Telekom pridá do ponuky Magio TV dva HD programy a jeden v SD

Telekom zaradí oficiálne od 1. decembra do ponuky Magio televízie filmové kanály AMC a Film+ v HD kvalite. Zákazníci ich nájdu vo filmovom balíčku a na pozíciách 131 a 133. V prípade ak by sa v programovom rastri neobjavili, odporúčame reštartovať Magio box.

Naopak operátor vyradí SD verzie kanálov Deluxe Music, Golf channel, History a Spektrum, v ponuke ponechá už len ich HD varianty. SD verzie staníc AMC a Film+ zatiaľ v rastri zostanú.

Novinkou v Magio TV bude od decembra aj ukrajinská spravodajská stanica Ukraina TV, ktorú diváci nájdu v Spravodajskom balíčku a Magio TV XL. V Magio boxoch bude na predvoľbe číslo 515.

Okrem noviniek v Magio TV sa tiež môžu zákazníci tešiť aj na ochutnávku viacerých staníc. Podrobnosti sme priniesli v tejto správe.

Predvianočný čas si tak diváci môžu spríjemniť hneď niekoľkými zaujímavými filmami vo vysokom rozlíšení na AMC, ako napríklad titulom Ako na vec s Hughom Grantom v hlavnej úlohe (17. decembra od 20:00), či už tradičnou vianočnou snímkou s hviezdnym obsadením Láska nebeská (24. december 20:00).

Bohatá filmová ponuka čaká divákov aj na stanici Film+, kde sa každú sobotu o 20:00 môžu tešiť na obľúbených hercov, ako napríklad Channinga Tatuma v hite Život je boj (16. december), alebo Ryana Reynoldsa v titule Určite, možno (23. decembra).

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

  • No natíska sa mi potom otázka:ako vyriešia VDSL IPTV-kde nie je možné na dvoch prijímačoch súčasne sledovať HD programy.Napr:Novasport2 je v rastri len HD verzia a pri jej sledovaní nieje možné zapnúť HD program na druhom prijímači,preto väčšina programov v rastri ide stále aj v SD.

    • Info od Telekomu k danej problematike: Metalická VDSL/DSL technológia neumožňuje z kapacitných dôvodov súčasne sledovať HD programy na dvoch prijímačoch,preto v maximálnej možnej miere zachovávame aj SD verzie…Takže s postupným vyraďovaním SD programov,ktoré nastalo-bude stále problematickejšie sledovanie na dvoch prijímačoch súčasne,nakoľko bude dominovať HD obsah.

      • Nechápem prečo neskvalitňujú (napr. Telekom) vedenia, nechávajú staršie metalické. Trochu od témy, ale u nás je optika len v centre a na niektorých sídliskách. Dokonca sú tam vedené vedľa seba dva optické „káble“ dvoch konkurenčných prevádzkovateľov (jeden je ST a druhý SWAN), ale pár sto metrov ďalej je len „kovový drôt“. Čo ma hnevá. lebo je to „pomalšie“ a hlavne drahšie, ako cez optické vedenie (len internet mám, „káblovku“ nemám).

  • No budú musiet to prerobit tiež máme metalickú siet ešte lebo potom na jednom primači nepôjde nič čo chvíla

  • #redakcia: Takisto bude v balíku „štýl a fakty“ vymenený SD Eurosport konečne za HD mutáciu, nakoľko na svojom webe uvádzali túto zmenu už k 1. novembru.. Nakoniec sa to celé posunulo o mesiac.

Tento článok už nie je možné komentovať