Reklama

TV JOJ: Najsledovanejší slovenský seriál Panelák oslavuje 5 rokov

Presne pred piatimi rokmi odštartoval na obrazovkách TV JOJ seriál Panelák, ktorý si už viac ako dva roky drží pozíciu najsledovanejšieho slovenského seriálu.

Narodeninový oslávenec Panelák, jeho tvorcovia a herci, ktorí v ňom účinkujú, dostali v sobotu večer v rámci novej šou Najlepšie slovenské torty veľké prekvapenie – neuveriteľnú 160 kilogramovú tortu v tvare seriálového paneláku. Dnes je tomu presne 5 rokov, čo denný seriál Panelák odštartoval svoju púť na televíznych obrazovkách – prvú časť diváci videli 18. februára 2008. Prvá klapka seriálu padla mesiac pred jeho štartom a úplne prvou klapkou bola scéna s rodinou Bajzovcov. Odvtedy vznilo už viac ako 900 epizód seriálu, ktorý sa postupne stal najsledovanejším slovenským seriálom, keď v sledovanosti predstihol aj svojho dlhoročného rivala Ordináciu v ružovej záhrade. Aktuálne TV JOJ vysiela už jeho XI. sériu.
Pokračovanie nižšie:

Panelák patrí k najväčším televíznym projektom u nás. Doteraz sa v ňom objavilo viac ako 600 hercov a viac ako 1000 komparzistov. Medzi najväčie hviezdy seriálu patria Diana Mórová, Božidara Turzonovová, Juraj Slezáček, Marián Miezga, Roman Luknár, Ján Koleník, Vladimír Kobielsky, Zuzana Haasová, ale aktuálne aj Zuzana Fialová a mnoho ďalších. Od začiatku vysielania sa medzi najpopulárnejších zaradili aj Viky Ráková, Alexander Bárta, Henrieta Mickovičová, Helena Krajčiová, či Hana Gregorová a ďalší, ktorí postupne zo seriálu odišli. Mnohé postavičky seriálu doslova zľudoveli (Blichárovci, Jančovci, Imro, aktuálne Imre a Gejza). Epizódne postavy si v seriáli zahrali aj také hviezdy ako svetová speváčka Anastacia, olympijsky víťaz Jevgenij Pľuščenko, svetová tenistka Daniela Hantuchová, členovia svetoznámeho hudobného zboru Kalinka, ale aj Richard Muller, Zuzana Smatanová a mnohí ďalší. Seriál pripravuje takmer 60 členný štáb v ateliéroch na bratislavskej Kolibe, ale aj v početných exteriéroch. Autorom námetu denného seriálu je seriálový mág Andy Kraus (okrem Paneláku aj Keby bolo keby, Kutyil s.r.o., Pod povrchom a ďalšie projekty), od samého začiatku seriál pripravuje stabilný tím scenáristov, režisérov, či hlavných kameramanov. Panelák vyrába TV JOJ v spolupráci so spoločnosťou Továreň 5/7/11.

Prvý rok sa seriál vysielal v čase po 21. hodine, neskôr sa presunul do hlavného vysielacieho času po 20. hodine, kde sa stal stabilným pilierom programovej štruktúry TV JOJ. Doteraz absolútne najsledovanejšou bola epizóda z VIII. série (27. 12. 2011) s ratingom 14,5%, absolútne najvyšší podiel mala úplne prvá epizóda seriálu – 43,5%. V aktuálnej sezóne je Panelák vo svojom čase výraznou trhovou jednotkou – tento rok s priemerným ratingom nad 12%.

Dnes popoludní uvidia diváci TV JOJ špeciálne vydanie relácie Páli vám to, v ktorej budú hosťami Tomáša Kamenára herci zo seriálu Panelák – Dada Dudištová, Roman Luknár a Matej Landl.

Všetko najlepšie Panelák!

Panelák

(TV JOJ)

Mohlo by vás ešte zaujímať