Reklama

ANTIK dodal pre nigérijského operátora kompletné riešenie IPTV a videopožičovne

Košická spoločnosť Antik Telecom dodala pre nigérijského operátora IPNX v rovníkovej Afrike kompletné riešenie digitálnej televízie a interaktívnych služieb, vyvinuté v spolupráci s Technickou univerzitou v Košiciach. Informovala o tom dnes spoločnosť v tlačovej správe. Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov EÚ.
Pokračovanie nižšie:


Súčasťou dodávky bolo riešenie pre lineárne televízne služby (živé TV kanály) a systém pre interaktívnu videopožičovňu (Video On Demand – VOD). Ide o komplexný balík technológií, zahŕňajúci softvér pre IPTV manažment, softvér pre VOD, kryptovací softvér pre ochranu videa pred zneužitím, ako aj set-top boxy pre koncových používateľov, vrátane obslužného softvéru (middleware).Softvér pre VOD streaming vyvinul Antik v spolupráci s tímom výskumníkov z Technickej univerzity v Košiciach. Výskum v tejto oblasti sa realizoval vďaka podpore operačného programu Výskum a vývoj pre projekt: Kompetenčné centrum znalostných technológií pre inovácie produkčných systémov v priemysle a službách, spolufinancovaný zo zdrojov Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

Ide o prvú inštaláciu VOD riešenia Antiku v Afrike. Nielenže sme získali nového zákazníka, ale zároveň sme si overili odlišnosti v logistike a podpore na novom, na slovenské pomery exotickom trhu,“ uvádza riaditeľ Antiku pre rozvoj biznisu Peter Blaas.

Nigéria patrí medzi najvyspelejšie ekonomiky Afriky. Z historických dôvodov jej telekomunikačný trh stojí na mobilných sieťach, len v poslednom období sa vo väčšom meradle začína investovať aj do fixnej infraštruktúry. IPNX je prvým optickým operátorom v krajine. Rýchle internetové služby na báze FTTH (Fiber To The Home) siete poskytuje v mestách Lagos, Abuja a Port Harcourt.

Podobné inštalácie ako u IPNX má Antik aj u ďalších klientov, napríklad u indonézskeho operátora PT NetCiti TV.

Mohlo by vás ešte zaujímať