Reklama

RTVS predsa len ponúkne priame prenosy zápasov Slovenska z MS v hokeji, v rádiu Slovensko

Napriek tomu, že RTVS od tohto ročníka nemá zakúpené televízne vysielacie práva na MS v hokeji, ponúkne divákom množstvo sprievodného programu a aktuálnych informácií, vrátane predzápasových štúdií pred začiatkom zápasov reprezentácie. Okrem toho prinesie aj priame prenosy zo všetkých zápasov reprezentácie a to v rádiu Slovensko.
Pokračovanie nižšie:

Pre našich poslucháčov sme zabezpečili živé prenosy zo všetkých stretnutí slovenského tímu v základnej skupine a v prípade postupu aj zo zápasov play off až po finálový duel. Náš tím komentátorov a redaktorov bude poskytovať najnovšie informácie, analýzy a exkluzívne zákulisné pohľady. Poslucháči, nech sa nachádzajú kdekoľvek, či už doma, v práci, v aute alebo v záhrade sa majú na čo tešiť a verím, že sa nám podarí sprostredkovať im jedinečný hokejový zážitok,“ uviedol riaditeľ Slovenského rozhlasu Ľuboš Černák.

Okrem priamych prenosov, reportáží a živých vstupov pripraví Športová redakcia Slovenského rozhlasu do prúdového vysielania Rádia Slovenska rozhovory, publicistické materiály, zaujímavosti a novinky nielen z tábora slovenskej reprezentácie. Informácie z Majstrovstiev sveta bude Rádio Slovensko prinášať aj v spravodajských blokoch – Rádiožurnál, v krátkych správach a špecializovaných športových reláciách – Športžurnál. V týždni od 13. do 17. mája odvysiela Rádio Slovensko aj tematický Príbeh na týždeň, ktorý autorsky zastreší Svetlana Barátová. Deň pred začiatkom Majstrovstiev sveta v hokeji 9. mája ponúkne poslucháčom Rádio Slovensko tematicky ladenú reláciu K veci. Počas celého priebehu MS v hokeji nasadí Rádio Slovensko do najvyššej rotácie skladbu od skupiny Tublatanka Súboj víťazov, ktorá je oficiálnou hymnou slovenskej reprezentácie. Spevák tejto kapely Maťo Ďurinda bude v sobotu 11. mája o 14.45 h hosťom v rubrike Naša hudba a porozpráva poslucháčom o pozadí vzniku skladby a všetko, čo je s ňou spojené. Podľa vývoja postupu slovenských reprezentantov prispôsobí Rádio Slovensko dramaturgiu relácií Hosť Rádia Slovensko a Nočná pyramída, kde v ďalšej fáze Majstrovstiev sveta v hokeji 2024 budú hosťami hokejové legendy.

MS v hokeji na RTVS Šport

Televízia RTVS Šport ponúkne divákom počas dní zápasov slovenskej reprezentácie živé predzápasové štúdiá pred začiatkom zápasov. Známi komentátori RTVS a hokejoví experti v nich budú rozoberať dianie na šampionáte a nielen okolo nášho reprezentačného tímu. Vysielanie budú diváci môcť sledovať nielen na televíznom športovom okruhu :Šport, ale aj na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

Chceme živým vysielaním osloviť fanúšikov v čase pred zápasom a počas zápasov našej reprezentácie, keď sú hladní po odborných názoroch, aktualitách a majú potrebu sa vyjadriť k dianiu, diskutovať s našimi skúsenými komentátormi a hokejovými odborníkmi,“ hovorí riaditeľ Sekcie športu RTVS Ján Žgravčák.

Citrónshow na Jednotke

Na Jednotku sa počas Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji vracia aj Richard Lintner so svojou Citrónshow. Tú budú môcť diváci sledovať priamo z dejiska MS v Ostrave zo Slovenského hokejového domu od 9. mája vždy od štvrtku do nedele o 22.00 h na Jednotke. Richard privíta v štúdiu najväčšie osobnosti kultúry a športu, medzi inými aj Pavol Habera, Marián Čekovský, Lucie Vondráčková, Marek Hamšík, Marián Hossa, či Marián Gáborík a mnohí ďalší. „Diváci sa môžu tešiť na veľa zábavy, veľa zážitkov a veľa zaujímavých informácií nielen zo zákulisa majstrovstiev, ale aj priamo zo Slovenského hokejového domu,“ prezradil Richard Lintner. Moderátorovi bude v štúdiu opäť robiť spoločnosť aj Janka Slačková.

