Reklama

Skylink: K novým programom nemáme dôvod už pripájať CAID 0D96

Satelitný operátor Skylink dnes pridal do ponuky nový hudobný kanál C Music TV v štandardnom rozlíšení, okrem toho nahradil aj iConcert v SD, verziou vo vysokom rozlíšení a vyradil trojicu staníc Travel Channel HD, Food Network HD a Fine Living HD. Ako sme už informovali, programy C Music TV a iConcert HD však môžu sledovať len zákazníci s dekódermi Irdeto a Viaccess. Operátor k novým programom nepripojil totiž už systém Irdeto (CAID: 0D96), ktorý využívajú ICE karty v režime Cryptoworks.
Pokračovanie nižšie:


Podľa operátora nie je už ani dôvod aby pripájal tento systém Irdeto k novým programom. Od apríla 2010 dodáva na trh čisté karty Irdeto a podpora systému Cryptoworks bola ukončená dodávateľom koncom roka 2012. „Životnosť CryptoWorksových prijímačov a modulov kúpených pred rokom 2010 sme predĺžili o 7 rokov, drvivá väčšina už rovnako hardvérovo nevyhovuje súčasným vysielacím parametrom a bola počas týchto rokov nahradená hardvérom s dekodérom Irdeto. U nových programov preto nie je dôvod CAID 0D96 pripájať,“ uviedol pre SatelitnáTV.sk Jaromír Glisník, člen predstavenstva spoločnosti M7 Group.

Pre majiteľov ICE kariet to však vôbec neznamená, že musia vymieňať svoje karty. Stačí aby si len overili či majú už zariadenie s podporou systému Irdeto. Každá ICE karta sa totiž v Irdeto prijímačoch, alebo CAM moduloch prepne automaticky do Irdeto módu. Pre dekódovanie tak bude využívať systém Irdeto (CAID: 0624).

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. ….no ale aby si to overili svoje zariadenia či im spracuje irdeto, tak by mal byť aspoň kanál cmusic spustený pre všetkých.

    1. fajnsmeker :

      A pokud nemá 19,2E ale jen 23,5E tak je v riti!!!

  2. Mne na mojom prijimači, opticum HDX403p,Insight HD, z 19,2,E, nejde, takže to môže byť aj ten dôvod že to nepodporuje. to ich podarené. CAID0D96?, takže mám asi vymeniť ten svoj prijímač za ten ich prijímač so Skylink Ready?, a kde si overím aké CAID má moja karta? , budem musieť kupovať novú Irdeto kartu? , Za odpovede ďalšie ďakujem

    1. Pokial ti nejde Insight TV HD, to znamená, že karta ti ide iba pod Cryptoworksom (0D96) a box ti teda nepodporuje Irdeto (0624). Pomoct moze modul alebo novy box. ICE karty sú hybridné, ak ju dáš do CW, box ju vidí ako CW kartu, ak ju dáš do Irdeta, funguje ako Irdeto karta. Nič iné v tom nie je.

Komentáre už nie sú povolené.