Reklama

Srbské programy RTS na satelite Astra 4A (4,8°E)

Satelitný operátor SES zabezpečí v spolupráci dlhoročným partnerom Telekom Srbija šírenie šiestich televíznych a jedného rozhlasového programu pre srbského verejnoprávneho vysielateľa Radio-televizija Srbije (RTS) do celej Európy. Programy budú šírené prostredníctvom družice Astra 4A, ktorá je umiestnená na orbitálnej pozícii 4,8°E. Väčšina staníc má byť ale kódovaná systémom Conax (CAID: 0B00), pre príjem tak bude potrebná dekódovacia karta.
Pokračovanie nižšie:


Šesť televíznych programov RTS Satelit, RTS Život, RTS Drama, RTS Kolo, RTS Trezor a RTS Muzika a jedna rozhlasová stanica Radio Beograd bude prenášaných do káblových sietí v Európe a budú tak dostupné 2 miliónom Srbov žijúcich v zahraničí prostredníctvom špeciálnej smart karty.

Telekom Srbija, srbská telekomunikačná spoločnosť so sídlom v Belehrade, bude poskytovať všetky pozemné služby v súvislosti so zabezpečením vysielania, vrátane satelitného uplinku, dekódovania a televízneho kódovania, pričom bude využívať kapacitu spoločnosti SES.

So spoločnosťou Telekom Srbija spolupracujeme na rôznych projektoch už veľa rokov. Nová dohoda nielenže posilní našu pozíciu na tomto trhu, ale zároveň prehĺbi aj naše dlhoročné partnerstvo,“ hovorí Martin Ornass-Kubacki, videprezident a regionálny riaditeľ pre strednú a východnú Európu, SES Video (novovytvorenej divízie spoločnosti SES). „Sme veľmi radi, že si verejnoprávny vysielateľ RTS zvolil satelitný systém ASTRA na distribúciu svojich programov pre srbských divákov do celej Európy.

Vážime si, že môžeme spolupracovať s RTS. Kvalita a profesionalita spoločnosti SES ako aj naše dlhoročné partnerstvo boli kľúčové pri uzavretí tejto dohody. Tešíme sa, že naše služby spoločne so SES umožnia naplniť potreby RTS čo najlepšie,“ povedal Milutin Nikolic, riaditeľ pre oblasť veľkopredaja spoločnosti Telekom Srbija.

Technické parametre pre príjem kanálov RTS:
Družica: Astra 4A/SES 5 (4.8°E)
Frekvencia: 12702 MHz
Polarizácia: H
FEC: 3/5
SR: 8623
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK
Názov: RTS Sat
Provider: TelekomSrbija
Video formát: MPEG4

Programy RTS Život, RTS Drama, RTS Kolo, RTS Trezor a RTS Muzika sú kódované, voľne je možné prijímať iba RTS Satelit a rozhlasovú stanicu Radio Beograd 1.

Mohlo by vás ešte zaujímať