Priame prenosy zápasov na TV JOJ

Pre slovenských televíznych divákov ponúkne prenosy z najbližších MS v hokeji komerčná TV JOJ a to na svojich troch programoch TV JOJ, Plus a JOJ Šport. Okrem toho budú dostupné aj v internetovej službe JOJ Play. Aktuálny rozpis zápasov bude dostupný na SatelitnáTV.sk vždy na špeciálnej stránke Hokej v TV.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Towercom nech odkoduje aj JOJ HD súbežne s JOJ šport, inak zápasy našich budú len SD…

  1. Tak isto by mohol ANTIK SAT a ANTIK IPTV dať JOJ a JOJ šport do ochutnávky počas MS…

  2. Teda pre klientov vstupného balíka JOJ a JOJ šport a pre klientov ANTIK SAT pre začiatok JOJ šport…

  3. Samozrejme myslím, len počas trvania MS v hokeji…

  4. Ale na RedTVS to išló f minulosti ZADARMO pre šeckých, ftedy kak@l zadarmo ? ! ?

  5. Tak ANTIK SAT už ide JOJ šport, asi počas mája počas MS v hokeji, dnes som si všimol…

  6. A co jako? Predsa tv stanica JOJ Sport HD je v portfoliu aj najlacnejsieho balika „Zaciatok“…To, ze moze fungovat aj v zrusenom baliku „Pre zaciatok“ zaujima minoritu 😀

  7. To áno, ale teda počas MS v hokeji resp krátko pred tým majú JOJ šport všetci, podobne ako v prípade dvb-t.

  8. Jak vsetci? Co to meles? Vytiahni kartu z prijimaca a hned budes vsetci 😀

  9. Všetci, kto nemá aktívnu kartu, tak nemá ani to tvoje RTVS…

  10. Zorientuj sa, nemotaj, nekrut…Precitaj po sebe prispevky a ujasni si v hlave co znamena vysielat FTA vs. FTV 😀

 2. Som zvedavy ako bude synchronny LIVE zvuk radia Slovensko vs. LIVE obraz JOJ sport HD. Pretoze mam zaujem sledovat MS 2024 v takejto kombinacii zvuku a obrazu. Ak bude vsak LIVE zvuk radia predbiehat LIVE TV obraz, tak to radsej pozriem Ct sport HD 😀

 3. Joj šport má byť v dvb-t zadarmo!!!Ako majú v CZ ČT sport

  1. Viki Z akeho dovodu chces urcovat sukromnej firme ako ma vysielat? Sportove prava su drahe a svoju investiciu chcu spat aj so ziskom, preto program nevysiela FTA. Naviac porovnavas sukromne medium s verejnopravnym. Ak chcete radit JOJke ako ma vysielat a co kedy odkodovat tak to rieste priamo s JOJ Group, mail si urcite najdete. V tejto diskusii budu Vase nazory tazko uskutocnitelne.

  2. @Ihor

   Ale ty fakt nem hápeš, že keď to na Salaši vyfúkli RedTVS, tak to majú dať zadarmo pre šeckých diviakov, tak ako to šló v minulosti zadarmo na RedTVS ! ! !

  3. @Jojko

   Ale yba J@J ŠPORT HD bude grátys ces antenó. J@J HD a J@J PLUS HD nem bude ! ! ! A to musýme šeci virješiť do pátku, aby odkódovali ai J@J HD a abi našly dočasne flek v multypleksoch pre J@J PLUS HD ! ! ! aby sa šecki ice utkania dali okukovať v HD cesz antenó ! ! ! Uš hápeš hochu, či furt nem hápeš ? ! ?

