Reklama

Programy z balíka Plustelka Viac šíri už aj vysielač v Nových Zámkoch

Po vysielači v Trnave pokračuje AVIS so spúšťaním nových vysielačov pre Plustelku Viac. Operátor, ktorého väčšinovým vlastníkom je Towercom, aktivoval dnes vysielač v Nových Zámkoch. Obyvatelia okresného mesta na juhu Slovenska môžu programy z doplnkového balíka terestriálnej platformy Plustelka prijímať na 36. kanáli (594 MHz). Ako pre náš portál SatelitnáTV.sk povedal tlačový hovorca Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ): „Max. povolený výkon je 400 W ERP, výška antény nad terénom 45 m„. Vysielač je umiestnený na budove Fakultnej nemocnici s poliklinikou.

Ide už o v poradí deviaty aktívny miestny vysielač pre Plustelku Viac. Postupne majú pribúdať ďalšie. O každom z nich vám samozrejme budeme už tradične prinášať kompletné informácie aj s podrobnosťami.

Plustelka Viac je špeciálny doplnkový balíček terestriálnej platformy Plustelka, ktorý si môžu zákazníci dokúpiť k súčasnému balíku Plustelka Štandard za 2,99 € mesačne. Spolu teda zaplatia za oba balíky 8,98 € mesačne, respektíve 7,98 € v prípade viazanosti či platby na 12 mesiacov. Podmienkou je samozrejme, aby mali možnosť prijímať ako štvrtý celoplošný multiplex, tak aj jeden z miestnych multiplexov, ktorý šíri špeciálny balíček programov Plustelka Viac.

Kompletnú ponuku balíka Plustelka Viac aj spolu so zoznamom vysielačov môžete nájsť v sekcii Vysielače.

Ďalšie zaujímavé správy:

Komentáre

 1. Tak, a je to tu. Teraz si budem čítať EPG čo tam vlastne dávajú, či sa to oplatí kúpiť. A to prečo LEN 400W ?
  Aký je to vlastne okruh v km?

  1. len mesto NZ … mimo mesta hrajú rakušáci … typická avisrušička (a to je ešte vypnutý lokálny mux Komárom 36)

 2. Travel Channel je v muxe Plustelka Viac v HDčku, kto to naladíte môžete testnúť kvalitu. Ide teraz FTA.

 3. Vie niekto zistiť kedy bude Plustelka Standard a Viac aj Rožňave, lebo písané bolo že od 1.8.18 už to malo ísť.

  1. -toto prislo od Towecomu-
   Trnava 49 spustené
   Prievidza + Bojnice 23 1.9.
   Malacky 32 september
   Rožňava 24 Jul/august
   Štrbské Pleso 35 1.9.
   Bachledova dolina 35 1.8.

  2. A Prievidza sa myslí Bralová skala ? ? ? Lebo Bojnice majú TV prevádzač na kóte Vendelín.

 4. Zaujímalo by ma, či niekto narazil na údaje, aké vlastne plánuje Towercom konečné percentuálne pokrytie územia v rámci celej SR balíkom Plustelka viac a či existujú nejaké relevantné údaje o záujme o tento balík, pretože ma úprimne prekvapuje rýchlosť spúšťania jednotlivých vysielačov. Aj keď stále považujem akvizíciu Avisu za veľkú chybu, zjavne už zvrat nie je možný a v konečnom dôsledku tak neostáva nič iné, ako držať Towercomu palce (niežeby robil dobre, ale je jediný, kto v DVBT vôbec niečo robí, ostatní kompetentní sa len prizerajú a kritizujú).

 5. nema niekto problemy zo 4 muxom z nitra-zobor? ako zacali saskovat s plustelka viac tak mi prestal 4 mux fungovat.. ostatne muxy v pohode idu ale 4 ty vkuse seka a vypadava… tak neviem ci oni volaco neurobili alebo je chyba u mna

 6. Najskôr u Teba. Dnes som menil už dva zdroje v tomto extrémnom teple v zdrojoch odchádzajú kondíky vysušujú sa a niekde to začať musí tie čo idú nie sú v T2 …Takže buď oprava alebo výmena zdroja. V N.Z sme merali signál na K 36 v rozpätí 75-80 dB v zástavbe 65-70 dB.Výška antény je rozhodne vyššia ako je uvedené je cca 60 metrov nad terénom.

 7. Pre redakciu: Vymažte v zozname vysielačov MUX 4 Žilina – Zástranie K39, tento vysielač nešíri MUX 4 a tým pádom máte aj chybu v článku o Stropkove, kde píšete, že MUX 4 v Stropkove je 16. vysielačom v poradí – je 15. v poradí, lebo Zástranie nevysiela MUX 4.

  1. Vysielač MUX4 bol z kóty Žilina – Straník na kótu Žilina – Krížava presťahovaný ešte v roku 2014:

   satelitnatv.sk/2014/04/buduci-tyzden-premiestni-towercom-vysielac-4-multiplexu-z-koty-zilina-zastranie-na-krizavu/

 8. Strašne slabý výkon 400w nechytám. A potom že pozeraj a čo čiernu obrazovku,to ani nemuseli zapínat!!!

  1. Ty si tu nový ? Toto tu nie je o výkonoch, ale o absolútne nevhodných kanáloch !

  2. Aku mas antenu? Kolko si od vysielaca? Ja som cca 47 km od vysielaca a ide mi to v pohode.

  3. fajn … isto iste chytáš NZ 400W na 47km , keď máš na 25km približne v ceste NR 2kW … nepustili Ti náhodou už 2 roky povolené ZM ?

 9. Kolidujúce kanály prejdú väčšinou schválením HU, AUT , CZ lebo u nich nie sú rušené. Relatívne volné zamietajú hneď. Riešením by bolo použiť naše vzdialenejšie. napr. v N.Z. z Krížavy. Aj tu by bolo tiež rušenie no neprišli by sme o cezhraničný príjem.

  1. Podhájska je „za rohom“ od N.Zámkov. Kludne to môžu rušiť Rakúšania. Ak máš určite anténu vo vertikálnej polarizácii pomôže jedine jej premiestnenie.
   Ja som maturoval s k29 Galanta , ktorý ruší vysielač Gerecse na totožnom kanáli. Časom som našiel miesto ,kde to ide bez problémov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.