Reklama

DVB-T: Towercom môže zlepšiť pokrytie verejnoprávneho multiplexu vo Veľkom Krtíši a okolí

Prevádzkovateľ všetkých štyroch celoplošných DVB-T a DVB-T2 vysielačov, spoločnosť Towercom, môže zlepšiť pokrytie verejnoprávneho DVB-T multiplexu, ktorý je označovaný aj ako tretí multiplex (MUX 3) v oblasti okolo Veľkého Krtíša. Vychádzame z nového povolenia, ktoré udelil operátorovi Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ). Platnosť povolenia je do 9. septembra 2029.
Pokračovanie nižšie:

Pokrytie tretieho celoplošného multiplexu, ktorý šíri verejnoprávne stanice RTVS (Dvojka HD, Jednotka HD, RTVS 24, RTVS Šport HD), chce operátor zlepšiť v danej oblasti navýšením výkonu na vysielači Modrý Kameň – TVP Modrý Kameň a to zo súčasných 0,480 kW na 2,800 kW ERP. Kedy konkrétne k zmene výkonu dôjde aktuálne zisťujeme. V prípade, že nám operátor potvrdí zmenu, budeme o tom informovať. Len pre zaujímavosť, Towercom o túto zmenu požiadal RÚ ešte začiatkom roka 2020.

Okrem MUX 3 je z vysielača Modrý Kameň k dispozícii tiež druhý celoplošný multiplex (MUX 2). Prvý (MUX 1) a štvrtý multiplex (MUX 4), ktoré sú určené primárne pre šírenie platených staníc z Plustelky dostupné z toho vysielača nie sú.


Modrý Kameň – TVP Modrý Kameň

MultiplexKanál/frekvenciaVýkon
MUX 221. kanál/474,00 MHz2,800 kW
MUX 333. kanál/570,00 MHz0,480 kW (plán 2,800 kW)

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. Ukážka rozdielu medzi teóriou (Suchá hora, Španí laz) a praxou (Laskomer, Modrý Kameň(TVp)).

Komentáre už nie sú povolené.