  4. Nó músja to tam nejako narvať tú J@J PLUS HD aj keby ten multypleks malo roztrhnúť ! ! ! Kceme šecko v HD rozlišovníku cesz antenó ! ! ! Mazanice nekceme ! ! !

   A máme čó robiť, už máme na to len 3 dni vibavyť tó a aj to je f stredu voľný svjatok – Deň boja proti italským eSeSákom.

  5. Čo??? Zápasy našich len SD??? JOJ šport bude dávať ostatné a naše zápasy budú na JOJ? Nech okrem JOJ šport odkoduju konečne aj JOJ HD!!! Prečo JOJ šport odkoduju, kde nie sú naše národné zápasy a naše idú na joj, čo síce ide voľne ale len SD a prečo HD neodkodovali??? Odkodujte JOJ HD, inak si JOJ šport HD môžte nechať, my chceme zápasy SR reprezentácie HD, nepotrebujeme ostatné zápasy, ak naše nebudú HD, potom si môžte rovno zakódovať aj JOJ šport…

  6. Inak kvôli MS v hokeji by som určite plus telku neplatil, radšej ANTIK SAT. Za 3.90 je tam tiež aj JOJ šport a aj JOJ HD a tiež JOJ Plus HD. Plustelka veľa programov len SD okrem hlavnej JOJ a JOJ šport a navyše oproti ANTIK SAT predražená. Teraz má ANTIK SAT aj JOJ 24, teda je tam z dvb-t asi už všetko…

  7. @Zákazník

   A o čóm ja tu furd pýšem a d∞kola melem ako LP platňa už celí Mesiac, že musýte šeci co najvác telegrafovať na Salaš a do Terénkozy, abi cesz vysjelače Aď 1: odkódovali J@J HD a Aď 2: narvaly do multypleksu ai J@J PLUS HD abi zme môhly okukovať cezs antenó šecki ice utkania v HD rozlišovníku ! ! ! ! ! ! A nigdo ma nem hápe či čó ? ! ? Neviprávjam dósť jasne či čó ? ! ?

 4. Jedna výhoda je že všetky zápasy z A aj V skupiny budú v TV čo počas éry RTVS možné nebolo za to dávam JOJke palce Hore.Lebo RTVS vysielala druhú skupinu iba zo záznamu alebo v prenose cez net.
  A som aj rád že zápasy budú aj na Joj Plus.

  1. Zdravim Zetor25
   Na karte Skylink som včera aktivoval balík HBO Standard, k tomu je prístup do služby HBO max. 21.mája prechádza táto platforma zmenami, či nevieš ako sa operátori zachovajú, či ponechajú prístup do tejto služby, či zvýšia predplatné alebo všetko ostane bez zmeny… alebo operátori zrušia túto možnosť a zostane možnosť sledovať len lineárne stanice? Pýtam sa, lebo vien, že máš aj ty predplatené HBO cez Skylink… či nemáš nejaké info…

 5. @Montevideo
  Ahoj , tak cenník ešte nový som nevidel ja čakám tiež ale info bude asi až keď príde služba Max snáď mi to nepôjde Akurát viem len toľko že stavajuci zkakznici budú mať automaticky prístup k službe Max.Aj cez operátora.
  Toto by sa meniť nemalo len otázne bude od Androidu to bude na mobile mám Android 13 tak snáď to Tam pôjde..Nech sa darí.

 6. @Montevideo Pardón za preklepy píšem rýchlo, rado sa stalo.

 7. To je ponuka…

  Praha má cez DVB-T2 až 51staníc.

  PRAHA MÁ DEVÁTÝ TV MULTIPLEX.

  V METROPOLI TERESTRICKY VYSÍLÁ 51 TELEVIZÍ.

