Reklama

Štartuje Plustelka Viac, dostupná bude iba z vybraných DVB-T2 vysielačov

Spoločnosť Towercom spustí v júni nový doplnkový balík terestriálnej platformy Plustelka s názvom Plustelka Viac, ktorý bude dostupný v prvej fáze iba divákom na západnom Slovensku.

Do ponuky Plustelky tak pribudne hneď niekoľko filmových a seriálových kanálov ako FilmBox, FilmBox Premium, Československo/Festival Film alebo Epic Drama. Pre milovníkov cestovania Towercom pridá Travel Channel a nadšenci varenia si určite obľúbia kanál TV Paprika. Myslelo sa tiež na aj šport, kde Plustelka Viac ponúkne kanál FightBox plný bojových umení, boxu či wrestlingu.
Pokračovanie nižšie:


Teší ma, že stále viac a viac rozširujeme našu ponuku a tak prinášame domácnostiam bohatší výber pre ešte bohatšie televízne zážitky,“ vyjadril sa generálny riaditeľ spoločnosti Towercom Ivan Peschl.

Diváci si budú môcť objednať alebo predplatiť balíček Plustelka Viac ako nadstavbu k súčasnému balíku
Plustelka Štandard za 2,99 € mesačne. Balíček si bude možné predplatiť ale iba u vybraných lokálnych zmluvných predajcov Plustelky.

Plustelka Viac bude zo začiatku dostupná len z vysielačov Bratislava (Vlčie hrdlo) a Nitra (Klokočina). V blízkom časovom horizonte budú nasledovať rozšírenia do ďalších krajských miest ako Žilina, Prešov a Banská Bystrica.

Všetky šírené programy z týchto špeciálnych DVB-T2 multiplexov Plustelka Viac budú dostupné v HD kvalite (HD/MPEG-4) s výnimkou TV Paprika a programom FilmBox, ktoré budú vysielané iba v štandardnom rozlíšení (SD/MPEG-4).

Podrobnejšie informácie o vysielačoch, ktoré budú šíriť ako prvé programy z balíka Plustelka Viac

Bratislava – Vlčie hrdlo, 32. kanál (562 MHz), povolený výkon 1 kW
Nitra – Klokočina, Na Hôrke 29, 36. kanál (594 MHz), povolený výkon 2 kW

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Tak si to zrátajme: balík Plustelka Štandard teraz v akcii s ročnou viazanosťou za 5€, Plustelka Viac za 3€, „Premium“ (alebo skôr Pornium – neviem, kto by za to platil osobitne, keď na nete sú megatony hanbatých svlečien zadarmo) za 1€. Podčiarknuté, sčítané: 9€ za takú slabú ponuku? Ďakujem, až po lobotómii. Plustelka bola výhodná jedine vtedy, keď bola v akcii za 3€. Toto tu je tragikomédia. Za 8-9€ mesačne ponúka každý konkurent podstatne viac.

  1. Tak to máš absolutnú pravdu kto dá za to tolko € tak sa mubudem čudovať

 2. to čo tým towertrotlom načisto preplo,taký hnoj za 3ečka a ešte aj ,,superpokrytie“ z avisackych vysielačov ktorý svojim výkonom max 1kw možu konkurovať tak akurát africkej Ugande.DEBILI.

 3. Diváci v diskusiách v minulosti písali, že v BA je problém prijímať signál na 32.k. z Vlčieho hrdla…, že viac to ide do polí na východ…

  1. tam sa potom otáčali antény smerom na mesto.. a plánuje sa aj druhý vysielač..

  2. Po otočení antén na mesto som mal s problémami aký taký signál. Stále však málo na stabilný príjem. Chcelo by to doplniť vysielače priamo v meste a vytvoriť SFN sieť . Polus, Technopol …
   Kamzík aj 1 kW /k37/ ide bez problémov.

 4. skratek a čo tie Bojnice kedy? Towercom a čo tie Bojnice mux 4? asi nikdy ani jedno ani druhe že.

  1. vybavuje sa premiestnenie na stožiar a stream plustelky viac, ak to bude povolené tak sa to nainštaluje a spustí.. na ostatné neviem odpovedať…

  1. Ponuka je taká aká je komu vyhovuje zaplatí problém je pokrytie. .

 5. Pri prechode na DVB-T2 by mal Regulačný úrad urobiť také zmeny – výberové konania, aby celoplošné DVB-T2 vysielanie – 6 sietí prevádzkovali cca 3 – 4 prevádzkovatelia a nie monopol ! ! ! A ďalšie – regionálne siete ďalší prevádzkovatelia.

