiny Markíza.

Aj slovenský súd svojimi rozhodnutiami zakázal Skylinku neoprávnené šírenie a sprístupňovanie našich kanálov v zahraničí. Je logické, že ak by k takémuto protiprávnemu konaniu naďalej dochádzalo, budeme tento zákaz dôsledne vymáhať,“ uviedol Štěpán Peichl, riaditeľ právnej sekcie TV Nova.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Už v záhlaví článku je chyba!
  FTA šírenie …a čo ak to bude platené?
  Nie— aby len niektoré programy boli kódované ale ostatné volne šírené ale sa
  štorcujete a som za to aby zakázali im úplne vysielať.Veď slúžite pre ľudí a nie pre nikoho.
  Koniec debilného zmýšľania.
  Nech to nerozhodujú súdy ale páni z EU.
  Cvokov na súdoch je dosť.

 2. Je to už normálne na smiech, totálna absurdita na ntú.V dnešnej dobe môžem pozerať tisíce kanálov z celého sveta a tu mi ešte niekto bude zakazovať aby som pozeral nepozerateľný odpad? Na mieste skylinku by som to pustil každému všetko-„nastala technická chyba, riešime to“

  1. Presne sme v eu tak to má byť dostupné pre všetky štáty.Keď si to klient zaplatí.Nova a Markiza nemajú čo riešit veď je to naposmech!

 3. Narkoza diktuje vsetkym len aby nedopadla tak ako pred 20 rokmi ked ju chceli meciarovci zrusit co si vlastne ta tv hnoj o sebe mysli

 4. ešte len uvidíte koľko tupych oviec pride na deň otvorených dverí do narkózy bolo by fajn tam pred vchodom vyvesiť nejaké transparenty

Komentáre už nie sú povolené.