Reklama

Antik Sat vyradil z ponuky tri programy, dva v SD a jeden v HD

Klienti satelitného operátora Antik Sat, ktorí prijímajú programy prostredníctvom družice Eutelsat 16A (16°E) prišli v tomto týždni o tri programy. Podľa zistení portálu SatelitnáTV.sk vyradil operátor z ponuky stanice FilmBox, FilmBox Stars a FilmBox Extra HD. Všetky boli dostupné z frekvencie 11 283 MHz.
Pokračovanie nižšie:

Vysielateľ týchto kanálov sa rozhodol umiestniť na tieto kanály zvukové stopy, ktoré nevyhovujú pre náš trh, z tohto dôvodu sú dočasné odobrané z našich ponúk,“ komentoval pre portál SatelitnáTV.sk vyradenie programov z ponuky Vlastimil Lakatoš, produktový manažér TV služieb Antiku. „Momentálne diskutujeme s vysielateľom o ďalších technických možnostiach poskytovania týchto kanálov v našej satelitnej službe AntikSAT. Na ostatných platformách sa v tomto momente nič nemení.

K vyradeniu staníc došlo teda iba v satelitnej službe, kde už dlhšiu dobu nebola pripojená pre väčšinu z nich česká audio stopa. Pre klientov internetovej Antik TV a IPTV Tango TV sa nič nezmenilo. Tí môžu uvedené programy sledovať aj naďalej s českým audiom. V prípade, že operátor vyradené programy opäť zaradí do ponuky satelitnej TV, budeme o tom samozrejme informovať.

Aktuálnu a kompletnú ponuku nielen slovenských a českých satelitných služieb, aj s technickými parametrami pre príjem, môžete nájsť už tradične v sekcii Frekvencie. Zoznam staníc každej platformy je navyše usporiadaný podľa oficiálnej kanálovej mapy.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. @ DobreRano :

  Bohužel nemáš ve všem pravdu.

  Ano ten FilmBox je bez CZ ani nevím od kdy a to od samého začátku o mám Antik SAT.
  Oda samého začátku tam byla jen možnost originálního zvuku pod označením English a nebo na výběr ještě Bulgarian. Dále možnost aj titulků v bulharštině nebo v Rumunštině. To všecko je póřád aj včil

  Ten FilmBox Stars je bez CZ co odpojil z centrální Evropy a udělala se lokalizace pro CZ a SK trh samostatně a nově aj reklamy ve filmech
  Tento FilmBox Stars s označením FilmBox Stars CEE byl minimálně k včerejšímu dni definitivně odstraněn a co vím tak tam bylo EPG v maďarštině zrovna tak u toho základního FilmBox

  A ten poslední FilmBox Extra HD byl do odpojení aj s CZ audiem a ne že ne!!!

  Aj včil ten FilmBox Extra HD po odpojení z karet Antik SAT jer tam furt na výběr CZ Audio stopa vedle té HU a je tam ještě furt aj EPG v CZ a tak nechápu proč tuto stanici Antik SAT odpojil.

  1. Zdenek
   Antik to odpojil preto, lebo platil za 3 stanice a teraz by mu zostala len jedna s CZ lokalizáciou, ale platiť by musel za 3. Takže odpojil všetky a neplatí nič. Zrejme sa nedohodol na ďalších podmienkach s SPI (M7 Group) a s poskytovateľom programu na družici. SPI ich tlačí na vysielaní verzie SK/CZ kvôli lokálnym reklamám, a bude sa meniť aj obsah vysielania podľa územia. To by si však musel Antik zafinancovať sám, čo už môže mať vplyv na výšku ceny pre koncového zákazníka.

  2. @ Igor :

   Aj ty nevíš o čem píšeš viz např. toto tvoje: “ Antik to odpojil preto, lebo platil za 3 stanice a teraz by mu zostala len jedna s CZ lokalizáciou, ale platiť by musel za 3. Takže odpojil všetky a neplatí nič. „.

   Nevíš o čem vůbec píšeš protože aj po tom odpojení toho „FilmBox Extra HD“ který byl opravdu jediný v HD tam ještě furt zostaly reálně dvě stanice od FilmBoxu kde je nadále CZ audio a to konkrétně FilmBox Family a FilmBox Premium CZ S CZ audio a EPG.

   Klidně sa možeš podívat na seznam TV Balíků pro SAT na stránkách Antik SAT a uvidíš že u balíku „ANTIK SAT – VŠETKO“ že je tam seznamu v CZ furt ten FilmBox Premium HD (aj když je reálně jen SD) a FilmBox Family. Jediné co v seznamu satelitních stanic zmizelo je jen ten základní FilmBox a FilmBox Stars CEE.

   Dál když sa podíveš na odkaz „Ako naladiť“ tak tam uvidíš u pozice 45 FilmBox Family (v SD) a u pozice 46 FilmBox Premium (v HD) aj když je reálně v SD.

   Takže asi tak a na moji kartu AntikSAT mi pořád de od FilmBoxu v CZ ten Filmbox Family v SD a FilmBox Premium v SD u kterého ale Antik v obou přehledech uvádí že má byt v HD u SATu.

   Možeš si to klidně ověřit a uvidíš že mám pravdu a že necigáním.

