Reklama

freeSAT stráca predplatiteľov v ČR, na Slovensku naopak pribúdajú

Luxemburskému operátorovi UPC DTH, ktorý prevádzkuje satelitné platformy v štyroch európskych krajinách vrátane Slovenska a Českej republiky, sa prvý štvrťrok nie veľmi dobre darilo. Za prvé tri mesiace roku 2017 stratil až 12 900 predplatiteľov. Celkovo využívalo služby operátora na konci marca tohto roka 826 900 zákazníkov, z toho 76 600 na Slovensku, 109 100 v Českej republike (freeSAT), 284 800 v Maďarsku (UPC Direct) a 356 400 v Rumunsku (Focus Sat).
Pokračovanie nižšie:


Najlepšie sa darilo platforme freeSAT na Slovensku, kde získala za prvý štvrťrok 3 800 nový predplatiteľov. Za nárastom u nás bol s najväčšou pravdepodobnosťou aj koniec šírenia televíznych programov skupiny Markíza v DVB-T. Naopak v ČR platforma aj naďalej stráca. Pokles zákazníkov z minulého roka pokračoval aj v prvom štvrťroku 2017, kedy prestalo využívať služby operátora u našich susedov až 2 400 predplatiteľov.

Na konci marca 2017 mal freeSAT, podľa zverejnených údajov, 185 700 predplatiteľov (SR aj ČR). Celkovo je to ale nárast, vzhľadom na to, že operátorovi pribudlo 1 400 nových platiacich zákazníkov, vďaka vyššiemu záujmu o služby freeSAT u nás.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Satelit je istota,signál aj na lazoch a bohatá ponuka.Anténa je bez Markízy o ničom a platená ponuka cez anténu má stále špatné pokrytie.Nieje čo riešiť,navyše freeSAT má výhodu druhej karty za pár centov.

  1. Ok ale to čo platí dnes bude onedlho inak-Markíza sa vracia spať.Dvbt v krátkej dobe prejde reorg.čím sa zvýši záujem divákov o terestriál.Markíza odchodom evidentne pomohla free Satu-teraz príchodom pomôže Dvbt ktoré síce nepekne ohovorila ale vrátením sa uznáva jeho prednosti ktoré iná služba nemá.Pozn.k istote.Istota je niečo ako perpettum mobile -neexistuje.Všetko je závislé na pokrytí.Ani Satelit nemá -100% pokrytie stačí prekažka v smere na družicu stena alebo balkón orientovaný na sever nie na juh.strom-obytný dom oproti-kopec-slnečná aktivita atd.stačí?a + vzdialenosť 2-krát 38 000km ktorú signál z Kamzíka prekoná kým sa objaví v STB,Sám rozmer družice flotily Astra 26m niečo hovorí.Presné zameranie družice vyžaduje kvalitný merák. Nastavenie družice bez meráka je v dnešnej dobe nevyhovujúce atd.Istota pri príjme Dvbt kvalite obrazu je omnoho jednoduchšia vzhľadom k vysielačom ako aj k možnosti rozvodov v byt.domoch ako aj bytoch divákov kde sa rozvod signálu cez Dvbt dá rozviesť neobmedzene.Každý praktický divák satelitu,používa aj Dvbt keď aj s menšou ponukou ale s istotou príjmu za každého počasia.

  2. Vrátnie NAgeliky do DVB-T nič nerieši, lebo bude spoplatnené, takže akoby sa ani nevátila, lebo ak diváci neprešli na platený satelit, káblovky, IPTV neprejdú ani na platené DVB-T, takže žiaden záujem divákov sa nezvýši, iba ka by to bolo zdarma, čo nebude…

  3. Nastavenie paraboly bez meráka podľa ukazovateľa sily a kvaliy signálu je aj v dnešnej dobe plne vyhovujúce. Nastavujem si tak paraboly už mnoho rokov a nikdy som nemal problém so samotným zameraním na družicu a s dosiahnutím kvalitného príjmu. A tento postup je plne vyhovujúci aj v prípade príjmu z pozície 16E na 85 cm parabolu kde je signál o poznanie slabší ako z 23,5E. Možno je merák potrebný pre paraboly s priemerom 1,5 a viac metra – to neviem posúdiť. Najväčšia anténa, akú som v živote nastavoval mala priemer 120cm. Takže pokiaľ budeme hovoriť o 99% divákov s priemerom parabolickej antény 90 cm a menej, tak si dovolím s názorom o potrebe meráka hlboko nesúhlasiť.

  4. Tak, tak a plustelka teraz láka akciou, ale od 1.6. 2017 po vstupe TV Markíza do plustelky pôjde zákonite cena hore 🙂

  5. A čo ak sa cena nezmení v Plustelke?Aj toto je riešenie ako z atraktívniť ponuku.

  6. V porovnani s okolitymi krajinami je programova ponuka platenej dvb-t neskutocne slaby na Slovensku. V Madarsku maju omnoho viacej programov ako aj v Rakusku, neviem kde a co je zle u nas ale ponuka je neskutocne slaba, malo programov, este menej v hd. Neviem ci nie su volne frekvencie alebo je problem s technikou alebo je to ich neschopnost tazko povedat.

