Reklama

Poľsko: Polícia zatkla muža pre podozrenie zo zdieľania kariet

V poľskom meste Janów Lubelski zatkla polícia 52-ročného muža pre podozrenie zo zdieľania (sharingu) platených televíznych kanálov. Zatknutý 52-ročný muž sa k činu priznal. Podľa predbežných zistení mohla táto činnosť trvať 3 roky a službu mohlo mesačne použiť dokonca až 200 osôb. Zamestnanci polície našli a zabezpečili: dva počítače s pevnými diskami, dva notebooky, dva televízne dekodéry, päť dekódovacích kariet, pevný disk servera slúžiaceho na nelegálne zdieľanie signálu, záznamy s prihláseniami príjemcov a potvrdeniami platieb, ako aj mnoho nosičov ako CD a DVD.

Ako uviedli policajti, 52-ročný muž používal vyššie uvedené veci na zdieľanie televízneho signálu. Jedná sa o protiprávne ponúkanie platených služieb cez internet osobám, ktoré nie sú užívateľmi televíznych platforiem. Platia nižšie ceny v porovnaní z pedplatným užívateľskej platformy, kedy zákazníci dostali od 52-ročného muža svoje užívateľské meno a heslo pre prístup k serveru.

Mužovi teraz hrozí trest odňatia slobody až na tri roky. Prípad sa vyšetruje, trestnej zodpovednosti sa nevyhnú ani osoby, ktoré využívali túto nelegálnu činnosť.

(satkurier.pl)

Ďalšie zaujímavé správy:

Komentáre

Článok už nie je možné komentovať.