Reklama

freeSAT vyradil z ponuky kanál Da Vinci Learning

Zákazníci satelitného operátora freeSAT, na Slovensku a v Českej republike, nemôžu od dnešného dňa sledovať program Da Vinci Learning v štandardnom rozlíšení (SD/MPEG-2), ktorý je šírený z družice Thor 6 (0,8°W), na frekvencii 11 919 MHz. Prevádzkovateľ platformy sa ho rozhodol vyradiť z ponuky bez udania dôvodu.
Pokračovanie nižšie:


Da Vinci Learning bol v ponuke freeSATu od roku 2014. Vo vysielaní sa zameriava na vzdelávacie programy, divákom ponúka širokú škálu relácií a poskytuje im možnosť celoživotného vzdelávania. Problémom však pre väčšinu divákov mohla byť skutočnosť, že nebol lokalizovaný do českého ani slovenského jazyka. freeSAT mal k programu pripojené dve audio stopy – anglickú a maďarskú.

UPC DTH však kanál na pozícii 0,8°W ponecháva. Prijímať ho môžu aj naďalej predplatitelia maďarskej UPC Direct.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. „Problémom však pre väčšinu divákov mohla byť skutočnosť, že nebol lokalizovaný do českého ani slovenského jazyka. freeSAT mal k programu pripojené dve audio stopy – anglickú a maďarskú.“
  „Prevádzkovateľ platformy sa ho rozhodol vyradiť z ponuky bez udania dôvodu.“
  Že vraj bez udania dôvodu. Už sa to znovu začína. Na juhu Slovenska je niekoľko stotisíc občanov, ktorí rozumejú po maďarsky. Rana pod pás národnostnej menšine.
  Že program nebol lokalizovaný do slovenčiny alebo češtiny je dôvod, aby ho zrušili? Predsa to nie je vina divákov. Keď sa niekomu nepáči maďarčina, mohol sledovať po anglicky – aspoň sa naučí cudzí jazyk.

  1. na juhu Slovenska je niekoľko stotisíc občanov, ktorí rozumejú po maďarsky … lenže tí s trochou rozumu si službu objednali v Gyori a nie v DunaSzerde

  2. To ide, ale vraj to má fungovať iba do 15. augusta. Čo potom?

Komentáre už nie sú povolené.