  3. Áno, ten Filmbox Extra HD bol s českou jazykovou stopou. Mal však časovo posunuté EPG, takže bol problém si niečo nájsť, či naprogramovať nahrávanie. Je najvyšší čas urobiť s tými Filmboxami poriadok.
   Mňa osobne už vôbec nebaví pozerať programy v SD rozlíšení. A filmy už vonkoncom nie. Ak Filmbox nevie ponúknuť programy v HD rozlíšení, treba to vyradiť komplet. Doba CRT televízorov už dávno skončila.
   Antik by mal uprednostniť kvalitu pred kvantitou. Načo je „veľa“ programov, z ktorých je polovica nepozerateľná? Kľudne by mohli vymeniť všetky Filmoxy za Film+ v HD rozlíšení. Radšej jeden kvalitný program v HD rozlíšení, ako 5 mazaníc v SD.
   Podobné je to s nátlakom na vyradenie českých programov. Joj Svet by nebola zlá stanica. Ale ak nie je v HD, tak to nie je adekvátna náhrada za Prima Zoom. Na satelite je teraz Prima Zoom s EPG stanice Joj Svet. To je tiež čudný „kríženec“.

  4. @ Peter1 :

   Ale ten FilmBox Extra HD je pořád aj audio CZ vedle HU ale není již aktivní na karty AntikSAT aj když údajně bylo posunuté EPG a tak nevím proč ho Antik stáhl ze satelitní nabídky.

   Dále nechápu proč antik furt ve všech přehledech satelitní nabídky uvádí že ten FilmBox Premium je v HD když již dost dlouho he překlopený do SD. Ten transpondér ale spravuje majitel Fimboxů a podobně a ne AntikSAT.

   Nejvíc mě štve že ten FilmBox Arthouse je jen v SD a AntikSAT je jediný satelitní operátor který ho má v satelitní nabídce a ještě tam má navíc možnost polských titulků kromě např. ještě anglických, francouzských a portugalských. Když z toho 11283V už v nedávné době definitivně vyřadily už asi třetí FilmBox v SD tak mohl provozovatel toho transpondéru překlopit ten FilmBox Arthouse konečně překlopit do HD.
   Skylink není schopen ten FilmBox Arthouse zařadit do své nabídky aj když majitel Skylinku je aj majitel těch FilmBoxů a další stanic jako DocuBox a podobně. Hlavně že má ale na druhé straně v nabídce např. sanice jako např. Hobby TV nebo Nautical HD.

   Známý má Sledovaní TV a tam je FilmBox Arthouse tak jenom v SD ale tam ta prasárna že jsou ve všech filmech natvrdo anglické titulky a není možnost volby těch polských aj když ke všem filmům existují takže je v tomto směrů horší než u toho AntikSAT.

  5. @ Peter1 :

   Jinak plně s tebú plně súhlasím že filmové stanice by měly byt jedině v HD!

   Podle mě by ČT 24 stačila klidně v SD a radši překlopit z SD do HD ČT D/art.
   Zrovna tak bych překlopil do HD aj ten Film+.
   Dále bych definitivně ze satelitní nabídky vyřadit ten nesledovatelný hnoj TV Barrandov HD a zařadil místo něho např. ten JOJ Svet v HD.

   Dále nevím jakou má sledovanost Fishing and Hunting a jestli by nebylo lepšího ho vyřadit ze SAT nabídky (nechat jen přes net) a překlopit do HD raději cestovatelský kanál Arcadia World.

   A myslím si že by bylo pro ně dost přínos kdyby se v SAT nabídce konečně domluvili na sdílení stanic 3x ty Viasaty v HD + ten Travel XP HD když tyto stanice na 16°E sú.

  6. Tiež netuším, prečo bol stiahnutý aj Filmbox Extra. Ale môže to súvisieť s tým, čo tu už písali iní. Stiahnutý bol „balík“ nejako prepojených programov.
   Filmbox Premium je v HD cez internet (aj keď kvalita obrazu je dosť diskutabilná). Takže chýba len odlíšenie satelitného vysielania od internetového.
   V každom prípade považujem za pozitívum, že sa to rieši. Dúfam, že výsledok bude v prospech kvality.

  7. Čaute decká.

   Ta hnusná J@jka z Jaj aj Ty sa postarala, že nem budeme mať ČT Sport ! ! !

 2. Jinak ještě to že do včilška Antik uvádí v přehledech stanic pro SAT a v dokumentu „Ako naladiť “ do včilška to že ten FilmBox Premium je v satelitní nabídce v HD když to přitom už velmi dávno není pravda.

 3. Dlho Ani antik nebude fungovat uz vóbec nemajú ludia záujem cez satelit tv pozerat

  1. Ale majú. Ešte sa budú mnohí vracať k satelitom kvôli kvalite.
   Internet je dobrý pre archívy vysielania. Ale aj tu to hodne zmení chystaná reklama bez možnosti pretáčania (ako na YouTube).

  2. Antik bol jeden z prvých na Slovensku, ktorý ponúkal OTT. Ak hovoríš o tom, že tu dlho nebude, tak nevieš o nich nič. Ja ich satelitnú TV podporujem a budem si ju platiť aj naďalej.

Komentáre už nie sú povolené.