  7. Tu je problém v tom, že oproti Rakúsku a Maďarsku nie je spustený 5. celoplošný mux (napr. K37 Dubník 100 kW), kde by tie programy mohli byť, ale na druhej strane pri takých predražených cenách by tam ani žiadne TV nedostali, veď terajšie muxy sú poloprázdne, tak čo si budeme rozprávať rozprávky…

 2. to by ale to dvbt na rozdiel od satelitu muselo byť všade dostupné kto raz odišiel ťažko sa bude vracať

 3. Môze sa im na Sk dariť a hlúpa Slovač to zaplatí.V Podstate si platia za nič a Markízu.České programy vypínajú a nasadia velký medzinárodný hnus.A akože mám za to platiť mesačne nehorázne peniaze a pri zlom počasí nič.Ostatné programy nič moc len zlomok toho mám v DVBT a za nižšiu cenu a bez viazanosti.Satelity sú naprd akurát to HBO sa ešte dá.Z tých 100 bezvýznamných programov pozeráš nanajvýš tak 15.Zbytok vyhodené peniaze do vzduchu.V Česku ludia majú rozum a neplatia ko…..tiny.To len my držíme hubu a platíte za to čo v podstate nepotrebujete.Filmy aj tak stiahnete alebo pozrete na nete.A vraj chudobný národ ktorý vyhadzuje peniaze do vzduchu.

 4. Satelit je na ko…t.vyhadzuješ peniaze do vzduchu a zo 100 programov pozeráš nanajvýš 15.České vypínajú a nasadia ti medzinárodné bludy.A akože kvôli Markíze a nič mám vyhodiť peniaze nenažrancom?Na Slovensku je to tak.Vyhadzujú sa peniaze von oknom a že vraj chudobný národ ktorý zarába na ko….tiny.Češi majú viac rozumu aby neplatili koksotiny.Radšej budem v DVBT je aspoň zadara a platená ponuka je cenovo lacnejšia aj keď je pravdou že ponuka programov je len zlomok s toho ale som za DVBT.To v akom stave je pokrytie čiastoče môžu televízie,naša vrchnosť a ludia ktorý hŕŕ do satelitov.Zlá predvedená kampaň a reklamný ťah sat.operátorov.

  1. Cez sat mozes mat za 12 eur/m celkom slusny pocet programov, nikoho to nezabije, aspon ked nezijes zo socialnych davok. No komu staci dvb-t preco nie. Zase v bytovkach nie vsade je dobry signal z dvb-t a nemozes si dat ani parabolu, je prekazka, tak niekto musi mat kablovku, inac by nemal nic. Niekde je optika a za par drobnych daju vela programov aj rychly net, tiez dobre riesenie. A kazdy si nech sam vyberie, nikto nie je sprosty len preto, ze ma iny nazor ako ty.

   A este je kopec programov, ktore su lepsie ako mnohe platene cez satelit, napr. nemecke verejnopravne a komercne, urcite lepsie ako nova, prima a ostatne smeti a nemusis ani len platit a je to cez satelit. Takze mozes mat aj satelit a mat prijem len fta.

 5. Keby mrkviza neodišla z antény, tak by towertroll dodnes nerozsiril mux-1 aspon na vacsie uzemie slovenska. Pokrytie muxom-4 na cele uzemie tiez hudba buducnosti.Je aj pravdou ,ze cez burky mi signal cez anténu vypadaval, co sa mi na satelite dosial nestalo. Satelit ma obrovske kapacity na 4K aj HD programy. Dvb-t2 je schopne teoreticky pri pocte 4-muxov vysielat 20 HD programov, aj tie budu scasti a uz aj su spoplatnene. Cez satelit uz dnes je mozne prijímať dvoj az trojnasobok HD programov.

  1. Praveze satelitny signal je nachylnejsi na vypadavanie pocas burky, nez DVB-T/T2. A pri pouziti kodeku h.265/HEVC do styroch 256QAM DVB-T2 MUX-ov vojde az 40-48 HD programov. Samozrejme, satelit ma stale ovela vacsiu kapacitu, ale v terestriali nepotrebujes sirit az take mnozstvo stanic. A spoplatnenie, myslim terajsich FTA stanic, ak teda naozaj bude, nijako nesuvisi s prechodom na novsi standard. Spoplatnit sa da aj dosluhujuce DVB-T (a ved aj bolo a je – Plustelka, Mindig …). Na satelitoch mas predsa tiez vacsinu programov spoplatnenych … Takze by som DVB-T/T2 ako technologicku platformu este ani zdaleka nezatracoval. To, aka je situacia v nasom terestriali (ponuka programov, pokrytie MUX 4, atd.), je uz ina vec, ale to je prevazne vina Towercomu …

  2. DVB-T počas búrky a sneženia vypadáva len vtedy ak je slabý signál v mieste príjmu, tak prijímače – set-top boxy zamrnú alebo kockujú, prípadne úplne čierna obrazovka. Pomohlo by keby celoplošne dali výkony na maximum, čo je vo väčšine prípadov 50 kW.

  3. Nove prevádzkové hodiny infolinky Plustelky od 8.oo do 20.oohod.svedčia že sa udejú prevratné zmeny v Dvbt.Prispeje k tomu aj vstup Markízy do Dvbt.Renesancia Dvbt dlhodobo očakávaná nám konečne prinesie v krátkom čase pozitívne trendy.

  4. Keď diváci neprešli na platený satelit, cablovku, iptv, neprejdú ani na platené DVB-T a nieto ešte kvôli Angelike.

 6. Áno-satelit-kartu-RTVS-a motor na natáčanie paraboly.To je vsjo.Žiadné poplatky a spokojnosť pre nenáročného diváka.Ešte ak vieš nájdeš spústu xxx programov či staníc vHD kvalite od 46 E po 5 W.
  Jazyky cudzie moc niesu potrebné dá sa domyslieť o čo ide.—športové,kreslené pre deti,spravodajské,rodinné, pre doplnenie dvb-t to čo volne ide.Len raz skús zmenu a budeš prekvapený.
  Odzvoň špekulantom a pažravým nenažrancom.
  CCA -39 Eur za motor navždy.To sú skutočné náklady.Nič viac len ponahadzovať frekvencie na družiciach.
  A funguješ.Zmena je život.

Komentáre už nie sú povolené.