 8. Na báze FTV funguje aj TivuSat je to síce bez platenia ale keď vyberieš modul z prijímača tak ti nepôjde nič.
  O Tom je FTV režim.
  Či že je to nie je ochutnávka pre všetkých ale iba pre tých čo majú karty a zaplatený najnižší balík.
  Aspoň to tak v realite funguje

  1. Inak prečo na Slovensku nemôže fungovať „TivuSat“, resp takýto model? Veď v minulosti takto fungoval 8 rokov Skylink/SlovakLink a nejaký čas aj CS link. A potom ešte raz ako voľná telka cez satelit. Prečo takáto platforma na štýl TivuSat u nás nemôže fungovať? TivuSat navyše vysiela aj HD, ako to, že u nás sú komerčný vysielatelia takí nenažraní, že im nestačia reklamy a chcú ešte aj poplatky od operátorov a divákov? Prečo sú navyše aj operátori nenažraní? V Taliansku to funguje, že TV chce byť dostupná pre divákov aby predávala reklamy a distribúciu si platí ako cez satelit tak aj dvb-t. TivuSat dostáva zaplatené od TV vysielateľov a náklady na výrobu karty z jednorázového nákupu karty prípadne modulu. A viac platiť nepotrebuje, prečo sú všetci u nás tak nenažraní???

  2. Zákazník Skús trochu porozmýšľať, určite by si na to prišiel sám. Koľko takýchto sat. platforiem ako Tivusat existuje v Európe? Prečo ich je tak málo a sú v krajinách, ktoré majú niekoľkonásobne viac obyvateľov ako SR. Tieto otázky si kládli aj u nás a preto vznikli Czech link a Slovak link. Avšak po rokoch sa dosiahla hranica za ktorú to už nebolo možné ufinancovat z jednorazových poplatkov od divakov a rastúce náklady nechceli znášať len prevádzkovatelia vysielania. Naviac v Taliansku je poriadna konkurencia a tv sa snažia dostať do Tivusat lebo tých kariet je medzi ľuďmi dosť plus konkurencia cez dvb-t. Ale počítam, že za pár rokov aj tieto platformy môžu skončiť kvôli rastúcim nákladom. U nás a v ďalších krajinách Európy už tento systém nebude, lebo funguje súčasný komerčný systém, ktorý generuje zisk. Takže nie to len o výrobe karty, ale aj o zaplatení upliku, sat. kapacity, administrácie…

  3. Myslím, že by to aj bolo možné, určite je lacnejšie vysielať 1X cez satelit pre celé územie, než cez dvb-t cez X vysielačov. 20+ vysielačov je drahších, než 1 uplink na satelit myslím. A to aj vrátane správy kariet. Keby každý odmietal platiť za TV a sledovali by len dvb-t alebo prípadne RTVS cez ERP RTVS karty, tak by sa všetky TV snažili dostať do dvb-t vysielania a do FTV platforiem ako napríklad TivuSat. Len žiaľ, všetci začali platiť Skylink, keď sa zaviedli poplatky alebo si aktivovali IPTV kvôli archívom a TV si začali potom dovoľovať byť nenažrané…

 9. @Montevideo
  Ja si platím HBO iba cez zimu takže v jari to ruším a dám to znovu až v Novembri keď bude už zima cez jar a leto na to nemám čas.Len pre info.
  Takže celý rok HBO neplatím.

  1. Som to tam fúkol iba kvôli jednej srbskej minisérii, ktorú som chcel vidieť. Vysielala to v sobotu stanica HBO 3 (Deti zla). Živím 2 karty Skylink, na jednej balík mini, ten stojí 8.40€ a HBO Standard samostatne 8.90€, tak rovným koncom sa oplatí viac to HBO Standard, keďže mám prístup do služby HBO max. pri ročnej platbe sa to oplatí ešte viac, lebo Skylink účtuje 10 mesiacov a pri balíku mini plných 12 mesiacov. Bol som len zvedavý či Skylink zdvihne cenu predplatného, keďže samostatne služba max bude drahšia… uvidí sa. Sranda bola, že keď som si ten balík HBO Standard objednával, tak som volal na zákaznícku linku, lebo platba mi ide cez SIPO a zmena balíka sa dá realizovať len telefonicky. Ženská na telefóne bola úplne mimo a stále dokola mi tvrdila, že služba max je služba max a oni majú balíček HBO Standard. Nemal som chuť sa s ňou doťahovať, lebo som jej zle rozumel… akoby mali zlý signál na telefóne. Ak by niečo, velice lahko zruším a hotovo 😀

Komentáre už nie sú povolené.