Reklama

Magio Sat a DIGI TV vyradili z rastra Prima Zoom a Prima Max, náhradou je slovenská TV JOJ Svet

Satelitné služby Magio Sat a DIGI TV v utorok 15. augusta v skorých ranných hodinách vyradili zo svojich oficiálnych programových rastrov české programy Prima Zoom a Prima Max. Náhradou je nový slovenský program JOJ Svet. Okrem toho po aktualizácii kanálovej mapy z ponuky vypadli Magio a DIGI Infokanály, ktoré užívateľov informovali práve o tejto zmene, ako aj zmenách programových pozícií staníc Prima Krimi HD, Prima Love HD a Prima Cool HD. Na doterajších pozíciách v dodávaných boxoch po Prima Max a Prima Zoom je aktuálne už len oznam o vyradení staníc z oficiálnej ponuky.
Pokračovanie nižšie:

Užívatelia dodávaných boxov a CA modulov so zapnutou funkciou automatického ladenia nájdu JOJ Svet na programových pozíciách číslo 81 (Magio Sat) a 96 (DIGI TV). Užívatelia CA modulov bez tejto funkcie si môžu program naladiť podľa nižšie uvedených parametrov.

Stanice Prima Max a Prima Zoom šíri Telekom na družici aj naďalej a to oficiálne iba pre české platformy Telly a Magenta TV Sat. Stanice vysielajú aj naďalej z doterajších parametrov.

Aktuálnu a kompletnú ponuku nielen slovenských a českých satelitných služieb, aj s technickými parametrami pre príjem, môžete nájsť už tradične v sekcii Frekvencie. Zoznam staníc každej platformy je navyše usporiadaný podľa oficiálnej kanálovej mapy.

Technické parametre pre príjem JOJ Svet HD :
Družica: Thor 5/6/7 a Intelsat 10-02 (0.8°W)
Frekvencia: 12245 MHz
Polarizácia: H
FEC: 3/4
SR: 30000
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK
Názov: JOJ Svet HD
Provider: Slovak Telekom
Video formát: MPEG-4
Kódovanie: 1882 (Nagravision), 1886 (Nagravision)
Programová pozícia: 81

PIDy:
Video PID: 1802
Audio PID: 1803
Audio stopy: 1803 slk (AAC), 1804 mul (AAC)
PCR PID: 1802
PMT PID: 0598
TSID: 2804
0NID: 0187
SID: 4018
TXT: Nie
HbbTV: Nie
DVB a TXT titulky: Nie

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. Nikto Ti to nekazal pozerať,degeš. Odpad si akurát Ty.

  2. Peter..prima zoom bol a je odpad. Zijem v zahraničí kde sledujem paket sky deutschland a tam je dostatok kvalitnych dokumentov. Prima zoom je bepozeratelna mazanica

  3. Ha ha. Ako môžeš prosím ťa porovnávať platené kanály s FTA?

  4. Marian: to je obyčajné subjektívne tvrdenie bez argumentov. „Auto xy je odpad.“ „Jedlo yx je hnus.“ A potom to dorazíš vetou o mazanici, takže teraz už vôbec nie je jasné, či máš na mysli obsahovú, alebo technickú kvalitu. Prepáč, ale tvoj príspevok je bezobsažná a zbytočná banalita.

 1. Prečo vyradili aj Prima Max? Ako písalo sa o tom, ale aký bol vlastne dôvod, keď Prima Max ostatní nechali?

  1. Dôvod je ten, že prima má zakúpené vysielacie práva len pre CZ trh a týmto argumentom sa začala oháňať markíza a joj, ktorým ide len o sledovanosť. Ako ja sa som primy nepozeral kvôli reklamám ale vadí mi to už len z princípu takého, že sa v dnešnej dobe snaží niekto niečo zakazovať, napriek tomu, že im nevadia stanice susedných štátov… nevadia im preto lebo im rozumie malá časť Slovákov… to je celé

  2. Ale prečo aj Prima Max z kým ostatní len Prima zoom zatiaľ? Ak by vyradili všetci alebo väčšina z tak OK, ale prečo urobili niečo navyše oproti ostatným vopred, než sa to bude riešiť plošne?

 2. Idu 23. Prima Max 150 Prima Zoom T-Mobile CZ aj na slovensku cez satelit

  1. A čo všetko potrebujeme k tomu, aby sme mohli sledovať T-Mobile CZ na Slovensku? Poraď nám! Kde si aktivoval a ako? Vopred vďaka za pomoc a radu.

  2. Juraj
   nemusíš mať aj ani T-Mobile cz (ku ktorej potrebuješ kompletnú registráciu s CZ adresou), z pohodlia domova si môžeš objednať českú verziu Lepší tv alebo sledování tv a české stanice budeš mať bez obáv, že ti ich vypnú. Zaujímavou voľbou pre SK divákov, ktorí chcú sledovať cz obsah, je aj platforma nejpřipojení.

