Reklama

Skylink: Outdoor Channel HD na novej frekvencii a bez CAID 0D96

Satelitná platforma Skylink začala šíriť kanál Outdoor Channel HD, na družici Astra 3B (23.5°E), z novej frekvencie 11 934 MHz. Pre zákazníkov platformy to znamená, že si musia program naladiť z nových parametrov. Na pôvodnej frekvencii 11 914 MHz bude totiž šírenie v blízkej dobe ukončené.
Pokračovanie nižšie:


Pre sledovanie programu Outdoor Channel HD z novej frekvencie je však už potrebné mať satelitný prijímač, alebo CAM modul, s podporou systému Irdeto, prípadne Viaccess, označovaný aj ako Skylink Ready. Skylink totiž nepripojil k programu kódovací systém Irdeto (CAID 0D96), ktorý využívajú hybridné ICE karty v dekóderoch Cryptoworks. Pre majiteľom ICE kariet to však vôbec neznamená, že musia vymieňať svoje karty. Stačí aby si len overili či majú už zariadenie s podporou systému Irdeto. Každá ICE karta sa totiž v Irdeto prijímačoch, alebo CAM moduloch, prepne automaticky do Irdeto módu. Pre dekódovanie tak bude využívať systém Irdeto (CAID: 0624). Problémy s príjmom programu môžu však zaznamenať majitelia tzv. univerzálnych čítačiek kariet, ktoré pracovali s kartou ešte v režime Cryptoworks. Tí si budú musieť vymeniť zariadenie.

Outdoor Channel prináša programy venované outdoorovému životnému štýlu a ochrane životného prostredia, vrátane rybárčenia, terénnej autoturistike, streľbe a pobytu v divočine. Program je dostupný iba v anglickom jazyku. Prijímať ho môžu predplatitelia balíčkov Flexi 7, Kombi a Komplet.

Nejde vôbec o prvý program z ponuky Skylinku, ktorý nemá pripojený systém Irdeto s CAID 0D96. Okrem Outdoor Channel HD sú to aj programy Travel XP HD, C Music TV, iConcert, Insight TV HD, Insight TV UHD, Seznam.cz HD a postupne budú pribúdať ďalšie. Operátor sa totiž už vyjadril, že k novým programom pripájať tento systém nebude.

Technické parametre pre príjem Outdoor Channel HD CZ :
Družica: Astra 3B (23.5°E)
Frekvencia: 11934 MHz
Polarizácia: V
FEC: 3/4
SR: 27500
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK
Názov: Outdoor Channel HD CZ
Provider: M7 Group
Video formát: MPEG4
Kódovanie: 0624 (Irdeto),0500 (Viaccess)

PIDy:
Video PID: 6710
Audio PID: 6720
Audio stopy: 6720 eng (Mpeg),6721 tur (Mpeg)
PCR PID: 6710
PMT PID: 6800
TSID: 3212
ONID: 0003
SID: 14068
TXT: N/A
HbbTV: N/A
DVB a TXT titulky: N/A

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. Tento program som kedysi pravidelne sledoval, ale časom kvôli chýbajúcemu dabingu a nezmyselnému plateniu za tento jediný program nakoľko ho Telekom zaradil do balíka šport HD, som s tým prestal. Takto to dopadne keď sa stanica nelokalizuje a ešte sa za ňu pýtajú poplatky navyše !!

  2. Ešte ste zabudli informovať že problém budú mať aj užívatelia s necertif. prijímačmi v ktorých majitelia už majú ice kartu prepnutú do režimu irdeto (CAID 0624). vďaka aktivovanému vyššiemu zabezpečeniu už ani títo diváci nebudú môcť nové stanice pozerať (rovnaká situácia je s TravelXP). A to aj napriek tomu že ich settopbox irdeto zvláda. Ide hlavne o majiteľov kvalitnejších linux boxov s uni sw čítačkami. Títo musia po novom použiť cam modul a degradovať tak funkcionalitu viactureových strojov.

    1. A tým aktivovaným vyšším zabezpečením myslíš uniblock? Lebo s tým sa Skylink veľmi neponáhľa. Pokiaľ viem, tak to ešte nie je aktivované skoro na žiadnej karte.

    2. Ano presne uniblock. Ono to nie je zalezitost iba karty. Operator to vie nastavit selektivne na jednotlive programy. Od spustenia TravelXP bol na nom aktivovany uniblock, presne tak ako na porograme Outdoor channel z novej frekvencie. Cele to trvalo do dnes kedy bolo toto „vylepsenie“ na strane skylinku deaktivovane. Aktualne uz tieto 2 programy idu aj v uni.

  3. este ze som si zaplatil balik v ktorom som chcel sledovat Travel Channel, Food network a Fine living. A oni ho jednoducho zrusia. Fasa nie? Ale ja som si to kupoval kvoli tym programom ktore mi zobrali :)) a namiesto toho tam daju TravelXP? Je to riadny odpad, kvalita dokumentov je horsia ako z lokalnej televizie, kvalita zaznamu je uboha a dabing :))) dabing je najlepsi. Miestami clovek nevie ci nezacina pornofilm, alebo ci su tam vsetci ozrati co to dabuju, no krasa. na 100 percent toto nechcem a chcem za co som si zaplatil.. Zial dojde predplatne a poriesim nieco ine. Takato politika sa mi nepaci, je to zavadzanie a oklamanie zakaznikov.

    1. A určite ťa poteší, keď ti poviem, že za tie kanály Skylink neplatil, naopak, vysielatelia týchto programov platili Skylinku za využívanie jeho kapacít na Astre 23,5°E. Takže Skylink inkasoval z oboch strán. Tomu sa už povie parazitovanie. 🙂 Navyše teraz Skylink vyraďuje ďalšie programy, ušetrí, zákazníkom ponúkne horšie služby, ale ceny serpo aj niektorých balíčkov paradoxne zvyšuje. Som zvedavý, koľko platiacich klientov budú mať povedzme tak o rok…

Komentáre už nie sú povolené.