Reklama

Nová TV Markíza Klasik odštartuje v júli. Pozrite sa, aké filmy a seriály ponúkne divákom

Komerčná televízna skupina Markíza spustí svoj nový TV program pod názvom Markíza Klasik v pondelok 15. júla 2024. „Pripravte sa na poriadnu nádielku legendárnych seriálov a filmov, ale aj nezabudnuteľných televíznych šou, ktoré nepochybne potešia každého, kto je skutočný „klasik“,“ informuje vysielateľ.
Pokračovanie nižšie:

V prvých týždňoch vysielania prinesie Markíza Klasik napr. klasickú mafiánsku ságu Krstný otec (Krstný otec, Krstný otec II a Krstný otec III). Chýbať nebude ani gangsterská čierna komédia z dielne Quentina Tarantina Pulp Fiction – historky z podsvetia či populárna žandárska séria s legendárnym Louis de Funès (Žandár zo Saint Tropez, Žandár v New Yorku, Žandár sa žení, Žandár vo výslužbe, Žandár a mimozemšťania a Žandár a žandárky). Medzi klasiku samozrejme patrí aj česká a slovenská tvorba z ktorej sa vo vysielaní objavia napr. tituly ako Srdečný pozdrav zo zemegule, Copak je to za vojáka, Vítr v kapse, Můj brácha má prima bráchu, Jak svět přichází o básníky, Nevera po slovensky či Utekajme, už ide!.

Nielen skôr narodených určite potešia aj klasické westerny, indiánky, komédie či vojnové alebo dobrodružné filmy: Vtedy na Západe, Poklad na Striebornom jazere, Vinnetou I., Vinnetou II. – Červený gentleman, Vinnetou III. – Posledný výstrel, Moje meno je Nikto, Rýchlejší ako smrť, Nezmieriteľní, Súboj titanov, Bane kráľa Šalamúna, Traja mušketieri, Tarzan, Frajeri vo Vegas, Ružový panter, Ak sa nahneváme, budeme zlí, Bláznivá strela, Bažanti idú do boja, Veľký útek, Posledná pevnosť, Honba na ponorku, Čata či Bat 21.

Milovníkom starších seriálov ponúkne Markíza Klasik seriály ako A-tím, Pobrežná hliadka, Hviezdna brána, Beverly Hills 90210, Knight Rider, Zmija, Rodina Addamsovcov, Alf, Akty X, Chalupári, Nemocnica na okraji mesta, Sanitka, Lietajúci Čestmír, My všetci školopovinní a Škrečok v nočnej košeli.

Chýbať nebudú ani klasické slovenské a české šou ako Uragán, Všetci sú za dverami, Televarieté, Možno príde aj kúzelník, Hurikán či Zahoď starosti.

Markíza Klasik bude vysielať v HD kvalite. Dostupná má byť u vybraných slovenských operátorov. Ich zoznam aktuálne ešte nie je známy. O ďalších podrobnostiach budeme samozrejme informovať.

Kompletný televízny program Markíza Klasik budeme mať k dispozícii najneskôr do dvoch týždňov. Následne si ho budete môcť pozrieť na SatelitnáTV.sk v sekcii TV program.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Za mňa spokojnosť veľká … uvidíme koľko bude reklám počas filmu … potom moje vyhlásenie dnešné budem korigovať dodatočne. 🙂

  1. Keď sa budú dať naďalej pretáčať v archíve, tak to bude stačiť.

 2. Já kcem okukovať relácyje Pevnosď Bojárt, Slávyky nä ůlycy, JPP, Wést Ekstra dáfka so Šarkanóm, Larisa sz Jópom a Sláfkov Halčákovje, Rebrinák Andréra zos Košicoch…

  1. Miki Mouse – však si Ty ten pako Oukej111 z Pokecu, čo obťažuje svojimi príspevkami ľudí aj v miestnostiach Mladí duchom a Veteráni? Správaš sa rovnako infantilne a aj štýl písania máš totožný.

  2. @Hawaiske ostrówy

   nééé… nem trafyl sy se… já sem uměla yntelygencyja Alyca ! ! !

 3. No nič nové , vsetky staré dobre veci natočené za socializmu a krátko po revolucíí v československu a rozdelení CR a SR budu reprízovať a dufam , že budu ich vysielať obnovené Digitálnou retušou a Digitálnou Audiovíziou , ostatne to je Americký bordel . Dalšia telka na prepieranie peňazíí .
  Tieto československé filmy sa mali dávno vysielať na RTVS.

  1. Tieto česko-slovenské filmy vysiela kde-kto. Miliókrát reprízované reprízy už každému lezú krkom a zaujať môžu leda tak televízneho dementa.

  2. @ Pes Filipes :

   Když tady píšeš o tom že toto všecko má vysílat RTVS, tak proč za ni nebojuješ kdy jí ta sebranka totálně krouhla finance a včil z ní chtějí přes nastrčenou jednoduchou blondýnu co četla jen zprávy na komerčce udělat je jejich hlásnou troubu a nic jiného!!!

  3. Re: Zdenek
   Ty si sleduj svoju ČT s propagandou pre vymletých libtardov a nestaraj sa o to, čomu nerozumieš.
   Toto je slovenská stránka o technike, politickú agitáciu si rob doma.