 3. Satelitná DIGI TV. 16. 08. 2023 o 14.20 hod. Ide mi Prima MAX aj Prima Zoom. Mám CA modul bez automatického ladenia. Mám v ponuke aj oba kanály, kde vypisuje, že skončili, ale tie sú z inej frekvencie.

 4. Preco si niekkto aspon nevyskusa DIGI SK alebo ANTIKSAT a hned vypisuje nezmysly…Pred chvilkou som otestoval Prima Zoom HD & Prima Max HD cez SAT pay-tv DIGI SK + ANTIKSAT a obidve tv stanice mne zatial funguju. Dokedy neviem…V internetovej televizii Antik TV mam namiesto Prima Zoom HD tv stanicu JOJ Svet HD. No a co? Doteraz som nepozeral ziadny Zoom ani Max a nebudem pozerat ani JOJ svet 😀 Pretoze jedina skutocna dokumentarna tv stanica je pre mna BBC Earth HD.

 5. Hlavne, že Markíza,RTVS,Joj celé leto vysielajú české seriály, české filmy, zábavné programy, lebo nemajú vlastné programy, alebo nedá sa na to pozerať.

 6. Prima MAX – 12563 MHz – program 19.
  Prima Zoom – 12380 MHz – program 22.

  1. Čau Matej, v tomto ti neviem poradiť, nemám set top box.

 7. A ja idem vyradit DIGI .. už sa neda pozwrat.nič všade je masirovanie mozgov .. reklama reklama a reklama.. ja som ovela kludnejši ked telku nepozeram strata čaau
  Narkoza a hnoj je uplna žumpa

 8. Dúfam, že sa dokáže dohoda týchto televízii na likvidácii českých programov a dostanú pre nich likvidačnu pokutu.

 9. Neviete niekto, v IPTV idu tiez, alebo tam och vyradili?

  1. Aktuálne som na chate, teda IPTV aktuálne neviem, ale Magio Go, tak tam len informácia o ukončení poskytovania Prima zoom a Prima Max, a pribudla JOJ svet. Na Magio IPTV momentálne neviem, keď prídem domov z skontrolujem, ale predpokladám, že to bude rovnako, ako na Magio Go, iba cez satelit ide naladiť aj českú pozíciu pre tieto stanice, ktorá zatiaľ funguje, ale otázne, ako dlho to takto bude fungovať. Klienti českej T-mobile TV totiž majú aj Prima a Nova, ktoré na Slovensku nepôjde odomknúť, ani pri manuálnom naladení. Teda technicky to vedia vyriešiť aj v prípade Prima zoom a Prima Max. Či to budú takto riešiť alebo nie ale nie je jasné, možno čakajú na to, ako sa postaví k tomu Skylink…

  2. mracik666
   prima zoom aktuálne funguje v rik plus, it city, upc i sweet tv. Žiadna z týchto OTT platforiem zatiaľ nemá joj svet.

  3. @Zákazník nezrusia to, pretože to majú stále pre Freesat, ktorý využíva aj 1882 kodovanie

  4. @Achjo, aj keby nie, tak stále zdieľajú kapacitu. Čo znamená, že ST musí mať slovenské karty. Keby to tak nebolo tak to nebude ani vo Freesate

  5. Máš v tom riadny chaos. CAID 1882 nepatrí freeSAT a to či zdieľa nejaké programy ST s freesatom nemá nič spoločné s geoblokáciou pre Magio Sat, DIGI a už vôbec nie s freesat.

 10. ..napíšem to ešte raz a pomaly-pozerať všetky české programy na x spôsobov je dnes ten najmenší problém.

 11. Nerozumiem. Majú zaplatenú licenciu maďarské tv stanice na Slovensku, že ich nerušia? V akej to únii žijeme, že si nemôžem slobodne pozerať tv program aký sa mi zachce? To tu ozaj bude rozhodovať o nás pár srá.ov, ktorým chýbajú zisky, ktoré nikdy nedosiahnu?

  1. Čo sa týka sledovanosti maďarských programov, ich podiel je oproti českým kanálom nižší, navyše českým rozumejú prakticky všetci diváci. Pri kanáloch od našich južných susedov je pritom rovnaký problém – tiež nenakupujú práva pre Slovensko.

   Do výziev proti obsahu maďarských kanálov sa televízie veľmi púšťať nechcú. Aj kvôli tomu, že by to mohlo vyvolať kultúrne problémy, prípadne by sa mohla angažovať maďarská vláda.

