Reklama

TV Markíza vypovedala zmluvy dvom operátorom

Prevádzkovateľ televízií Markíza v utorok 7. novembra informoval, že odstupuje od zmlúv o distribúcii programových služieb, ktoré sa týkajú operátorov Antik Telecom (Antik) a DSI DATA. Markíza s týmto vyhlásením prišla v rovnaký deň ako doručila operátorom oznámenia o odstúpení od zmlúv o distribúcii programových služieb. Podľa Markízy môžu tak prísť klienti dvoch slovenských operátorov o prístup k programom Markíza, Doma, Dajto a Markíza Krimi.
Pokračovanie nižšie:

Markíza vo vyhlásení uvádza, že obaja operátori porušujú zmluvné podmienky. „Dôvodom odstúpenia od zmlúv je pretrvávajúce nedodržiavanie zmluvných podmienok zo strany Antik a DSI DATA, ktoré porušuje zmluvné pravidlá týkajúce sa našich televíznych staníc v ich ponukách pre zákazníkov,“ informoval o tom včera vysielateľ. Ak sa nič nezmení, klienti oboch operátorov môžu prísť k 30. novembru 2023 o stanice Markízy. Je však pravdepodobné, že sa nakoniec obe strany dohodnú a stanice Markízy zostanú aj naďalej v ponuke operátorov. Svedčí o tom napr. aj dnešný status operátora Antik Telecom na sociálnej sieti.„Ubezpečujeme všetkých, že TV Markíza bude v ponuke Antiku aj naďalej. Dnes zverejníme naše oficiálne stanovisko“.

Generálny riaditeľ skupiny Markíza Peter Gažík vysvetľuje, že odstúpenie od zmlúv je oprávnené. „Markíza sa dlhodobo snažila s oboma subjektmi v priebehu roku komunikovať a upozorňovala ich na porušovanie dohodnutých zmluvných podmienok. Keďže sme zo strany dotknutých spoločností nevideli záujem urovnať porušovanie zmluvných vzťahov, sme nútení pristúpiť k tomuto kroku.“

Podľa Antiku nie je toto mediálne vyhlásenie fér. „Aktuálne vyhodnocujeme situáciu a škody, ktoré takéto vyjadrenie obchodného partnera môžu spôsobovať. Naša spoločnosť bola vždy na špičke pri navrhovaní riešení, ktoré spôsobovali a spôsobujú rozvoj trhu retransmisie, z ktorých následne profitujú všetci účastníci vrátane vysielateľov,“ uviedol pre SatelitnáTV.sk TV manažér Antik Telecom Vlastimil Lakatoš.

Markíza vo vyhlásení neuviedla aké konkrétne zmluvné podmienky obaja operátori porušujú. Podľa našich zistení však vysielateľovi vadí to, že stanice Markízy nemajú operátori aj v najnižšom balíku, ale ich poskytujú až vo vyššom a drahšom programovom balíku. Antik Telecom napr. poskytoval doteraz v IPTV službe Tango TV Základný balík light, ktorý obsahoval všetky programy zo Základného balíka okrem programov Markíza, Markíza +1, Doma, Dajto, Markíza Krimi, JOJ, JOJ +1, JOJ Plus, JOJ Šport, JOJ 24 a Wau. Dnes už však tento balík na webe neponúka a od 15.11.2023 sa tento balík podľa nového cenníka nebude dať ani objednať.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Škoda, že nie všetkým.
  Ja sa čudujem, že operátori vôbec uzatvorili takú zmluvu, kde im televízia prikazuje, že nesmú mať ponuku, kde nebudú ich programy.

 2. Prosím, Tv Markíza , ale aj Tv Joj . Sprav nám divákom krásne Vianoce a vypovedajte zmluvu všetkým operátorom! Na Americko – Slovenský odpad sa pozerať nedá .

  1. Prestaňte to písať blbosťi napríklad Frťan. Keď niekto chte pozerať Markíza môže niekto nemôže zakázať žiadnu tv ľudia prestaňte to písať lebo ja napíšem do satelitnatv.sk aby zakázali aby ľudia písať komentáre

  2. Dhulm
   A to si naozaj taký hlúpučký, keď si myslíš, že satelitnatv.sk nečíta túto diskusiu? 😀 😀 😀
   Vieš… ľudia majú narkózu plné zuby už len z toho dôvodu akú agendu pretláča a takisto aj kvôli tomu, že vo svojom hlavnom spravodajstve nazvala protestujúcich ľudí dezolátmi.

