freeSAT: Stanice ČT:D a ČT art sú od dnes dostupné pre zákazníkov [aktualizované]

Satelitná platforma freeSAT dnes sprístupnila svojim zákazníkom nový dvojprogram českej verejnoprávnej televízie ČT:D/ČT art. Ten je dostupný prostredníctvom satelitu Thor 5 (0,8°W), frekvencii 12 188 MHz. Program je kódovaný systémami Irdeto, Cryptoworks a Nagravision. K dispozícii je tak len predplatiteľom platformy freeSAT s aktivovaným balíčkom freeSAT medium.

ČT:D je multižánrovým kanálom pre deti vo veku od 4 do 12 rokov. Vo svojom vysielaní ponúka zábavné a vzdelávacie programy, filmy, rozprávky, dokumenty či detské spravodajstvo. Program vysiela denne od 6 do 20 hod. Na rovnakej programovej pozícii ako detský kanál vysiela denne od 20 hodiny do pol druhej v noci kultúrny kanál ČT art, ktorý ponúka divákom pravidelné okná venované jednotlivým oblastiam kultúry a umenia.

Program vysiela v kompresnom formáte MPEG-2 s rozlíšením 720×576. Pre príjem tak postačuje aj satelitný SD prijímač.

Aktualizované o 21:00
Dvojprogram ČT:D/ČT art nie je dostupný slovenským zákazníkom s dodávanými boxami priamo od operátora. Naladiť ho môžu iba majitelia s vlastnými satelitnými prijímačmi podľa nižšie uvedených technických parametrov. Platforma sa tak nakoniec rozhodla zaradiť programy ČT:D a ČT art oficiálne iba do ponuky v Českej republike.

Technické parametre pre príjem:
Družica: Thor 5 (0,8°W)
Frekvencia: 12 188 MHz
Polarizácia: Vertikálna
FEC: 7/8
SR: 28000
Norma: DVB-S
Modulácia: QPSK
Provider: UPC Direct
Názov: CT D
EPG: zatiaľ nie

CT D-1122014-827 1

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

  • Je zahanbujúce že RTVS dodnes nespustila STV3,ktorý mohol byľ aj detský,nielen športový.ČT už má 5 kanálov .Stále kričia-zvýšiť koncesie! ja kričím-už dosť,je čas vymeniť osadenstvo!

  • @realita:
    ale realitu za tym asi nevidis, CT ma 3x vyssi rozpocet ako RTVS… keby mala RTVS taky rozpocet potom by to mozno inak vyzeralo

Tento článok už nie je možné komentovať