  1. 6 sietí – 4 prevádzkovatelia ??? akú si predstavuješ ponuku vyskladanú na 1 a pol multiplexe ? prečo vymýšlate koleso, keď už je dávno vymyslené (viď Rakúsko, Maďarsko) ?

 6. Je to hnus čo sa tu deje na tomto našom Sk.Kto za to dá tolko eur!

  1. Ja som čakala že nejaká rozumná cena. A to môžem čakať aj Lc Avis keď sa presunie na Slatinku tak nič moc keď príde táto ohromná ponuka aspon keby ostali tie lokálky.

 7. Ja som síce veľký fanúšik terestriálu, okrem Mágia si platím aj Plustelku ako alternatívu, investoval som veľké peniaze do antén, aby som mal stabilný diaľkový príjem českých multiplexov a pokojne by som dal aj 15 eur mesačne za kvalitnú ponuku – ale chlapcom z Towercomu muselo načisto preskočiť, v dobe, keď si z netu za 5 min možno stiahnuť akýkoľvek film chcieť 3 eurá za odpad ako sú Filmboxy je jednoznačná provokácia a urážka zdravého rozumu, a to sa ešte nebavíme o Avisáckych supervysielačoch.

  1. Zadarmo uz bude len pohlad z okna,plati sa uz za kazde pripojenie,co lepsie bolo vzdy za poplatok.

  2. Agx: čítaj pozornejšie, on písal, že je ochotný zaplatiť si za kvalitu, nie to, že chce niečo zadarmo.

  3. A čo je to kvalita? Športový kanál, kde vysielajú znudených kanaďanov v boji o bronz na MS v hokeji alebo kvalitné filmy kvalitných hercov bez morálnych zábran? Nič z tohto nie je hodné ani centa, tobôž, keď to ponúka manipulatívny operátor, ktorý si svoj biznis založil pomocou štátnej inštitúcie RÚ s jej prispením pri zarušení cezhraničných multiplexov.

  4. Maroš: Čo znamená tá veta o kvalitných hercoch bez morálnych zábran?
   A s tou kritikou operátora súhlasím, len by som k tomu dodal, že to je výsledok všeobecnej korupcie na najvyššej úrovni.

 8. Myslím že by mali ostať v tej prvej fáze a túto ponuku na celé Slovensko nerozširovat….

  1. Plustelka nie je celkom márny projekt, sú tam aj celkom dobré stanice-myslím Viasaty, športové kanály, ČT1, ČT2, ujde aj Film plus…napokon aj detské kanály, aj keď možno ich je priveľa. Keď si odmyslíme povinnú jazdu JOJ, zdezertovaná Markíza a STV, ponuka bola relatívne vyvážená, za 6 euro úplne v pohode. Kvalitnou ponukou som mal na mysli cca 40-50 staníc s rovnomerným rozložením športu, dokumentu, filmov, detských programov a publicistiky. Viac je zbytočné – na Magiu ich mám 200, som ich klientom už 8 rokov hlavne kvôli internetu, a 2/3 staníc som nikdy ani nevidel. Ale kúpiť Avisácke vysielače – úplne zbytočná investícia, zaviesť videopožičovňu /poplatok/, vzápätí vymyslieť Plustelka viac/poplatok/ s perspektívnym pokyrytím niekoľko desiatok až stoviek domácností je niečo absolútne nepochopiteľné, možno naozaj sabotáž s cieľom úplne odrovnať tersetriál. To napokon ale nie je možné, lebo RTVS je tu zo zákona, platí zástrčkový zákon a preto musí byť dostupná vzduchom, nie je možný totálny prechod na satelit, alebo kábel. Aj SR musí do 2-och rokov prejsť na DVBT2, nikoho nebude zaujímať, že Towercom má pridelené vyššie frekvencie do 2029, som zvedavý, čím chcú zaplniť 3 funkčné multiplexy /posledný bude vyhradený RTVS/ keď takouto obchodnou politikou odradia každého potenciálneho zákazníka.