 4. Akty X chválim… ešte keby chceli odvysielať Milénium, tak by som chváli 2x 😀 😀 😀

  1. Rebel, nechaj CT na pokoji, Zdenek má pravdu …. žiadny vymletí liptardi….

 5. Akty X – TV Markíza dabing rok 1996
  Fox Mulder – Marek Ťapák
  Dana Scullyová – Ľudmila Mandžárová

  Akty X -TV Joj dabing rok 2012
  Fox Mulder – Miloslav Kráľ
  Dana Scullyová – Henrieta Mičkovicová
  O tomto druhom dabingu som nevedel

  1. Málokto vie aj to, že slovenský dabing filmu „Winnetou – Posledný výstrel“ vznikol v roku 1967 v bratislavskom Štúdiu pre úpravu zahraničných filmov, ktoré spadalo pod Slovenskú filmovú tvorbu. Winnetou nadaboval Michal Dočolomanský a Old Shatterhanda Štefan Kvietik. 🙂 Žiaľ, tento western so slovenským dabingom nikde sa nedá zohnať. Rád by som si ho raz pozrel a porovnal s tým českým.

  2. Juraj
   Na YT je krátka verzia ukážka so slovenským dabingom. Celého Winnetua by som v slovenskom dabingu nedal. Zvyk je železná košeľa, tí isté Sedem statočných.

  3. Juraj
   Nevedel som ani o tomto dabingu a ak by bola možnosť, tak by som si to určite pozrel.
   Je veľa filmov, kedy markíza vo svojich začiatkoch vysielala filmy aj seriály v slovenskom dabingu, ktoré sa nedajú nikde zohnať. Takže sa aj celkom teším, len uvidíme ako to bude s reklamami a ich pretáčaním v archívoch.

 6. TV Narkóza – Reklama Klasik.
  Ešte vraj to napoja na retro peoplemetre, ktoré majú doma asi tak dedinské TV celebrity. Pritom dáta operátorov by im ukázali, že ich TV reklamy nepozerá toľko ľudí ako ukazuje 10 dedinských retro peoplemetrov z čias analógu. Na záver Narkóza s Hnojkou budú chcieť podojiť operátorov.

  1. Ečte bi móhly spraviď kánal Angelyka Baróko, velyce bi sem tó pryvýtalo…

 7. Veď nič zaujímavé nebudú vysielať zo svojho archívu!! Veľmi ma sklamali. Tisíckrát reprízované filmy, nedávne seriály alebo seriály, ktoré sa dajú nájsť na internete. :-/ Kde sú seriály ako Sledge Hammer, Murphy Brovnová, Norm, Harry a Hendersonovci, Poltergesit, Airwolf???

  1. @Imper Časom bude toto isté. Markíza bude donekonečna opakovať tie tituly, ktoré nakúpila. Akty X si zoženieš aj teraz, nemusíš čakať na začiatok stanice.

 8. Nikdy CZ-SK TV nedávali serialy ako CHiPs 1977 – 1983, Núdzové volanie California 1972 – 1977 a boli naozaj dosť kavlitné a nektoré serialy opkakujú do nemoty.

 9. Prvý krát palec hore,lebo aj 100x reorizovany Winnetou alebo Akty x na ktoré sa teším sú lepšie ako tie capiny na hlavnom programe,takže už aby to bolo.

 10. Úplne ďalší zbytočný kanál tak ako všetky doterajšie, ktoré sú nepozeratelné

  1. Veru zbytočný keď si musím platiť aj skylink Live aj voyo aby to môžem sledovat je to hamba ze to nevedia pridat do skylink Live ale americke hluposti volne siria

 11. Prosím Vás a bude zaradená od prvého dňa aj v skylink Live to už nikto z Vas nevie iba program obzerať a pozerať nebude kde!

  1. Treba zavolať na Zákaznícky servis SkyLink-u a tam sa spýtať: 02 / 20 250 241

 12. z winnetoua v slovencine za dochovalo len par minut, cely film uz davno neexistuje
  tv narkoza ma velky archiv za tie roky, budu mat co pustat do aleluja. nic neobvykle ,nemci maju takychto
  reprizovych tv stanic niekolko , krutia tam to same stale dokola, jeden serial vedia odvysielat cely v priebehu roku niekolkokrat po sebe .

 13. Aj kreslená rozprávka kniha džunglí z roku 1967 mala slovenský dabing, čierneho pantera Baghíru daboval Oldo Hlaváček. Tiež sa nedochovala.

  1. Prečo by sa nemala dochovať? Veď ju sám mám. Okrem toho, Baghiru nahovoril Krivosudský, nie Hlaváček. Hlaváček nahovoril Balu-a. Aj tak je najlepší Zvarík ako veliteľ slonov. 🙂

 14. Neznámy televízny kanál

  Skúste pohľadať na internete a pozrieť si zaujímavý a napínavý talianský film (thriller) z roku 1988 s názvom: Neznámy televízny kanál (aj pod názvami: Neznáma frekvencia / Vysoká frekvence / Qualcuno in ascolto / High Frequency). Existuje aj so slovenským dabingom, v 90. rokoch ho vysielali na STV (asi v roku 1996). Hlavnú postavu (herec Vincent Spano) daboval Ján Gallovič. Originálna talianská verzia filmu „Qualcuno in ascolto“ je na youtube. Určite ste ho v minulosti niektorí už videli…

  Danny je malý vášnivý radioamatér, který žije se svou maminkou na pobřeží Spojených států a neustále navazuje spojení s loděmi, na nichž hledá svého zmizelého otce. Jednoho dne naváže spojení s Petrem, který pracuje sám na retranslační stanici vysoko v Alpách, a na dálku se s ním skamarádí. Při jedné z relací zachytí Petr na svém monitoru zvláštní obraz – vidí interiér bytu, v němž právě dochází k záhadné vraždě. Oba začínají složitě pátrat po neznámém bytě a po původcích zločinu, který v něm byl spáchán…

 15. Čo stoho keď mám UPC ale nejde tam Markíza krimi bol by som rád keby dali Markízu klasik

Komentáre už nie sú povolené.