Reklama

Minimax do februára voľne v DVB-T

V druhom celoplošnom multiplexe bolo dnes nahradené promo vysielanie filmového kanálu JOJ Cinema detskou stanicou Minimax. Minimax vysiela aktuálne voľne (FTA), prijímať ho tak môžu všetci diváci, ktorí majú možnosť sledovať programy prostredníctvom antény. Kanál šíri Towercom, v rámci promo vysielania, ešte v staršom kompresnom formáte MPEG-2 s rozlíšením 720×576. Ako sme Vás už informovali v decembri, voľné vysielanie potrvá až do konca januára 2018.
Pokračovanie nižšie:


Od februára sa stane Minimax súčasťou terestriálnej platformy Plustelka. Jeho šírenie tak bude zakódované systémami Irdeto. Otázne však ešte stále ostáva z ktorého multiplexu bude kanál ďalej šírený. Towercom sa totiž oficiálne pre médiá ešte k zaradeniu programu do Plustelky vôbec nevyjadril.

Po ukončení šírenia promo kanálu JOJ Cinema v SD verzii, v druhom multiplexe, bola tiež opäť zakódovaná aj HD verzia vo štvrtom celoplošnom multiplexe.

Technické parametre kanálu Minimax promo:
Multiplex: MUX2
Norma: DVB-T
Názov: Minimax promo
Provider: Towercom
Video formát: MPEG2
Kódovanie: FTA

PIDy:
Video PID: 2402
Audio PID: 2411
Audio stopy: 2411 cze (Mpeg)
PCR PID: 2402
PMT PID: 2401
TSID: 0258
ONID: 8895
SID: 2004
TXT: N/A
HbbTV: N/A
DVB a TXT titulky: N/A

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Ak uz chce tento nezaujimavy oparator pridat nieco do ponuky, tak nech sa zamysli nad tym, ved existuju aj slovenske rozpravkove stanice ktore prevadzkuje skupina JOJ, ak sa nemylim tak ich okrem Telekomu nikto iny neponuka, tak preco nezaradili RIK alebo TUKI a ak chce stat aby lusia sledovali terestrial, tak mali prijat lefislativu, ze pozemne sirenie musi byt bezplatne pre vsetkych, ved tato ponzka co mate v terestrialnom vysielani je na zaplakanie.

  1. Odporucam, aby si si pozrel co je v DVB-T lebo zda sa, ze nevies.

   https://www.satelitnatv.sk/plustelka/

  2. Najväčšiu chybu urobil TU keď pridelil monopolu všetky DVB-T multiplexy. Keby bolo 8 celoplošných sietí pridelených 3 – 4 operátorom, dnes mohlo byť DVB-T niekde úplne inde s množstvom staníc ako v CZ, a s úplne inými cenami za šírenie signálu a nie za monopólne nenažraté ceny, nehovoriac o zvolení zastaralého formátu MPEG-2, kvôli ktorému bol odvolaný predseda TU, ktorý presadzoval MPEG-4. Viď kde je dnes DVB-T s MPEG-4 v HU. Veď do verejnoprávneho muxu sa nevojde ani tá pripravovaná Trojka, budú musieť vypnúť SD. V Maďarsku už dávno majú sedem verejnoprávnych kanálov (z toho 6 je v HD) a neplatia žiadne koncesionárske poplatky. Majú 7 VP kanálov, 6 je zdarma (M1, M2, M4, M5, Duna, DunaWorld) a M3 je zakódovaná. Poľská TVP má 10 staníc a 16 regionálnych štúdií. Česká televízia má 6 verejnoprávnych kanálov ČT1, ČT2, ČT24, ČT sport, ČT :D, ČT art a teraz budú všetky v DVB-T2 v HD kvalite… takže tí, ktorí bývate na západnom a severnom Slovensku sledujte kedy sa začne cez anténu vysielať český verejnoprávny HD multiplex v DVB-T2 na 26. kanále (niekedy po novom roku alebo na jar). Ak sa vám to podarí zachytiť budete mať 6 staníc ČT zdarma cez anténu…

  3. Miro.. evidetne vela toho to o tejto veci neviete…. detska stanica RIK na plustelke vysiela.. akurat je podla mna k nicomu lebo dookola opakuju to iste.. TUKI je detsky program rovnakeho stylu ako RIK (vela rovnakych rozpravok) ale vyhradne pre operatora Telekom..

 2. Od januára 2018 ešte ďaľšia zmena. Zaradenie Minimaxu a vyradenie populárnej stanice VH 1? Na stránke Plustelky medzi programami Óčko. To je podraz.

 3. @R.Š.

  Kde tam vidíš Óčko ? Ja tam Óčko nevidím…

 4. oni su v tom towercome všetci na praškoch,zaradit dalšiu detsku stanicu a v češtine no proste nenormalne volačo a AMC čo nedali namiesto toho blbeho minimaxu

 5. ta co kedy uz bude konecne pridany aj normalny kanal ktory bude volne šireny bezplatne? na miesto markizy??lebo na tv barrandov family absolutne nic zazjimave nejde!!!PL aj CZ ma ovela viac volnych a hlavne normalnych kanalov ako mi na SR!!! DOCKAME SA AJ MI TOHO NA TOM ZAOSTALOM SLOVENSKU??

Komentáre už nie sú povolené.