Reklama

Skylink vyradil ďalší dokumentárny kanál v HD, pridal Travel XP HD

Ponuka Skylinku je od dnes chudobnejšia o kanál History HD, ktorý sa rozhodol operátor vyradiť z ponuky. Ide tak už o ďalšie zredukovanie programového rastra, spomeňme, že tento rok už platforma vyradila programy Travel Channel HD, Food Network HD a Fine Living HD. Okrem toho tiež vypadli aj HD verzie programov DocuBox a FightBox, ktoré boli nahradené ich SD verziami. Naopak novinkou v ponuke je od dnešného dňa kanál Travel XP HD, ktorý môže byť náhradou práve za už vyradený Travel Channel.
Pokračovanie nižšie:


Travelxp HD prináša tie najzaujímavejšie cestopisné a lifestylové programy z bezmála päťdesiatich krajín sveta, a to bez výnimky vlastnej produkcie. Kanál bude plne lokalizovaný do češtiny a pre záujemcov zostane k dispozícii aj originálna anglická zvuková stopa. Kanál je súčasťou balíčkov Smart, Multi, Flexi 7, Kombi a Komplet. V najbližšom období bude navyše k dispozícii divákom nielen cez družicu Astra 3B (23,5°E), ale aj cez internetovú službu Skylink Live.

K novinke operátor nepripojil už systém Irdeto (CAID: 0D96), ale iba systémy Irdeto (0624), Seca (0100) a Viaccess (0500). Užívatelia dekódovacích kariet ICE s dekódermi Cryptoworks tak tento program už sledovať nemôžu. Musia kartu používať už len v CAM moduloch, prípadne prijímačoch Irdeto. Podrobnosti sme už priniesli v tejto správe.

Zákazníci Skylinku môžu prísť aj o ďalšie programy
V nových propagačných materiáloch Skylinku, s platnosťou od 1. marca 2018, sa nenachádzajú už ani programy Film+, AMC, Spektrum, JimJam, TV Paprika, Sport1 a Sport2, ktoré prevádzkuje AMC Networks International. Osud týchto staníc v ponuke Skylinku je tak neistý, nakoľko ešte nedošlo k dohode medzi vysielateľom a operátorom. „Aktuálna zmluva s vysielateľom nám končí koncom tohto mesiaca. Vzhľadom k tomu, že sme boli nútení v súlade so zákonom zverejniť viac ako mesiac vopred ponuku programov k 1. 3., teda v čase, keď sme nemali dohodnuté predĺženie zmluvy, považovali sme za korektné tieto programy v novej programovej ponuke neuvádzať. Verím však, že sa nám podarí zmluvu predĺžiť a že väčšina programov AMC v ponuke Skylinku bude pokračovať,“ vysvetľuje pre portál SatelitnáTV.sk Jaromír Glisník, člen predstavenstva spoločnosti M7 Group.

Technické parametre pre príjem Travel XP HD:
Družica: Astra 3B (23.5°E)
Frekvencia: 12110 MHz
Polarizácia: H
FEC: 3/4
SR: 27500
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK
Názov: Travel XP HD
Provider: M7 Group
Video formát: MPEG4
Kódovanie: 0624 (Irdeto),0100 (Seca),0500 (Viaccess)

PIDy:
Video PID: 4003
Audio PID: 4163
Audio stopy: 4163 cze (Mpeg),4243 eng (Mpeg)
PCR PID: 4003
PMT PID: 4083
TSID: 3221
ONID: 0003
SID: 5043
TXT: N/A
HbbTV: N/A
DVB a TXT titulky: N/A

Travel XP HD je šírený na družici Astra 3B (23,5°E) z bývalej pozície History HD.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Ide aj so zaplateným servisným poplatkom. Asi ochutnávka. Obraz ale nič moc.

  1. Vojna skladov, Hviezdy záložne. Čo má takáto programoá štruktúra spoločné s Travel?!! Nemienim tomu ani venovať chvíľku pre naladenie.

  2. Jediné čo stojí za to z týchto dokumentov Viasaty, Discovery je National geografic -NGC, aj to nie ten v HD.

  3. EPG bolo ešte z History. Teraz to už opravili. Inak ten dabing je nejaký divný.

 2. to je fajn, akurát u mňa nefunguje a to mám zaplatenú komplet ponuku. Karta ICE v režime Irdeto funguje OK, beží aj Insight ktorý ide iba v Irdeto a Viacess. No TravelXP nefunguje.
  Okrem toho, že uberajú dobré programy z ponuky tak ešte toto. Ďakujem Skylink!

