Reklama

DVB-T: TV Nové Zámky prešla na HD

Regionálna televízia Nové Zámky začala od tohto týždňa šíriť svoj program prostredníctvom terestriálneho vysielania vo vysokom rozlíšení (HD). Zmenu môžu zaznamenať diváci, ktorí prijímajú signál z miestneho DVB-T vysielača, ktorí šíri signál nielen pre Nové Zámky, ale aj širšie okolie. Signál je šírený z budovy Fakultnej nemocnice s poliklinikou na 47. kanáli (682 MHz) s maximálnym povoleným výkonom 2 kW ERP.
Pokračovanie nižšie:

S prechodom na HD došlo okrem zmeny obrazového rozlíšenia tiež k zmene kompresného videoformátu a to z MPEG-2 na MPEG-4 (H.264). Okrem toho sa upravil aj názov, v zariadeniach sa bude stanica po novom identifikovať ako TV Nove Zamky HD. Zmenil sa aj PCR PID a to z 513 na 514. Žiadne iné parametre sa nemenili.

TV Nové Zámky je regionálna televízia zameriavajúca sa na spravodajstvo z mesta Nové Zámky a okolia. Okrem toho ponúka divákom dokumentárne, diskusné, vzdelávacie a publicistické programy.

Kompletný zoznam DVB-T vysielačov, aj s ich presnou polohou na mape, môžete nájsť už tradične v sekcii Vysielače.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

    1. Kedy bude konečne v Eperiesi opäť spustený Regionálny multiplex K41 ? ! ? Šak ste písali v článku, že idú presťahovať vysielač, to do kedy ho ešte budú sťahovať?

    2. fzj, Ty očividne nie si z východu, lebo slovo „caľe“ s mäkčeňom je nezmysel. 😀 Pripomenulo mi to vtip o tom, ako vystúpi z vlaku na prešovskej stanici chalan a so silným bratislavským (či skôr petržalským 🙂 ) prízvukom sa pýta miestneho: „Prooosim ťa, aaako sa dooostanem dooo centra?“ Miestny parobek: „No ta sluchaj tu, sinak, ta ti še zos takim prizvukom do centra živi ňedostaňeš…“ (tie „i“ sú tam správne – šarišské nárečie je oficiálne kodifikované a neexistuje v ňom „y“) 😉

    3. Keďže všetci šarišania sledujú nejakú platenú televíznu platformu, je pre TV7 dôležité byť v týchto platformách. DVB-T sa stalo zbytočným a drahým. Prevádzku muxu nemá kto financovať, ostatné stanice v muxe boli za „pánBohzaplať“. Toľko k muxu Prešov K41.

    4. TV7 sa dá sledovať free cez net, taktiež aj v Antik TV. Ale chápem, čo chceš povedať – že sú aj isté skupiny ľudí, pre ktoré TV cez net nie je riešením. Nuž, čo sa dá robiť, keď aj FTA regionálky cez Belintersat 51,5°E sú už minulosťou…

    1. Niekde sa hovorí aj vihodňar, myslím, že okolo Lipan a Kamenice, ale väčšinou sa používajú tvary slov s „ch“. Na tú tému je aj ďalší vtip: dvojo chlopi zos horneho Šariša vof Nizkich Tatroch: „Kukaj, tam vidno Hopok!“ „Hvari še Chopok, ti huju ňegramotni!“ 😉

Komentáre už nie sú povolené.