TV LUX zvažuje o rozšírení svojho pokrytia, do úvahy pripadá aj vysielanie cez satelit ASTRA 3B (23,5°E)

Slovenská kresťanská televízia LUX, ktorá vysiela prostredníctvom káblových rozvodov ako aj nekódovane prostredníctvom satelitu THOR (0,8°W) zvažuje o rozšírení svojho pokrytia. Do úvahy preto pripadá aj satelitná pozícia ASTRA (23,5°E), ktorú využívajú satelitné platformy Skylink a CS LINK. „V súčasnosti uvažujeme o možnostiach rozšírenia nášho pokrytia, no cez satelit Thor plánujeme vysielať i naďalej.“ Povedala pre náš portál SatelitnaTV.sk Ing. Eva Hrešková, PhD. z oddelenia marketingu TV LUX.

Nekódované vysielanie TV LUX je dostupné na satelite THOR 6 (0,8°W), frekvencii 11 919 MHz, pol. V, môžu ho tak prijímať majitelia digitálnych satelitných prijímačov s možnosťou prijímu danej satelitnej pozície ako aj zákazníci satelitných platforiem DIGI TV a freeSAT by UPC Direct.

V prípade keby TV LUX spustila nekódované vysielanie na satelite ASTRA 3B, by zvýšila svoje pokrytie o 2,3 milióna domácností v Slovenskej a Českej republike, ktoré prijímajú programy prostredníctvom satelitných platforiem Skylink a CS LINK.

O plánovanom vysielaní na satelite ASTRA 3B (23,5°E) hovoril aj generálny riaditeľ TV LUX Ján Buc v relácii Luxáreň, ktorý naznačil žeby sa televízia mohla objaviť aj na satelite ASTRA v septembri 2012. „Pracujeme na tom a prosíme o trpezlivosť, modlitbu aby sa nám to všetko podarilo. Ja tomu verím, že tam budeme.

Technické parametre pre príjem:
Družica: Thor (0,8°W)
Frekvencia: 11919 MHz
Polarizácia: Vertikálna
FEC: 7/8
SR: 28000
Norma: DVB-S
Modulácia: QPSK
Kódované: Nie
Názov: TV LUX
Provider: Telenor

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

  • Babky sa potešia. Aj keď ten kto veľmi chcel už má dve paraboly.

  • Keď je tam NOE TV môže tam biť aj TV LUX aspoň budu mať veriaci možnosť porovnávať.

Tento článok už nie je možné komentovať