 3. Už keď rušia programy tak by som privítal istú kompenzáciu, napr. potešil by som sa viac hudobným programom VH1 a VH1 classic už pri balíku Smart.

 4. Zvisovat každoročne cenu zrušiť kvalitné programy a nahradit ich ďalšími smetami no veľmi dobré!?Som zvedavý dokedy to Slováci budú trpieť?

 5. Ešte kým mám zaplatené a končím po 22rokoch ……nevážia si zákazníka….

  1. 22? Keby si povedal po 10tich rokoch aj ti uverím 🙂

 6. ….ja už som s nimi skončil, Skylink sú zdierači, dobré programy končia, každý rok zdražujú…ďakujem nechcem

  1. Mňa by len zaujímalo, ako to v tom meneždemente Skylinku rozmýšľajú, aký majú dôvod takto riskovať masívny úbytok zákazníkov… Buď majú skúsenosti, že si ľudia nechajú skákať po hlavách stále znovu a znovu, alebo sú totálne neschopní, alebo už fakt neviem.

 7. Skylink mali by ste sa naozaj zamyslieť či idete zákazníkovi odopierať dobré programi a tým prichádzať o priazeň svojich zákazníkov alebo ísť divákovi v ústrety a snažiť sa si získať každého zákazníka-divaka na svoju stranu.Keby ste ponúkali naozaj dobre programi tak čert to ber aj si priplatíme ale takto zvažujem odchod od skylinku ku konkurencii ktorá má menšie poplatky a väčší výber programov.

 8. History HD je top TV program !!!
  Rušíte stále len najlepšie programy takže tiež zvažujeme odchod od skylinku.
  To čo ponúkate je už o ničom !!!

  1. Problém asi bude, že zákazníci stále len zvažujú, posťažujú sa v diskusii a na FB, ale nakoniec neurobia nič. A vedenie Skylinku sa len utvrdí v tom, že si môže dovoliť všetko a následky neprídu.

  2. Ja odídem naisto ale az v septembri mi končí viazanost

  3. History HD urcite nie je TOP program, iba ak TOP dno. Ale samozrejme suhlasim ze skylink rusi program za programom, v manazmente asi beru moc tvrde drogy,

 9. No neviem ohladom toho hd v nazve stanice. Moj settopbox mi ukazuje ze to je sd a na pohlad to hd nie je urcite.

 10. Nechávam dobehnúť zaplatené, pokiaľ nepríde nejaká zaujímavá ponuka, končím u Šky linku.

 11. Vážený som súčasťou tejto zlodejskej mašinérie.A toto majú vycapené na hlavnej stranke. Skylink je najväčším poskytovateľom satelitného televízneho vysielania v Českej a slovenskej republike so 100% pokrytím. Viac ako 1 500 000 zákazníkov Skylinku si môže vyberať z najväčšej ponuky platených televíznych programov, z ktorých mnoho je vysielané v HD kvalite. !!!!!!!!!!! ČIŽE 1 500000 ZÁKAZNÍKOV ČR, SR KRÁT 4€ sa =60 000 000 MESAČNE !!!!!!!!!!!!! NIČ INE LEN PLUVANEC DO TVÁRE.

 12. Tak jediná výhoda ešte stále je používať český región.

 13. V januari som si rozsirila program kvôli manzelovi o sportove programi a teraz mi ich vypnu?? Zaco som potom zaplatila ja nepotrebujem dake ich nahrady. Urcite uz snimi neobnovim dalsu zmluvu

 14. Ak ma niekto menej programov a chce dotiahnut konkurenciu, tak pridava a snazi sa. Je fakt, ze Skylink ma vela programov a nejake programy meni a aj ubera, to je asi normalne. Skylink to ale zrejme nerobi kvoli tomu, ze zakaznika chce poskodit. Programy kupuje a ti co poskytuju obsah , vid Markiza a Joj, zdrazuju a to je myslim problem. Kto sa trochu vyzna ako to funguje vie o com pisem.Takze ako zakaznici by sme mali byt nastvani na poskytovatelov programov, ale tym asi na tomto fore tazko niekto napise. Napr UPC ktoreho som bol zakaznikom ma ovela viac nastvalo svojou ignoraciou pristupu k zakaznikom. Ani dovolat sa tam nedalo 🙂

  1. klik :

   Bože ty ale ťápeš zemákovicu a píšeš pěkné capiny, Evidentně lezeš Skyllnku někam a je trapné jak obhajuješ operátora který funguje na principu paratizace. Jakmile nejaký zákazník přestane využívat distrubuční trasu přes M7, tak Skylink okamžitě vyřadí stsnice ze své nabídky pro koncové uživatele místo toho aby je dále šírila na své náklady. Posledním takovým příkladem je odchod distribuce stanic Fine living s Food network z 23,5E na 13E a stanic společnosti SPI z 23,5E na 16E!!!