  3. Dhuim, ty si čo sa indivíduum? Čo sa ti nepozdáva na mojom príspevku?
   A skús aspoň písať zrozumiteľne.

 3. Markíza pristúpila k tomuto kroku preto, lebo Antik ponúkal balíček bez jej staníc.. a vsadím celú výplatu nato, že Antik stiahne chvost, s markízou sa pekne dohodne a jej odpadové televízie nevyradí. Lebo na Slovensku je značná skupina ľudí, ktorí ich odpadové stanice sledujú, alebo ich majú zapnuté pri rôznych činnostiach. Markíza Jojka sú si tejto skutočnosti vedomé a operátorov doslova vydierajú. ľady by sa mohli pohnúť ak by zaúradovali veľkí operátori ako je Telekom a Skylink… ale to sa nestane… Antik je veľmi malý hráč na trhu

  1. a co maju robit ? nechat si odist ludi, aby niektori z vas boli spokojni ? vsetci driscu, ze markizu nepozeraju a cumi na to zial 95 % naroda, merania neojekabatis, takze farizejstvo jak vysite

  2. Ako to merajú? Tak ako exitpoly? Od buka do buka alebo presnejšie do duba. Ak by sa spojili všetci operátori a stanice prepchané reklamami dali do vyšších balíčkov = o trochu viac ich spoplatnili, tak by ich sledovanosť iste klesla. Vysielajú reklamný smog, veľmi často prihlúply.

  3. fzj
   Antik predsa vie, koľko má zákazníkov a koľkí si platia za balík s Markizou a koľkí bez nej – je to výrazný nepomer. Markíza robí veľké show programy a dlhodobé seriály, ktoré sú zrejme dosť sledované, inak by do toho nevrážala peniaze, ak by jej to neprinášalo zisk. U ostatných programoch najmä (zahraničných) filmoch a seriáloch im klesá sledovanosť tak sa snažia eliminovať najmä českú konkurenciu a promovať Voyo. Myslím si, že to im moc nepomôže, pretože ich valcujú zahraničné net platformy, kde si filmy a seriály dokážem pozrieť kedy chcem, bez reklám a často v lepšej kvalite.

  4. Markízacky balíček samostatne za príplatok a to u všetkých operátorov – to by bolo fér na všetky strany!
   Potom sa uvidí.
   OPERÁTORI DOHODNITE SA V PPROSPECH SLOBODNEJ VOĽBY DIVÁKA !!

 4. Odkedi zakódovali Ani nepozerám ten odpad tam mám kopu nemecké programov a zadarmo aj iné vseliaké

 5. Antik zas stiahol chvost ako ostatní nechá si ju aby neprišiel o ovce ktoré bez narkózy nemôžu žiť

  1. Jana
   Lenže Antik ponúkal balík bez staníc narkózy a hnojky, stál len niečo vyše 1€ (opravte ma ak sa mýlim) Zo stanicami narkózy a hnojky stojí o 7€ viac…. takže prečo by si ľudia mali platiť stanice, o ktoré nemajú záujem? No vysvetli mi to….

  2. Nech nenútia platiť divákov za to čo nechcú pozerať!
   Ja som kôli tomu zrušil SKYLINK a dal sa na terestriál. Skrátka Markíze prispievať NEBUDEM!

 6. To je čo TV Markiza a TV JOJ?
  Taký hnoj nepozerám. STV čaká sa hoooodne zlepšila.

 7. Ak takýto prístup (nutnosť mať svoj program povinne v každom balíku) vyžaduje aj joj tak sa jedná o zneužívanie dominantného postavenia na trhu týchto slovenských televízií. Na mieste operátorov by som skúsil tento stav zažalovať na súde.