  2. Anonym: v podstate súhlas, v niektorých bodoch by sa dalo polemizovať, napríklad podľa mňa by stačilo ešte menej programov, povedzme 20-30, ale za nižšiu cenu, napríklad 4-6€. Kto chce veľa TV staníc, má možnosť využiť ponuku niektorého zo sat. operátorov. Towercom by naopak mohol pokryť dieru na trhu a vytvoriť niečo na polceste medzi slabou FTA DVB-T ponukou a o niečo drahšími balíkmi sat. platforiem s väčším počtom TV staníc. Myslím, že by sa našlo dosť potenciálnych zákazníkov, ktorí nesedia až tak často pred telkou a preto nechcú platiť za bohatú ponuku, ktorú nevyužijú, ale občas si chcú niečo pozrieť a nestačí im slabý výber FTA staníc. Kúpa Avisu bola aj podľa mňa chyba, v tom máš úplnú pravdu. Radšej mali zlepšiť pokrytie MUX4 aspoň na úroveň MUX1, zvýšiť výkony vysielačov (a predtým vyjednať povolenia od RÚ), vyradiť zbytočné programy typu Prima Plus, Joj HD (duplicita) a prípadne aj skupinu Markíza, preklopiť programy v MUX4 do HEVC a prípadne aj programy Plustelky v MUX1 a celý MUX1 do DVB-T2 (po dohode s vysielateľmi tamojších FTA staníc), pričom set-top box s podporou HEVC mali (a mohli) začať predávať už skôr, namiesto tej staršej Almy HD300 (či ako sa správne volala). Tým by získali dosť miesta v celoplošných MUX-och s minimálnymi nákladmi v porovnaní s rozbehom ďalšieho celoplošného MUX-u. S ochutnávkami platených staníc mali tiež začať ďaleko skôr, mohli sa už dávno nechať inšpirovať od Maďarov. Ale toto, čo robia teraz, sú polovičné riešenia, ktoré nebudú fungovať – mizerné pokrytie a nehorázna cena za takúto ponuku, no kto si už toto kúpi…

 9. Neviem, kto to tam riadi, ale vyzerá to dosť amatérsky … napr. prečo TV Paprika ? Keď majú Travel Ch., dostali by zľavu na Food Netw . Jedine, že by sa z avizovaného „travel“ vykľul nepodarený indický klon TravelXP !

 10. Zákonom by malo byť dané, že TERESTRIÁLNE TELEVÍZNE A ROZHLASOVÉ vysielanie by malo byť k dispozícii obyvateľom ZADARMO. Žiadne platenie, ide o frekvenčné spektrum – nerastné bohatstvo každého štátu = všetkých obyvateľov…

  1. To by bol zlý zákon. Ak by operátor (ľubovoľný) nemohol ponúkať platené stanice, tieto by neboli automaticky zadarmo, pretože by neboli vôbec. Kto by asi dobrovoľne podnikal so stratou? A frekvenčné spektrum je naozaj bohatstvo štátu, preto si štát za jeho využitie necháva platiť, má právo prideľovať a odnímať frekvencie (za istých – zákonom stanovených – podmienok), atď. To sa vôbec nevylučuje s existenciou platených TV staníc v DVB-T.

 11. Prosím o vysvetlenie, kto tomu rozumie. Jeden mux v T2 /H264/ má akú kapacitu? Do plustelky viac sa teraz naložilo 7 staníc, z toho 5 v HD, ak som dobre rátal. Ale v prvých vyjadreniach o tejto službe sa uvádzalo, že tam bude 10 tv staníc. Je tam ešte miesto, alebo s tým čo je tam teraz je už plný mux. Dúfam, že sa dá mojej otázke rozumieť. Ď

 12. Ak bude podobne nastavenie ako MUX2 plustelka tak kapacita MUXU bude priblizne 36Mbps

 13. Gery: Ak budú parametre tohto multiplexu rovnaké, ako pri celoplošnom MUX4 Plustelky (šírka 8 MHz, konštelácia 256QAM, 32k nosných, FEC 3/4, ochranný interval 1/8), tak jeho kapacita bude 37,6 Mbps, ak sa dobre pamätám. Jeden full HD program v h.264 (AVC) sa dá natlačiť aj do 4 Mbps, ale ak má mať akú-takú kvalitu, treba počítať skôr s hodnotou cca. 6 Mbps. SD stanica v rovnakom kodeku by mala mať aspoň 1,5 Mbps. K tomu treba prirátať zvuk, teletext, EPG, servisné dáta plus rezervu pre VBR. Takže tam už ledva zostáva nejaké miesto, maximálne tak na 1 SD stanicu. Ak znížia bitrate, tak prípadne aj na 5-6, ale to už pôjde na úkor kvality (najmä u HD staníc). Pomohol by prechod na nový kodek HEVC, vtedy by boli potrebné dátové toky jednotlivých programov takmer polovičné oproti h.264 (asi 55% u full HD a 61% u SD) pri zachovaní rovnakej kvality obrazu.