  2. Tak veru. Minimalizujú svoje náklady, zatiaľ čo ceny služieb zákazníkom zvyšujú… Parazitujú na všetkých naokolo.

 15. U mňa končíte !!! Zrušiť history ,kvôli tomu som platil balík . Tak dovi dopo v decembri

 16. Ochvilu na SK odchadzaju programy Prima Group.
  A ten zbytok co zostane bude za 4 eura mesacne..
  Ostava uz len CZ karta a dovi Skylink SK.
  Tak platte dalej ovecky slovenske heheheheheheée

 17. tak nic.
  Zmenime to na CZ kartu.
  Viac programov za menej panazi.
  Ochvilu Prima group len v Cz
  Slovensko minus dalsie 3 programy.
  Tak platte dalej hebeheheee

 18. tak s tým zrušením history hd ste to pokašľali končím aj ja veď tento kanál som pozeral väčšinou

 19. 23.1. mi končilo predplatné multi HD. Asi mesiac pred tým mi začali chodiť upozornenia, že ak chcem pokračovať, mal by som si predĺžiť predplatné. Robil som to každý rok, tak som urobil aj tento. Na druhý deň čo som zaplatil celoročné predplatné som sa dozvedel, že multi HD končí a od marca už nebude. Naozaj seriózne:( . Po skončení predplatného postupne zruším všetkých 6 kariet ktoré u nich mám.

 20. Sklamali ma už 2krat do tretice to nebude, zbohom skylinklive.

 21. Mala som 2 karty doma a na chate kvoli History HD. Nedodaju mi zaplatenu sluzbu, pisem reklamaciu. Prosim aj vy sa stazujte priamo skylinku, inak fakt ostaneme len slovenskymi oveckami

  1. S reklamáciou nepochodíte, v zmluve nemáte garantovaný príjem konkrétnych programov. Jediné, čo môžete urobiť, je skončiť so Skylinkom a prípadne prejsť ku konkurencii. Našťastie je kam – od Antik sat, Flix, Digi, Freesat, Magio sat, cez káblovky až po IPTV, OTT a VoD služby, vrátane Netflixu, HBO Go, Stream Cinema atď.

 22. aj ja zvazujem odchod. history boli spolu s nova sport 2 moje najoblubenejsie stanice. platim vela penazi a skylink pomaly ubera stanice. s kym tu miesaju. dost bolo.

 23. Vazeni zakaznici ze Slovenska.
  Nekecejte a plaťte
  Kdo vám dá tolik Českých stanic jako Skylink?
  Ty Slovenske máte v DVBT zadarmo a nedá se to koukat…
  Tak čušte a plaťte Skylink Praha.

  1. Skylink je slovenska firma, karle.
   Tak ty nekecej a plať 😉

  2. Troll? Lebo toto nemôže nikto príčetný myslieť vážne.

 24. a na sky linku konči i čT šPORT. šPORT1. A šPORT2???

  1. Podľa programovej ponuky, ktorú mi poslali k 1.3.2018, rušia Šport 1,Šport 2,ČT ŠPORT, AMC. V Skylink som už dlhé roky. Mám balík Multi. Tie programy, ktoré rušia som asi najviac pozeral. A ešte aj cenu balíka idú zvýšiť z 11.80 na 12,90.To je prístup k zákazníkovi? Našťastie mám v banke len mesačný trvalý príkaz na platbu a ten ľahko zrušim! A prejdem k Digi sat. Čao Skylink. I

  2. Všetci sa podohlasujte, skôr či neskôr aj tak skončia, otázka času…

  3. Nič zatiaľ nerušia. Sú v jednaní, skončila im zmluva, tak sa dohadujú na novej.

 25. Fuj hanba miesto Travel a History,teraz cigánske Travel xp

  1. To je pravda… Aj keď veľa ľudí šomralo na History a Travel tak sú tam aj zaujímavé dokumenty a na vyššej úrovni… Treba zobrať modul od Digital… P. S. nerobím reklamu.

