Slovak Sport.TV 2 HD už čoskoro v ponuke satelitnej platformy freeSAT. Bude však iba pre Čechov

Prevádzkovateľ športových kanálov Slovak Sport.TV sa dohodol s luxemburskou spoločnosťou UPC DTH, ktorá prevádzkuje satelitnú platformu freeSAT by UPC Direct, na šírení svojho programu Slovak Sport.TV 2 vo vysokom rozlíšení (HD). Slovak Sport.TV2 HD by sa tak mal objaviť už v najbližších dňoch v ponuke satelitného operátora, bude však dostupný iba pre zákazníkov z Českej republiky. Pre náš portál to potvrdil šéf Slovak Sport.TV Róbert Greguš. Zvyšné dva kanály Slovak Sport.TV sa zatiaľ v ponuke freeSATu neobjavia.

Pre slovenských zákazníkov satelitnej platformy freeSAT by UPC Direct kanál Slovak Sport.TV 2 dostupný byť nemôže vzhľadom k tomu, že pre naše územie vlastní exkluzivitu na tento kanál Slovak Telekom, ktorý vlastní IPTV platformu Magio TV, káblovú DIGI či satelitnú Magio Sat a DIGI TV. Platforma freeSAT tak bude musieť využiť tzv. geoblokáciu a na slovenských dekódovacích kartách tento kanál blokovať.

Slovak Sport.TV 2 spustil svoje vysielanie 1. augusta 2013. Vo vysielaní prináša okrem iného aj priame prenosy futbalových zápasov z populárnej Premiere League.

Technické parametre pre príjem programu Slovak Sport.TV 2 HD pre zákazníkov freeSATu zatiaľ nie sú známe, rovnako presný ako dátum štartu. Ako však pre portál DigiZone.cz uviedol Róbert Greguš, spoločnosti podpísali zmluvu od 1. februára. „Kedy sa objaví v ponuke, to už teraz záleží na UPC,“ uviedol Greguš pre český portál.

Napriek tomu, že u nás vďaka exkluzivite ponúka žiadaný športový kanál Slovak Sport.TV2 iba Slovak Telekom, v Českej republike sa postupne dostupnosť kanálu rozširuje. Tento týždeň ho do svojej ponuky digitálnej káblovej televízie pridala aj spoločnosť UPC, ktorá patrí medzi najväčších poskytovateľov káblovej televízie v ČR.

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

  • Co še trešece, ta budzem kukac ta jak do včul, čerez továriščov….

  • To musel Slovak Sport dostať od TELEKOMU veľmi „tučné lóve“ v nádeji, že pretiahnu zákazníkov iných platforiem, lebo inak sa táto stupidita o výhradných právach pre slovenské územie vysvetliť nedá. Nuž, Slovensko je malý trh a Telekom robí čo môže aby získal nových zäkazníkov a dostal späť preinvestované peniaze na DIGI a presun na novú satelitnú pozíciu.

  • No s HD verzie je len SD verzia už som začínal čechom zavidieť tak to nie je čo.

  • ide aj na slovensku v pohode karta a vlastný prijimač. Myslim tu kartu freesat za 40 eček bez regionalizácia a mes.poplatkov

  • U mna na zmluvu nejde. Mam aj Plus. Na predplatenke je pokial sa nemylim len iba medium. Nema to ist na kartach kde je Plus?

Tento článok už nie je možné komentovať