 14. V DVB-T a DVB-T2 sa objavili tieto nové prázdne pozície (čierny obraz):

  program 4019 – MUX 4
  Infokanál – MUX 1
  Senzi – MUX 1
  WAU – MUX 1
  SENZI – MUX 1

  1. Áno, a zmizli názvy ČT1, ČT2, Joj Cinema je teraz Infokanal, Sport1 je Senzi a Sport2 Promo je tiež Infokanal. Wau a SENZI sú neplatné služby. Pekne to rozdrbali, v Towercome sú samí odborníci, to je vidieť čoraz jasnejšie.

 15. To vyzerá na nejakú chybu. Niekto sa v tom vŕtal a pokašlal to. V podstate tam nič nové nie je. Iba obnovili pôvodne pozície čo boli v muxoch dávnejšie.

 16. Dnes ráno kanál 27(522.00mhz) vysielajú jojky asi spúštajú Hornú slatinku Lučenec signál na 18switsch antenu Iskra lokalita Halič intenzita30 kvalita60 Tv Sencor

  1. Ešte raz som to prezrela,asi to bude vysielač RS a nie Horná slatinka!Je to záhada dotial na 27 ani náznak signalu a teraz to ide .Čo navýšili výkon.

 17. Včera som si všimol lebo prehadzovalo programy všimol som nápis že sa vráti SENZI do DVB-T to bolo poobede a potom večer už dali do pôvodnej pozícii a už nie je tam nápis SENZI mám pociť že od júna bude

  1. Mas to o par prispevkov vyssie. Senzi urcite nebude.

 18. Kedy bude štart dnes zatiaľ nič vysielač zabor bez signálu.

  1. Zo Zabora ani Zobora nepôjde veru nič. 🙂 Iba z Klokočiny a aj to nie je výhra lebo je rušená s rakúskym Mattersburgom.

 19. Ad Dr. B. Nutty.
  Áno, máš pravdu. 40-50 staníc by bolo naozaj zbytočne veľa pre ten typ zákazníkov, ktoré zvažuješ. Zaujímavá je myšlienka preklopenia MUX-ov 1 a 4 do HEVC. Tým by Towercom získal kapacitu cca 35 staníc v HD kvalite, súdiac podľa prechodových sietí 11 a 12 v ČR. Naviac, keby sa mu podarilo inšpirovať sa Skylinkom a zabezpečiť si napr. práva na retransmisiu českých programov /Skylink chce celý balík predávať za 45 euro ročne, t.j. necelé 4 eurá mesačne/, mohol by s terajšou Plustelkou za cca 9-10 euro vytvoriť vcelku konkurenciesdchopnú ponuku, keďže české stanice sú na Slovensku veľmi populárne. Tiež by sa vyriešil problém s prípravou prechodu na povinné DVBT2 v r. 2021. Neviem, ako je to s pokrytím MUX4, podľa ponuky v obchodoch z videnia mám dojem, že v predaji sú u nás obecne veľmi podradné antény -odhliadnuc od všelijakých čudesných plastov najpredávanejšie poľské sitá so zosilovačom sú úplne o ničom – mal som možnosť vyskúšať. Ja bývam 50 km od Veľkej Javoriny pri Topoľčanoch, obyčajný pasívny Sencor s cca 40-mi prvkami za 12 eur zabezpečí pre MUX 4 signál 46% intenzitu a kvalitu 100% a po pridaní linkového zosilňovača Teroz 22 Db je všetko na 100% – a to ešte nehovoríme o anténach, ako je Plzenské sito s nantovanými predzosilňoačmi priamo v krabičke, čo je asi najlepšia varianta, ktorá vyjde na cca 50 eir – ako jednorázová investícia do terestriálu s vidinou mnohoročného užívania určite akceptovateľná cena.

  1. Len dodám, že kvalitné české sito Vaten som videl už za 27€. S predzosilňovačom za 35€.

  2. Ad Dr. B. Nutty
   Iste, tých 50 eur som myslel aj s prídavnými direktormi k veľkému hustému situ Vaten, mám za to, že s takou zostavou sa MUX 4 dá stabilne chytať prakticky na celom území SR, pokiaľ len príjem nie je niekde v doline uprostred kopcov všade naokolo.

 20. Avis BA – signál 60%, kvalita signálu 0%.
  Vzdal som to. Ten komín nie je dobré miesto. Keby ten Mux bol s tým výkonom na streche parlamentu. 🙂

  1. Ten signál je dosť silný. Ak máš napriek tomu nulovú kvalitu, problém bude v degradácii signálu – buď rušenie zo Sopronu, alebo – a tipujem, že najskôr – to bude zahltený predzosilňovač. Skús mu buď vypnúť napájanie, alebo ešte lepšie: vyber ho z anténnej krabičky a nahraď ho symetrizačným členom.

Komentáre už nie sú povolené.