Towercom: Nový transpondér, na satelite ASTRA 23,5°E je už aktívny

Spoločnosť Towercom dnes aktivovala už v poradí piaty transpondér na satelitnej pozícii Astra (23,5°E). Na novom transpondéry vysielajú zatiaľ iba slovenské programy JOJ a JOJ Plus. O plánoch ohľadom spustenia slovenských programov na novom transpondéry na satelite ASTRA 23,5°E sme vás už informovali na našom portály SatelitnaTV.sk v utorok 18. októbra 2011.

Prečítajte si tiež: Vieme čo bude na novom transpondéri v platforme Skylink

Prostredníctvom nového transpondéra na satelite Astra (23,5°E), frekvencii 11 836 MHz, pol. H budú vysielať všetky slovenské televízie(STV1, STV2, TV Markíza, Doma, TV JOJ, JOJ Plus a TA3) ako aj rádiá. Všetky stanice sa tak presúvaju z Astry 3A na Astru 3B z dôvodu končiacej zmluvy, ktorú má spoločnosť Towercom uzavretú so spoločnosťou SES. Výhodou presunu na nový transpondér bude lepšie pokrytie satelitu Astra 3B. Keďže sa jedná o základné slovenské programy spoločnosť Towercom zabezpečí paralelné vysielanie na dlhšie obdobie, aby mali zákazníci nielen platformy Skylink, ale aj CS Link dostatok času na preladenie.

Pokrytie družice ASTRA 3B: (Europe Ku-band wide beam)


Technické parametre nového transpondéra:
Družica: Astra (23,5°E)
Frekvencia: 11 836 MHz
Polarizácia: Horizontálna
FEC: 5/6
SR: 27500
Norma: DVB-S
Modulácia: QPSK

Nový transpondér je uplinkovaný z Bratislavy.

(foto: SES)

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

 • Konečne aj tak to posrali ved to malo ísť na ASTRU 3B
  Europe Wide
  A nie Europe.Pokrytie na (hovno).

 • No jo, to som si ani nevsimol. Tak to bude urcite sklamanie pre ludi co sa tesili v cudzine.

 • Autor

  Podrobnosti ešte zisťujeme. Ak sa nám podaria získať nové informácie, určite vám ich prinesieme.

 • Autor

  Článok bol aktualizovaný. Nový tp. 11 836 MHz bude využívať na satelite ASTRA 3B vyžarovací zväzok Europe Ku-band wide beam.

 • Pekny večer moja otázka znie bude pokrytie aj na mallorce?

 • Zdravim kupil som novy crybtobox hd 400 hned po naskenovani mi nejde markiza ct1 joj mam naladene na thor 1W ale ako som pozeral frekvencia markizy by mala byt 11727 V 27500 ale ja mam 12594 V 27497 inak ostatne kanaly idu.Aj som pridal do transporderov spravnu hodnotu napisalo ze uz danna hodnota tam je ci prepisat dam ano skenujem ale problem pretrvava.Na druhom crybtoboxe karta ide v pohode aj markiza dokaze niekto pomoct v daka.

 • Neviem sice co to ma spolocne s hore uvedenym clankom, ale ok. Ak nieco blbne, skuste dat vyrobne nastavenia… Popripade si nahrajte do prijimaca novy firmware.

Tento článok už nie je možné komentovať