Ako preladiť programy na satelitných prijímačoch AB Cryptobox 400/450 HD

Pokiaľ ste majiteľom satelitného prijímača AB Cryptobox 400 alebo AB Cryptobox 450 a neviete si preladiť či vyhľadať nové programy, určite si pozrite náš návod ako najrýchlejšie a najjednoduchšie preladiť svoj satelitný prijímač. Ukážeme vám dva spôsoby vyhľadávania – manuálne vyhľadávanie pomocou sieťového vyhľadávania a automatické vyhľadávanie celej družice.

Vyhľadávanie pomocou sieťového vyhľadávania:

Krok 1. Je potrebné vojsť do menu a vybrať – „Inštalácia“ – „Zoznam transpondérov“.

Krok 2. Vyberieme si hocijaký transpondér, ktorý používa naša satelitná platforma (napr. u Skylinku a CS LINKu 11 836 MHz poprípade ak vám nefunguje táto frekvencia skúste 12 070 MHz či hocijaký iný, u freeSAT by UPC Direct napr. 11 727 MHz) a potvrdíme OK.

Krok 3. Vo zvolenej tabuľke zmeníme parameter „Sieťové vyhľadávanie“ na „áno“ a potvrdíme OK, čím sa spustí vyhľadávanie kanálov. Upozornenie: V prípade, že sa jedná o preľadovanie sa novo vyhľadané programy zoraďujú vždy na konci zoznamu vašich programov. Staré programy bude treba preto vymazať a nahradiť ich novými z novej frekvencie.

Krok 4. Po dokončení vyhľadávania programy uložíme potvrdením OK.

 

Automatické vyhľadávanie:

 

Krok 1. Je potrebné vojsť do menu a vybrať – „Inštaláciu“ – „Prehľadaj jeden satelit“.

Krok 2. V druhom kroku môžeme tiež zapnúť „Sieťové vyhľadávanie“. Tým, že zmeníme parameter „Sieťové vyhľadávanie“ na „Áno“, následne prejdeme na „Hľadaj“ a potvrdíme OK, čím spustíme vyhľadávanie celej družice a nielen jedného prevádzkovateľa ako pri prvom vyhľadávaní.

Krok 4. Po dokončení vyhľadávania programy uložíme potvrdením OK.

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

 • Aj tak mi to nefunguje, neviem preco. 2x som to preladovala podla uvedeneho navodu.

  • Autor

   Skúste namiesto frekvencie 11 836 MHz, v kroku 2 (Vyhľadávanie pomocou sieťového vyhľadávania) zadať frekvenciu 12 070 MHz. V starších verziách firmware je zlý parameter SR u frekvencie 11 836 MHz.

 • Od 1.2.2012 mi pri niektorych programoch Viasat na Astre 3AB na frekvencii 11992 vypisuje „preladte na 11895“. Ale niektory program sa da pozerat nadalej, iny nema obraz iba zvuk a dalsi je „scrambled“ – preco sa nespravaju rovnako?
  Ale tato rada sa mi nezda ako manualne preladenie. Namiesto automatickeho prehladania jedneho/vsetkych satelitov komplet, manualne som vybral konkretnu frekvenciu a prehladal ju automaticky…

  Este nieco: na frekvencii 11797 by malo byt 8 programov, automatika ich nasla vsetky, ale pozerat mozem len 5, 3 su „scrambled“. Preco? Ako na to?

  • Autor

   Predpokladáme, že máte Skylink. Prima HD nie je v ponuke Skylinku, ostatné programy sú závislé od toho aké balíky máte aktivované.

 • Dobry, prosim Vas, nefunguje nam to. Viete mi poradit ako na to mam Redion SRCI 500 pozerala som Tv z Talianska, Veneto. Co znamenaju, alebo ake parametre maju byt pod skratkami LNBP/ ZAP, LNB:Singl, 22KHZ:vyp, 0/12V, DISEQC: ziadny

  mozem poslat aj fotografiu, Dakujem pekne za odpoved

  • Autor

   @Zuzana Parametre ktoré uvádzate musia zostať tak ako boli, inak sa môže stať že vám nepôjde nič.

 • Nám sa to podarilo. Ľudia ked to neviete ani podľa tohto návodu zavolajte svojmu predajcovi. Ja sa držím hesla nech každý robí to čo vie najlepšie….

 • tak vtom sa uz ani Boh nevyzna ako to ma byt, nemam ziadny signal 0%.

 • Mne sa tiez podarilo vselico preladit, ale zahady ostavaju a nerozumiem.
  Vcera som pisal o Viasatoch – dnes uz zasa funguju aj na starej (zrusenej) frekvencii…
  Vcera som nasiel novy sportovy program Trace Sports na A1-11357. Dnes je pre zmenu na 12207…
  Nat Geo s roznymi priponami automatika nasla 9, ale vsetky su scrambled alebo no signal, podobne 6 Spektier.
  Na druhej strane Paprika a Spice su v ponuke a medzi cca 700 programami sa vobec nenachadzaju, ani len scrambled/no signal…
  Co znamena FEC, Pilot, 8psk – mozem ich prestavovat a ako?

 • Nechápem čo sa tu sťažujete. To je taký problém zavolať technika. Jaaj za to treba platiť. Nepôjdem jeden deň na pivo a radšej si zaplatím a mám kľud.

 • Zdravím, po preladení programov mi nefungujú programy STV1 a STV2, maju status „zakodovane“. Mam kartu CS link (iba cryptoworks – je to tym?) s neobmedzenou platnostou a iba na neplatene programy. Na prichod technika sice cakam, predsa len by ma ale zaujimalo, kde sa v tomto prijimaci nastavuje FEC? Manual, ktory som obdrzala, moznost nastavenia FEC neobsahuje. Dakujem vopred. Nemate s tym niekto skusenost, prosim?

  • Autor

   Pokiaľ vám nejdú len tieto dva programy a prijímač vám hlási “zakódované” nechajte na programe ČT1 minimálne jednu hodinu. Malo by to pomôcť a programy by mali nabehnúť. Ak nie stačí zavolať na zak. linku CS Linku a požiadať o refresh karty.

Tento článok už nie je možné komentovať