  2. No to teda myslím vážne. Dnes je už každý operátor lepší, než Skylink.

  3. Dobre, tak napíš konkrétne, v čom je Skylink lepší od konkurencie, ktorú som menoval. A ja ti potom vymenujem dôvody, prečo je dnes Skylink ďaleko najhorší. Čakám. A potom uvidíme, kto píše bludy. 🙂

 26. Program travelxp hd je dabovaný do českého jazyka mimoriadne neprofesionálne, nekvalitne, zlá artikulácia v dabingu, obvykle aj hlas dabujúcich pôsobí rušivo. Dabing mimoriadne znižuje kvalitu programu. Je takmer po pár minútach nepozerateľný! Tiež predošlý program o cestovaní Travel chanel bol na vyššej úrovni. Skylink nás v tomto veľmi sklamal , bohužiaľ veľa kvalitných programov zrušil a náhrada programov nezodpovedá očakávaniam. Fine living nenahradili ničím. Skylink by mali prehodnotiť kvalitu a výber ponúknutých programov, lebo asi stratia viacero klientov…pokiaľ budú dobré programy rušiť.

 27. Mam Skylink 7 rokov ale toto bola posledná kvapka! Balíček som si predplatil hlavne pre tento program.

 28. Mame zaplateny balíček flexi 7 a už nám z neho vyradili 3 programi a nahradili inými ,takže sme zaplatili za to čo nechceme,uvažujeme tiež o odchode zo skylinku.

 29. By ma zaujímalo koľkí ste písali alebo volali na zak. linku Skylinku s tým, že chcete naspäť peniaze, lebo ste prišli o obľúbené programy. Nikto. Hlavne že tu máte len silné rečí, že odchádzate.

  1. A ako vieš, že nikto nevolal na zákaznícku linku? S vrátením peňazí by navyše nepochodili, v zmluve nikto nemá garantovaný príjem konkrétnych programov… A okrem toho, mám info z rôznych zdrojov, že volať na hotline Skylinku je strata času. Vyzerá to tak, že odísť je fakt jediné riešenie.

 30. Su to podvodnici, zaplatil som si sluzbu smart + duo na dalsi rok kvoli History HD a oni ho nedodaju. Je to moj posledny rok u tohoto operatora. SKY Link je neseriozna firma, vsetci rychlo prec od nich.

 31. Ak sa nieco nezmeni k lepsiemu, tak po skonceni viazanosti to rozhodne u Skylinku zabalim. History som pozeral casto, takze ma to dost sklamalo.

 32. Mam zaplatene do marca.Este nech daju prec sport 1 a 2 preto ze sledujem F1 a idem tata aj ja . Mam zaplatene multi

 33. Nám tento rok zapnú optiku tak sa už teším že skylink opustím aj ked ho mám vyše 10rokov. Bol som spokojný ale ony každú chvílu prechádzajú na iné systemy a všetko si potom musím kupovat sám čo stojí viac penazí ako konkurencia.

 34. Otazkou je ci vobec niekto z kompetentnych Skylinku tieto komenty vobec cital… Skylink si kope vlastny hrob za mna to iste boli casy 4 aktivne karty dnes 1 a to po zruseni History HD zvazujem uplne zrusit Skylink…

 35. pan jarik asi to tak vypada že šport 1 a 2 zrušia a ešte i čt šport nech sa sky link zamysli čo to vyvadza.

 36. Prima Zoom a History HD boli popri základe programy, ktoré som mohol pozerať dookola. Fuj Skylink, po rokoch odchádzam,,,

 37. Ale fuj, strašný je ten program Travel a ten „dabing“ :/. Pozeráme väčšinou len Prima Zoom a History HD. A čo zvažujete pri odchode zo Skylinku?

  1. Možností je pomerne dosť – Antik sat, Flix, Freesat, Digi, Magio sat, káblovky (pokiaľ máš tú možnosť), ak máš broadband internet bez dátového obmedzenia, tak aj IPTV, OTT a VoD služby od Netflixu, cez všelijaké „Go“ služby (napr. HBO Go) až po Stream Cinema a ďalšie.

 38. Skylink si týmto podpísal ortieľ aspoň čo sa mňa týka. Dve karty tento rok offnem len ma sere náš debilko starosta a neschopnosť posrancov kým tu bude optika budem mať bradaté deti!

Komentáre už nie sú povolené.