Lokálny terestriálny multiplex v Žiline šíri už aj kanály Šláger TV a TV Noe, pribudnú ďalšie

Diváci v Žiline a v jej okolí môžu prijímať pozemne už niekoľko dní dva nové televízne programy Šláger TV a TV Noe. Oba programy sú k dispozícii v lokálnom terestriálnom multiplexe, ktorý je dostupný z vysielača Žilina – Veľké Hradisko na 56. kanáli (754 MHz). Z daného lokálneho multiplexu vysielala doteraz iba miestna televízia TV Severka. Prevádzkovateľom vysielača je spoločnosť Avis.

Aktuálne sú tak divákom k dispozícii z daného multiplexu stanice TV Severka, Šláger TV a TV Noe. Okrem týchto troch programov je možné už aj naladiť programovú pozíciu s názvom TV Fenix, prostredníctvom ktorej bude vysielať od 1. októbra 2013 nová Žilinská televízia s rovnomenným názvom.

TIP: V Žiline odštartuje 1. októbra nová lokálna televízia FENIX

V najbližších dňoch by mal v lokálnom multiplexe z vysielača Žilina – Veľké Hradisko (56. kanál) spustiť svoje vysielanie aj športový kanál Slovak Sport.TV 3, ktorý už vysiela z miestnych vysielačov v mestách Bratislava, Trnava, Galanta a Nitra.

Povolený vysielací výkon vysielača Žilina – Veľké Hradisko (56. kanál) je 2 kW.

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

 • V piatok NOE aj Slager aj fungovali, no cez vikend a ani dnes rano tieto stanice nefungovali, isla len Severka.

 • Pre koho vysiela prešovský multiplex zo Šibenej hory na 27. kanáli so svojimi 10 W? Veď ho nemožno riadne zachytiť ani v meste.
  V dobe skúšobného vysielania na 44. kanáli s výkonom 300 W (síce z monobloku) ho bolo možno zachytiť v okolitých obciach a napr. až v Ľutine. „Udeľovači“ licencií týmito „pikovysielačmi“ iba špinia frekvenčné pásmo. Je to snáď za úplatok kúpená súkromná frekvencia pre niekoho, čo nevie, čo s peniazmi, chce sa hrať a súčasne ich tade prepierať? To má mať každé mesto svoj vlastný vysielač? Nech radšej skoordinujú kanál, ktorý môže vysielať s dostatočným výkonom na pokrytie aspoň okresu. Cena za energiu napájania vysielača sa mimoriadne nezvýši, ani vysielacie zariadenie snáď nebude oveľa drahšie. Ak na terajšom 27. kanáli a kóte nemožno zvýšiť výkon, navrhujem mu odobrať licenciu.

 • fansat, podľa TÚ SR prevádzkuje miestny vysielač PREŠOV (27k.) spoločnosť REAL TRADING, s.r.o. a platnosť licencie je do 29.02.2020.

 • Momentalne zmenená modulácia, programy: TV Severka, Slager TV, TV Noe a Fenix ma len pripravenu poziciu

 • Súhlasím , že malé výkony sú nanič. Na veľké kóty ako je Makovica a Dubník Vás ale Tow nepustí , alebo pýta ročne za celoplošák 700 000 Euro , čo je nezmysel .
  Z toho správne dedukujete , že v každom meste bude miestny MUX pre lokálne potreby. Už ich je neurekom a stále pribudnú.
  Ten Prešov k.27 , kde má vysielať TV7 je žiaľ asi ozaj slabý , tak nech ho zrušia , koordinujeme tam iné kanály pre väčšie výkony.
  Len pozor , dobrý MUX stojí 52 000 Euro , to ich v šuflíku každý nema.

 • ja nechápem toľko čo to vždy spustia hneď to vypadne ako BA, teraz v ZI – Noe, Šlágr… nem chápem

Tento článok už nie je možné komentovať