Reklama

Telekom: Počet zákazníkov digitálnej TV stúpol medziročne o 5,5%

Počet zákazníkov digitálnej TV od skupiny Slovak Telekom dosiahol koncom júna tohto roku 605 tisíc. Za posledný štvrťrok je to zvýšenie o 5 tisíc zákazníkov. Ak sa pozrieme na prvý polrok tohto roku tak operátorovi pribudlo tento rok už 13 tisíc nových predplatiteľov. Medziročne je to nárast o 35 tisíc (5,5%). Do tohto počtu sa započítavajú predplatitelia nielen Magio TV, Magio GO a Magio Sat, ale aj DIGI TV. Samostatné čísla pre jednotlivé platformy operátor nezverejňuje.
Pokračovanie nižšie:


V prvom polroku naša Skupina zaznamenala viaceré finančné úspechy a uviedla dôležité novinky. Veľmi silné predaje sme zaknihovali v mobilnom segmente, kde popri paušáloch Happy výborne štartovalo nové portfólio ÁNO, ktoré ešte viac zvýraznilo výhody našej konvergentnej ponuky Magenta 1. V pevnom segmente rástli počty TV zákazníkov i širokopásmových prístupov a na trh sme uviedli náš nový exkluzívny TV kanál Folklorika a prekopali sme video on demand ponuku do videopožičovne Magio Kino. Ako technologický líder sme dosiahli aj nový míľnik – LTE sieť s kapacitou do 500 Mbps. Darí sa aj našim dcérskym spoločnostiam – PosAm a DIGI zaznamenali výborný medziročný rast výnosov,“ uviedol Milan Vašina, generálny riaditeľ Slovak Telekom a T-Mobile Czech Republic.

V provom kvartáli predstavil Telekom zákazníkom aj viacero noviniek. Uviedol nové užívateľské rozhranie pre Magio IPTV a zlepšil aplikáciu Magio GO pre iOS, kde pribudlo ovládanie gestami a lepší prístup k archívu.

V druhom štvrťroku uviedol Telekom do portfólia nový hudobný TV kanál Folklorika. Podľa očakávaní je o folklór na Slovensku v súčasnosti veľký záujem, preto Telekom zvolil popri exkluzívnom športovom (DIGI Sport 1-5) a detskom (Ťuki TV) obsahu ďalšiu líniu. Podľa operátora už prvý mesiac signalizuje výbornú sledovanosť.

Operátor zároveň prekopal aj svoju video-on-demand ponuku v rámci Magio TV a priniesol nový formát Magio Kino. Zákazník po novom platí mesačný poplatok a môže si vybrať zo stoviek filmov a seriálov v ponuke.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Samé úspechy a vačky plné chechtákov (€€€).. len by to chcelo zapojiť do procesu niekoho KREATÍVNEJŠIEHO!!

  1. Prekopať balíčky (Fishing&Hunting vymeniť medzi balíčkami s Viasat HD..)
  2. Balík Štýl a fakty je pekný blud ( Eroxx, Eurosport, Animal planet atď)
  3. War svet válek, Up Network a Outdoor Channel HD preradiť do tématických balíčkov
  4. Vyradiť Leo TV Gold zo základného balíka !!

  A nakoniec sa prestať chvastať úspechmi a radšej inovovať na správnych miestach: Prima Zoom HD zaradiť do IPTV, takisto aj UP Network HD.

 2. Prečo Telekom nedá tie isté balíky čo ma na satelite aj do IPTV?, M+L a plus by som dal aj Magio Šport, Magio Veda, Magio Deti, Magio Hudba, a Magio Premium HD (HBO&FilmBoxy)

 3. …ale umožniť zaviesť internet v obciach v okolí Bratislavy nie je Telekom schopný, konkrétne v Dobrohošti

 4. HBO GO od telekomu sa za sumu 9,99€ absolútne neoplatí, (2 mesiace free pri 12mes. viazanosti = 100€) Radšej priamo na webe HBO za 6,99€ (prvý mesiac free a 11 mesiacov dokopy = 76,89€)

 5. Telekom môže získať práva na Ligu Majstrov, tak akurát až o 3 roky čiže 2021
  Ak sa nemýlim, lebo práva aktuálne pre SR bude mať Orange Slovensko, som zvedavý či Orange kúpi aj Rusku Premier liga a Jupiler Pro League (Belgicko) alebo nejaký Španielsky alebo Taliansky pohár

 6. Chváliť sa vedia všetko by bolo super len signál trosku vylepšiť bi sa hodilo. Chvália sa že vylepsia silu signálu. Ale trochu sa zamraci a signál sa stratí. To treba ešte zlepšiť.

 7. Takže tp. na Intelsate 10-02 ktoré vlasti Telekom (12,607 V 26,666) a 12,643 V 26.666 vypnú úplne?, lebo minule som to testoval na 90 CM parabole a signál bol tak slabý (Kvalita signálu (90%) a úroveň sa hýbala okolo tých (25%, a 45%) ale tie tp. Čo sú teraz na Thore, tak tie Mi idú v pohode, (90%U a 75% S) a ten Intelsat 10-02 má skončiť na 01,0,W úplne???, Nechystá sa náhodou Thor 8 ako náhrada za Intelsat 10-02?,Čo bude s pásmom ktoré do nedávna využíval na satelite 01,0.W práve Intelsat?????

 8. na thore to už ide teraz kto má vlastný box môže pozerať tam tp na thore7 sú obsahovo totožné

 9. Zdá sa mi že signál sa konečne zlepšil. Niekedy sa stalo že keď bolo zamračené sa signál strácal a teraz to vyzerá že je to OK. Intenzita 84 kvalita 100. Dúfam že to tak aj ostane.

Komentáre už nie sú povolené.