Reklama

Vysielač DAB+ v Považskej Bystrici spustený ešte nie je, bude na novom stanovišti

V piatok 13. októbra 2023 vydala RTVS tlačovú správu v ktorej informovala, že bol uvedený do prevádzky nový DAB+ vysielač v Považskej Bystrici. Signál z vysielača na kanáli 8A (195,936 MHz) však jeden z našich čitateľov počas víkendu nenaladil a to bol priamo v Považskej Bystrici. Uviedol to v komentári pod správou. Overovali sme preto či bol tento nový DAB+ vysielač vôbec spustený.
Pokračovanie nižšie:

Reálny stav je taký, že DAB+ multiplex Towercomu v Považskej Bystrici na kanáli 8A (195,936 MHz) dostupný do dnešného dňa nie je. Vysielač digitálneho rozhlasu teda nebol v piatok 13. októbra spustený, ako o tom RTVS informovala. Stanovisko RTVS zisťujeme.

Podľa najnovších informácií portálu SatelitnáTV.sk dôjde však k zmene stanovišťa. Vysielač mal byť pôvodne umiestnený na televíznom prevádzači TVP Považská Bystrica, po novom však bude jeho umiestnenie v meste na ulici Československej armády. Pôjde o rovnaké stanovište ako má miestny DVB-T vysielač operátora AVIS.

Spoločnosť Towercom, a.s. doručila úradu 19.09.2023 žiadosť o zmenu individuálneho povolenia č. 23 10 65 1 006 pre Považskú Bystricu 8A. Predmetom žiadosti o zmenu bolo umiestnenie rádiového zariadenia a výška stredu anténového systému nad terénom. 5.10.2023 úrad vydal rozhodnutie o zmene povolenia č. 23 10 65 1 006 pre Považskú Bystricu 8A so súradnicami 18°26’47“ a 49°06’29“, s nadmorskou výškou 374 m.n.m., s maximálnym výkonom ERP v nulovej rovine 1 800 W a s výškou stredu anténového systému nad terénom 32 m,“ uviedla pre SatelitnáTV.sk Adriana Volfová vedúca tlačovo – informačného oddelenia z Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ).

V prípade, že dôjde k spusteniu DAB+ vysielača v Považskej Bystrici, budeme o tom na portáli SatelitnáTV.sk informovať.

Kompletný zoznam vysielačov môžete nájsť v sekcii Vysielače, kde sa nachádza zoznam DVB-T/T2 a DAB+ vysielačov, aj s ich aktuálnou ponukou.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Robíte srandu 1800w húha smiesné ten je víkon hamba na slovensku Co Tu robia nepoznáme 20 kw alebo 50 kw aj 100

  1. 100 kW pre DAB+? A to načo prosím ťa? Pri DAB+ sa takéto výkony používať nebudú. Predstav si, že taký Kamzík má necelé 4 kW myslím a v pohode ide skoro až po Novú Baňu.

  2. Zolo
   Hanba je Tvoja gramatika.
   Keď dali vysielač priamo do PB tak chcú dokryť priamo mesto a okolie (diaľnica…) a pre mesto nepotrebuješ 20kW. Z juhu to potom dokrýva Trenčín a zo severu Žilina. Stále sa jedná o skúšobné vysielanie a dokrývajú sa postupne ďalšie lokality ale nie plným výkonom.

 2. Diletanti miesto toho aby ho umiestnili na kopec tak ho osadia na nejaký kontajner aby nebol dostupný signál

 3. Opäť sa potvrdzuje – čo Slovák, to odborník na všetko :-)))

 4. Kamzík nejde v interiéri už v Pezinku. FM pásmo v pohode.. Toľko k použitému výkonu pri DAB+.

  1. Potvrdzujem. Zatial co v BA to chytim aj vo vnutri, TrMyto okolie, v Stupave som musel mat vonkajsiu antenu. Takze vykon by mal byt aspon 10kW na BA a okolie. Dokonca chytim aj Nitru 10C,(BA TrMyto) ale to preto lebo mam aj teraz vonkajsiu antenu. Idealne by bolo uz dat DAB+ oficialne, nie len stale testovanie..

 5. Cirkus

  Tento celý cirkus so spustením DAB+ v Považskej Bystrici vyzerá tak, ako celé DAB+ a celý Monopol na Slovensku… Nechápem, čo robí Regulačný úrad a štátne inštitúcie ! ! ! Nevidia to, že niečo nie je v poriadku ? ! ? Alebo to niekomu vyhovuje ? ! ?

  1. Skôr nechcú vidieť a ešte im to aj vyhovuje ten BORDEL. Je to celé pračka na peniaze. Konkurenciu Avis umlčali a teraz je im to jedno.

  2. Ešte kúpili aj firmu Anténa Plus, ktorá mala stožiare na Veľkej lúke, Javorníku a iné a prevádzkovala v minulosti vysielače Fun rádia, Jemné… Takže už nemajú žiadnu konkurenciu, žiaden konkurenčný trh…

 6. Typický slovenský diletantizmus…a degradácia pridelenej frekvencie…to vieme len my,v našej džamahírii…alebo „záujem“ komerčnej lobby, ktorej bohate postačuje plné FM pásmo a nechcú konkurenciu?

 7. Zvýšte výkon vysielača Bratislava Kamzík . Poznám viacero miest v petržalke kde príjem DAB rádia
  v paneláku nejde alebo vypadáva .

 8. Ja som mal na začiatku signál z Kamzíka v poriadku aj v byte. Posledné dva možno aj viac rokov už nemám. Podľa mňa ten výkon znížili a nejde ani tak ako by mal. Toľko moje skúsenosti.

Komentáre už nie sú povolené.