Reklama

J. Glisník: Zatiaľ budú naše platformy fungovať samostatne

Ako sme Vás už informovali v predchádzajúcej správe na našom portály SatelitnaTV.sk, spoločnosť M77 Group – dcérska spoločnosť M7 Group – kúpila platformu Skylink, najväčšiu DTH platformu v Českej republike a na Slovensku.

Tip: M77 Group kúpila Skylink

Položili sme preto zopár otázok Jaromírovi Glisníkovi, výkonnému riaditeľovi spoločnosti TradeTec a.s. hlavne so zameraním na túto tému.

Pokračovanie nižšie:


Ako vnímate kúpu Platformy Skylink spoločnosťou M77 Group?

Situace, kdy na našem – relativně malém – trhu působily dvě platformy s velmi podobným obchodním modelem jistě nebyla optimální.

Nyní konečně získává CS Link a Skylink prostor pro další dynamický rozvoj. Spojení s nadnárodní společností provozující satelitní platformy v řadě evropských zemí jistě tomuto rozvoji pomůže.

Kúpila spoločnosť M77 Group obe spoločnosti TradeTec a.s. ako aj Skylink a.s. na Slovensku ?

Společnost M77 Group koupila obě společnosti.

CS Link bol pre vás do určitej miery konkurenciou, nemyslite že po odkúpení M77 Group dcérskej spoločnosti M7 Group, ktorá vlastní aj platformu CS Link dôjde k nejakému útlmu pri rozvoji oboch platforiem keďže už nebude pre vás CS Link konkurenciou?

Právě naopak. Na česko-slovenském trhu se 6 milióny domácností existuje v oblasti poskytování televizních služeb velmi tvrdá konkurence (několik satelitních a kabelových společností, IPTV, DVB-T). Spojíme-li konečně síly namísto zbytečného boje, prospěje to jistě našim zákazníkům. Na konkurenčním trhu uspěje ten, kdo je lepší. A boj o spokojeného zákazníka přece nekončí. O útlumu se jistě nedá mluvit.

Máte informácie o tom čo plánuje spoločnosť M77 Group s oboma platformami? Nebolo by ich výhodnejšie zlúčiť do jednej silnej satelitnej platformy?

V této oblasti se teprve strategie pro příští období tvoří. Prozatím budou fungovat naše platformy samostatně.

Skylink pridal prvý slovensky program v HD do neplatenej ponuky Gratis, čo určíte nepotešilo konkurenčné satelitne platformy, osobne som ale myslel že to bude JOJ HD, ako to vyzerá teraz so zaradením tohto programu do platformy? Avizovali ste už rozširovanie programovej ponuky môžete prezradiť o aké programy sa bude jednať?

O novinkách nebo změnách v programové oblasti dosud nebylo rozhodnuto.

Aká je teraz situácia so zákazníckou linkou, stíhate vybavovať požiadavky zákazníkov, keďže počas leta a dovoleniek sa čakalo na spojenie s operátorom aj 20 minút?

Aktuálně nemám žádný problém se zákaznickou obsluhou.

Mohlo by vás ešte zaujímať