Stanovisko RTVS k servisnému poplatku Skylink a CS Link

Po dvoch dňoch od zverejnenia správy ohľadom zavedenia servisného poplatku, ktorý závadza spoločnosť M77 Group od 1. septembra 2012 pre zákazníkov satelitných platforiem Skylink a CS Link sa portálu SatelitnaTV.sk podarilo získať stanovisko Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS), ktoré nám poskytol hovorca RTVS Mgr. Richard Šümeghy.

Stanovisko RTVS k zavedeniu servisného poplatku:

Je to ich obchodná politika a RTVS s ňou nemá nič spoločné, nemusia ju s nami konzultovať a návrh sme ani nevideli, takýto postup sa však dal očakávať. Ide o zmluvný vzťah medzi prevádzkovateľom satelitného prenosu a príjemcom, nie medzi vysielateľom a príjemcom. My poskytujeme programy pre všetky druhy technologických platforiem (digitálny terestriál, satelit, retransmisia, internet) a platíme za vysielanie, nijako však nemôžeme ovplyvniť to, pre aký druh príjmu sa prijímateľ rozhodne, s kým a do akého zmluvného vzťahu vstúpi. Zo zákona je však digitálny terestriál (DVB-T) pre prijímateľa bezodplatný a práve len ten v zákone máme ako povinnosť. Aktuálne pracujeme na jeho rozšírení – vyššom pokrytí územia. Kto nemôže alebo nechce platiť prevádzkovateľom satelitného prenosu ďalšie platby, môže prejsť na bezodplatný DVB-T.

Prečítajte si tiež:
SOI už dostala niekoľko podnetov ohľadom servisného poplatku, ktorý zavádza Skylink a CS Link
Všetko to čo je potrebné vedieť o servisnom poplatku, ktorý zavádza Skylink a CS Link
Platformy Skylink a CS Link zavádzajú servisný poplatok pre všetkých zákazníkov

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

 • DVBT – nemam moznost prijmu
  Skylink – nechcem platit servisny poplatok

  …. ako koncesionarovi ste povinny mi dodat bezplatne signal.

 • pan fico sa vyjadruje ku vsetkemu. zvolava konferencie aj kvoli zdochnutemu psovi. k tejto teme sa nechce vyjadrit? hlavne, ze konc. poplatky sa budu platit aj dalej.

 • Mala otázočka pre RTVS: Prečo šírite signál cez satelit kódovane???

 • DVBT – nemam moznost prijmu
  Skylink – nechcem platit servisny poplatok
  …. ako koncesionarovi ste povinny mi dodat bezplatne signal.

 • Zo Zobora zatiaľ 6 programov, z Klokociny dalsich 6… Celkom slusna ponuka

 • ja ani moje okolie, ani tisice ludi nemaju signal DVBT alebo len velmi slaby, ked bol analogovy este sa dalo, teraz je problem

  hodne ludi to riesilo kupou sky linku a teraz koli tomu, ze stat nebol schopny pokryt signolom celu krajinu (CIELENE !!!!) nielenze ludia boli oklamani, ze podla reklamy kupili „dozivotnu kartu“ ale este ich budu ydierat o servisne poplatk… dnes 1,5€ mesacne na buduci rok vyssie a vyssie..

  DVBT – nemam moznost prijmu
  Skylink – nechcem platit servisny poplatok
  …. ako koncesionarovi ste povinny mi dodat bezplatne signal.

Tento článok už nie je možné komentovať