Reklama

AVIS dnes vypol jeden miestny DVB-T vysielač na západnom Slovensku

Obyvatelia okresného mesta Galanta a jeho okolia od dnešného dňa nemôžu prijímať televízne programy z miestneho DVB-T vysielača. Podľa našich zistení sa nejedná pritom o technický problém. Prevádzkovateľ vysielača, operátor AVIS, dnes totiž tento DVB-T vysielač vypol.
Pokračovanie nižšie:

DVB-T multiplex v Galante šíril na 29. kanáli (538 MHz) poslednú dobu tri televízne programy RTV Krea HD, TV Doktor HD a TV Noe HD. Všetky boli šírené nekódovane (FTA) a v kompresnom formáte MPEG-4/H.264.

Pripomeňme, že od začiatku roka 2023 vypol AVIS okrem Galanty tiež miestne DVB-T vysielače v Brezne, Podbrezovej, Zvolene, Rožňave, Dunajskej Strede a Prešove. Vo väčšine prípadov je dôvodom nezáujem zo strany prevádzkovateľov televízií o tento druh šírenia programov.

Zoznam jednotlivých DVB-T/DVB-T2 a DAB+ vysielačov môžete nájsť v sekcii Vysielače, kde nechýba ani ich programová ponuka.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Vypnutá rušička pre Budapest K29 + Gerecse K29 + Kab-hegy K29 a nemá aj Brno – Kojál pridelený pre DVB-T2 kanál 29?

  1. SATELIT
   Áno K29 je medzinárodne koordinovaný aj pre Kojal a Mikulov, ale nevyužíva sa, a zdá sa, že sa ďalšia sieť už nepripravuje. Skôr by sa mala rozbiť SFN sieť ČT na K26, potom by malo využitie K29 na Južnej Morave význam.

  2. Brno z Kojálu ako hlavný vysielač južnej Moravy, ide tiež z 29 kanála. Darmo,slováci radi platia za príjem tv od 15 € mesačne za 100 kanálov,a pritom pozerajú len zopár. Programy sú niekoľkonásobne opakované na pridružených kanáloch, nehovoriac o možnosti sledovania tv cez internet live, z archívu…..

  3. Skôr Gerecse k29 kodovaný neskutočne zarušil Galantu po prejdení na T2. Išlo to potom už, len v blizkom okolí Galanty.

  1. Kto zakázal lokálkam používať energeticky najvýhodnejšiu moduláciu QPSK, pri ktorej stačí až 10x menší výkon na pokrytie rovnakého územia ?

 2. Prečo zbytočne vysielače ? Regionalne televizie v HU a PL nam ticho zavidia tuto moznost vysielania a na SK si to nevažime. Pritom koordinacie frekvencii stali spustu namahy aj financii a trvali aj 4 roky. Ak by štat pomohol prefinancovat tieto naklady, tak by lokalky a regionalky mohli v pohode vysielat aj cez DVB – T, nema každy kablovku alebo silny intrrnet, hlavne nie na chatach a chalupach, alebo po dedinach v okoli vysielačov.

  1. Mám dvb-t. Som vďačný za možnosť sledovať tv Noe z vysielača v Trnave. Len dúfam, že bude fungovať aj naďalej, aj keď teraz je cez deň rušený testom z Kamzíka, k. 43.

  2. Tak TV Noe ide FTA aj cez satelit Astra, netreba žiadnu kartu a ani predplatné a ten tanier taktiež nie je až taký drahý. Veľká časť TV má aj satelitný tuner alebo sa dá kúpiť aj úplne lacný, prípadne drahší kombo SAT + DVB-T, kde je všetko v jednom.

  3. Maroš rušenie treba nahlásiť na telekomunikačnom úrade. To bol tiež rozum toto povoliť.

  4. Maros, Towercom môže všetko a Avis na neho žalovať nebude, možno (ale len možno) by to mohla skúsiť Dália.

  5. Kto prideľoval lokálkam kanály na ktorých vysielali/jú silné zahraničné vysielače a pritom dve sady „slovenských“ kanálov zostali celý čas nevyužívané ?

  6. že to boli celoplošné muxy ? a čo tak rakúsky muxA a muxC, český mux4/mux24, poľský mux3 … naokolo to vedia spraviť aj s regiónmi len u nás sa to nedalo … slovenské koordinované kanály zostali neobsadené a regióny sa „pretláčali“ so zahraničím na ich koordinovaných kanáloch …

  7. Celý problém sa volá Monopol Towertoll. A aj konkrétne osoby v št. inštitúciách by mali byť stíhané za likvidáciu 5. a 6. siete DVB-T/2, aby nemohla prísť konkurencia.

 3. Tesedikove kanál 29 galanta vóbec nedalo pozerat lebo je silné kabhegy Gerecse sfn

 4. Koľko to bolo žvástov, že keď sa prejde z analógu na DVB-T / 2, že koľko bude programov a dnes sa vypínajú vysielače. Musí asi prísť iná firma, ktorá to bude vedieť manažovať, lebo toto je otras ! ! !

 5. Vysílač Kojál vysílá na kanálech 26, 33 a 40. Kanál 29 opustil v rámci přechodu na DVB-T2.

  1. Pre DVB-T2 je pridelených až 6 kanálov pre každý vysielač. Pre Brno – Kojál aj K29.

 6. o Kojále K29 a K43 se píše tu https://www.televizniweb.cz/2023/10/sef-ctu-terestrickou-tv-chceme-i-po-roce-2030-maji-byt-i-kmitocty-pro-dokryvani/

  1. Mislím nové zámky ten rusí mattersburg heuberg na kanál 47

 7. Unás tesedikove zaujímavé Ani jeden regionálku nedá pozerat dunajská streda rusil velká javorína .galanta rusil Gerecse .trnava rusí Sopron kojál.nové zámky rusí mattersburg .

  1. Zarušenie rieši Telekomunikačný úrad (bývalý názov), takže buď tam, alebo priamo na televízie, ktoré v zarušených multiplexoch vysielajú, tie si to budú riešiť s prevádzkovateľom.

 8. Jedine riesenie je oslovit poslancov, aby sa tato tema zacala riesit, touto diskusiou to nezmenime, zial.

  1. neskoro, už je dokonané, 31.októbra skončí v DVB-T ďalšia lokálka

 9. asi tak
  Práve tento úrad to má na starosti a ak pochybil, treba mu to oznámiť, on to preverí a zjedná nápravu ako niekoľkokrát v minulosti.

 10. Vóbec neplakajú ludia také regionálki Ani pán boh nepozeral samé opakovanie

Komentáre už nie sú povolené.