Reklama

Plustelka Viac už aj na východnom Slovensku. Z vysielača Stropkov – Baňa

Posledný májový deň spustil operátor AVIS pre Towercom v poradí už tretí DVB-T2 vysielač pre Plustelku Viac. Programy zo špeciálneho doplnkového balíka terestriálnej platformy Plustelka tak budú môcť prijímať už aj diváci v okresnom meste Stropkov, na východnom Slovensku, a jeho blízkom okolí.
Pokračovanie nižšie:


Nový miestny DVB-T2 vysielač šíri signál z kóty Stropkov – Baňa, na 28. kanáli (530 MHz), s vertikálnou polarizáciou. Podľa platného povolenia môže byť výkon vysielača maximálne 1 kW. Pre príjem programov bude samozrejme potrebné zariadenie Plustelky a mať zaplatený poplatok za tento doplnkový balíček. Všetky programy budú totiž kódované systémami Irdeto.

TIP: Štartuje Plustelka Viac, dostupná bude iba z vybraných DVB-T2 vysielačov

Ide už o v poradí tretí DVB-T2 vysielač s ponukou Plustelka Viac. Aktuálne sú už spustené vysielače v Nitre, Bratislave a najnovšie Stropkove. Rozširovanie pokrytia má pritom pokračovať aj do ďalších krajských a okresných miest.

Aktuálne spustené vysielače s ponukou Plustelka Viac
Bratislava – Vlčie hrdlo, 32. kanál (562 MHz), povolený výkon 1 kW
Nitra – Klokočina, Na Hôrke 29, 36. kanál (594 MHz), povolený výkon 2 kW
Stropkov – Baňa, 28. kanál (530 MHz), povolený výkon 1 kW

V čase písania tejto správy boli šírené zo všetkých troch vysielačov štyri kódované programy Test 1 až Test 4.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. As aj v Žiline dnes spustia ved išiel prestal ísť visielác Žilina hradisko Avis

  1. Stále sú tam iba testy, alebo už programy z Plustelka viac?

 2. V Prešove chcú terajšie programy (Šlágr, Noe, TV7 a Senior) presunúť z K41 na K27. Lenže pokiaľ nezvýšia na K27 výkon a nezmenia polarizáciu, tak to nikto nechytí okrem starého mesta (centa). Na K27 je potrebné zvýšiť výkon z 0,01 kW aspoň na 0,5 kW alebo 1 kW. A zmeniť polarizáciu z V na H. Lebo inak bude problém s pridávaním slabého K27 do spoločných antén STA, kde je vedľa silný K25 V. A zasa je potrebná zmena na H polarizáciu, lebo 27 V je na Kráľovej holi a v Rožňave.

  1. No ten k27 v Prešove práveže išiel s H polarizáciou, hoci v zozname pridelených frekvencií na webe RÚ je uvedená V pol. 😀 Aj som to raz dávno spomenul v maili, keď som RÚ písal v inej veci, dostal som odpoveď, že to budú riešiť, no a nič sa nedialo. S tým prťavým piadivýkonom máš pravdu, 10W je smiešne málo, ale vyšší výkon sa pobije s Královou hoľou podľa mňa aj vtedy, ak by mal opačnú polarizáciu – prinajmenšom vo východnej časti mesta, kde je relatívne dobrý signál z KH. Možno by bolo treba zobrať k34 Obecným sieťam, ktoré ho majú pridelený 4 či 5 rokov a nikdy tam nič nevysielali, ale to by zas rušilo príjem Poliakov z Krynice, Gorlic/Maślanej Góry a Szczawnice/Przehyby… Asi najlepšie by bolo, keby regionálky zostali tam, kde sú (k41), MUX4 by sa pekne-krásne presunul tam, kde mal pôvodne byť, t. j. na k21 a tým by sa uvoľnil k37, kam by Towercom mohol bachnúť ten nepodarok, Plustelku Viac.

  2. S K27 Prešov to bolo tak, že úplne na začiatku po pridelení pre TV7 mal V polarizáciu, potom to zmenili na H polarizáciu a zdvihli výkon a tak asi po 1 – 2 rokoch žiadal Telekomunikačný úrad vrátiť späť V polarizáciu… A odvtedy to ide opäť s V polarizáciou a so zníženým výkonom, ktorý pokrýva len centrum mesta.

   Ale tak ako píšeš najlepšie by bolo dať MUX 4 na K21 a MUX MIESTNY na K37 a K41 nechať tak ako je. Ale pri K21 je problém, že smerom dole je hneď internetové vysielanie, ktorí môže rušiť tak ako v hornom pásme ruší LTE K60, 59…

  3. Anonym (predpokladám, že ‚R‘, len si možno zabudol vyplniť kolónku s nickom 😉 ): Ten mobilný internet pod k21, ktorý si spomenul, bol Flarion (Flash-OFDM) od Telekomančov a pokiaľ mám správne informácie, už bol vypnutý. A LTE pásmo B31 (FDD), ktoré malo zabrať túto frekvenciu (450 MHz) po Flarione, sa u nás nepoužíva a asi ani nebude – ten frekvenčný blok je totiž dosť úzky a mobilní operátori sa oň zrejme netrhajú. Asi si počká až na 5G sieť. Ale ani za čias, keď ešte Flarion fungoval, som nezachytil, že by rušil k21 napríklad v takých Košiciach. A ten k27 v Prešove asi už dlho nevysiela vôbec, od prechodu TV7 z k27 do MUX-u Avisu na k41. Pretože odvtedy som nevidel ani náznak signálu na k27, dokonca ani celkom blízko vysielača v zásade v smere jeho max. vyžarovania (na Sabinovskej ul.).

 3. Som v BA. V panelaku v Petrzalke – 6.poschodie chytam STV, Volna Telka, Plus Telka, ale tento K32 ani prd. 0% signal 🙁 Je mozne nieco s tym urobit ?

  1. Ja má signál 60% a kvalita 0%, tak som to na k32 v BA vzdal.

  2. @Peter
   V tej výške ti to môže kludne rušiť Sopron na totožnom kanáli.
   K32 pokial nebude vysielať priamo v meste aspoň na troch kótach /Technopol, Polus, VUB Nivy/ bude príjem o ničom..

   @Skratek
   V meste si nikto nebude dávať vonkajšie antény. My ani nesmieme mať nič na novej fasáde. V okolitých štátoch sú velké mestá dokryté mestskými vysielačmi. Viedeň , Praha či Brno. DVB-T chytatú bežne na izbové antény.

  3. pre L1000: Vyskúšaj vybrať predzosilňovač z antény a nahradiť ho symetrizačným členom, Lebo ak máš Intenzitu 60% a kvalita je 0%, tak je to zahltené predzosilňovačom…

 4. V MUX1 na pozícii Infokanálu namiesto Sport 2 promo naskočilo Film+ promo.

 5. to čo má byť za diskusia o tých towertrotloch,ved to je obyčajná práčka na euráče,ešte nemajú poriadne dokrytý 1a4 mux po celom slovensku a už experimentujú s avisackymi vysielačmi ktoré majú smiešne výkony aj pokrytie.To čo perú love kolumbijcom.

  1. Keď máš dôkazy, podaj trestné oznámenie na Generálnu prokuratúru.

 6. Teras som sikupil smart Box mam internet dalsomsi antik golt len platim 3€ za mesiac

Komentáre už nie sú povolené.