  1. Presne tak. Niečo také napadlo aj mňa.
   Keby Markíza nepožadovala od operátorov poplatky za svoje programy, potom by mohla mať výhrady, že oni jej programy spoplatňujú a nadmerne na nich zarábajú.
   Ale keď Markíza svoje programy spoplatňuje, musí to logicky urobiť aj operátor. Veď aj v DVB-T nie je Markíza vo voľnom vysielaní, ale v spoplatnenom balíčku. A cenová politika operátora je predsa jeho právo.
   Asi by sa mal nejaký úrad pozrieť na licenciu, na základe ktorej Markíza šíri svoje vysielanie. Toto je zjavné vydieranie a zneužívanie dominantného postavenia.

 8. Skur… vydieračsku Narkozu treba vdp.Ja ju nesledujem odkedy je spoplatnená v dvb-t,sice mam Antik Iptv ale Narkozu a jej odnože som zaradil na koniec.Ked ju vyradia tak SUPER ,ten liberálny odpad na Slovensku netreba…

 9. ešte jedna poznámka ,komu chýba nech si vytvori plugin inštaluje do boxu a bude sledovať bez výpalného od Narkozy

 10. Akurát na tom živom webe čítam, že Antik podľahol tlaku markízy a zruší balík bez jej staníc 😀 😀 😀

 11. Platím si všetko čo potrebuješ a navrhujem Antiku vyradiť programy markízy a nahradiť viasatami, odíde len promile zákazníkov 🙂

 12. Súhlasím, Markíza a Jojka spravte ľuďom už konečne Vianoce a vypovedajte zmluvu všetkých operátorom,dosť bolo vydierania, veď za celý rok som si ani jednu s týchto televízii ani nezapol,odpadové programy,fuuuuuuuj.

 13. Ked vznikla a piatky boliskvele filmove ale prestal som pozerat ked prisli k tomu kedy zacali ponizovat ludsku dôstojnost, myslím že mudry ludia pochopia co mam na mysli.
  dnes sa to vlastne vezie vid. facebook a pod.
  viete je to úbohosť ak akýkolvek človek v akejkolvek situacii je vystavení nejakej prezentácii.
  Ak by sme išli do hlbky duše človeka tak v podobe ako ju poznáme dnes tak sa bmusím hanbiť
  čo inteligentný tvor dokáže urobiť aby upútal pozornosť, a nielen s tohto pohladu mi je zle že vôbec
  je niekto komu tento obsah vyhovuje.
  a to nechcem pokradčovať

 14. Najhoršie na tom je, že do pár dní bude dohoda na stole a my budeme ďalej bombardovaný tými ich sračkami.

  1. Roman
   Nikto Ťa nenúti tie „sr**ky“ sledovať, len ich musíš platiť 🙁

 15. Nepozeram Markizu ani tv joj a uz velmi dlho uz tam nie je nic co by ma tam zaujimalo ale vela reklam.

 16. Koho zaujima ešte reklamna televizia Markiza a JoJ ??
  Už by konečne mohli isť do dejin a nedehonestovať slovenského diváka.

  Tie sra….čky sa nedajú pozerať.
  Prikazovať ako majú podnikať operátory je incest práva.

 17. Ja markízu a joj a podobne sk cz sračky nemám naladené 6 rokov a nechýbajú mi veď to je odpad

 18. Choré na hlavu, v tejto krajine.
  Nabudúce keď pôjdete na mlieko do potravín bude povinne si k mlieku kúpiť aj kravu.
  Sú to výpalnícke TV praktiky 80 rokov.
  Kde je sloboda podnikania predávam čo chcem a o čo majú ludia záujem.

 19. Bohužiaľ v Slovakistane sa stále nájde klientela čo pozerá tie ich sračky

 20. Zase búrka v pohári vody ako vtedy, keď pán „Medvedík“ vyskakoval
  na obrazovke zmieňovanej televízie, vraj už nikdy nebude na DVB_T
  strašenie nepomohlo, tisíce ľudí bez nej spokojne žijú, pozerajú, to čo im ich anténa ponúka.
  A táto televízia sa po čase pokorne vrátila aj pozemného vysielania, ale iba za poplatok.
  ————————————————————————————————————————
  Podľa informácie ktorú som dostal z infolinky spoločnosti Antik Telekom,
  v spomínanom termíne končí stará zmluva s TV Markíza,
  klienti sa nemusia obávať, s TV Markíza bola podpísaná nová zmluva.

Komentáre už nie sú povolené.