  2. Situácia je jasná. Na poslednom mieste je záujem SK občana.
   Štát pomáha Markíze a Jojke pri likvidácii konkrencie z ČR prideľovaním rovnakých frekvencii u lokálnych terestrialok a samozrejme sa nebude angažovať ani pri tomto boji v platených platformach. Maďarské vysielace majú dostatočný výkon ktorý presahuje územie obývané touto menšinou a síry voľné programy. V tomto prípade si rovnakú frekvenciu úrad nedovolí prideliť lebo sa boja konfliktu. Ide sa iba proti najslabšiemu čo vždy drží ústa a platí teda občanovi SR.
   Riešenia by mohli byť:
   Nepozerať hnoj ktorý tieto stanice vysielajú(mám to u seba odskúšané verte mi skutočne sa to dá)
   Neplatiť nenazranym operátorom vysoké mesačne poplatky (povedzme že tie 2€ za základný balík sú OK ale vyššie by som principialne nešiel. Aj tak je to prešpikované reklamou. Jedine uznam ak chce niekto priplatiť za sledovanie bez reklám)
   Apelovať na štát aby zasiahol ale tu je šanca mala
   Vrátiť sa k anténam a sledovať iba terestriálne bezplatné multiplexy. Viem že voľné sirenych kanálov je málo ale to by sa do roka zmenilo pokiaľ by tam bolo vela ľudí. Aj tá vaša Markíza by zmenila nazor, verte mi. V ČR je podiel terestriálu úplne iný a to len vďaka chovaniu sa zakaznikov.

   Oni sa správajú tak ako im to zákazník dovolí. Keď platí a akceptuje každé zvyšovanie poplatkov…
   Čo je ale strašne je to, za akú kvalitu sme ochotní zaplatiť.. ja určité za komerčné tv stanice platiť nebudem!

  3. @Rado

   Likvidácia voľného príjmu cez antény a STA

   Za stav na SK môžu káblovkári, ktorí vo veľkom likvidovali STA-čky (Spoločné televízne antény a satelity) a Telekomunikačný úrad, ktorý vymýšľal bludy typu, že sériové rozvody STA v panelákoch v stenách nemôžu byť, ale len hviezdicové po chodbách v stupačkách ako sú elektromery, ďalej že spoločné satelity v rámci STA medzi napr. 3 panelákmi nemôžu byť prepojené vzdušne káblom atď. V ČR majú dodnes v panelákoch sériové rozvody STA. Ale nakoniec aj paneláky na SK si postupne obnovujú STA-čky pre slovenské DVB-T / T2 a cezhraničný príjem a FTA SAT. Ľudia dostávajú rozumy…

  4. @Signal
   STA sice likvidovali kde-tu aj kablovkari, ale nie v takom meritku, aby sa toto odrazilo na sledovanosti TV cez STA. Poznam vela domov, kde po prechode na dvbt nechali STA skapat, pretoze nechceli investovat do prerabky. Dovodom bolo najma to, ze cast obyvatelov sa odpojila od STA uz davno a mala kablovku, MMDS alebo satelit a ti nechceli prispievat na nieco co nechcu vyuzivat. Dalsou vecou bolo aj to, ze niekto prerabal byt a nespravne zapojil TV/R zasuvku, alebo si kupil inu, ktora nebola vhodna do STA rozvodu, a odpojil vsetkych pod nim. Preto sa dost ludi od tohoto systemu odpojilo. Z tohoto dovodu sa robia hviezdicove rozvody, aby zavada na jednej vetve neovplyvnovala ostatnych.

  5. Vdaka za vysvetlenie pani. Urcite bolo viac pricin kto a ako tieto rozvody likvidoval. Ci ludia dostanu rozum? Pochybujem. Tych moznosti ako sa k tejto akcii Markizy a Jojky postavit je viac. V prispevku len vravim ze najhorsie je platit. Peniaze rozhoduju. Osobne by som za rozhodujucu oznacil strategiu skylinku kt najprv tvrdil ze vsetko bude cez satelit zadarmo a potom zacal postupne navysovat poplatky. Ale takychto pripadov kedy sa zahranicna firma potrebovala dostat na trh a potom prudko zmenila je vela. Prelom nastal odchodom Narkozy do platenej platformy. Ludia namiesto ignorovania bezali do obchodov a kupovali satelit a kartu. Satelitar mi vravel ako mal rusno v obchode. Zial vychovali a uvarili ludi ako zabu v hrnci na ich blbost. Jeden cas som nemal funkcnu antenu a musel obnovit skylink. Zistili sme ze Narkoza vlastne ani nic nedavala a to nas utvrdilo ze robime dobre. Urcite by bolo fajn si brat priklad z CR. Tam je podiel terestrialu uplne iny a aj platene platformy su lacnejsie ako u nas. Clanok na webe sa da o tom najst

  6. Zaujímavé vlákno. Prakticky so všetkým súhlasím, okrem toho „úmyselného“ rušenia českých TV z pozemného presahu. Nesedí to, lebo jednak po dvoch digitálnych dividendách už skrátka nie je dosť voľných frekvencií a kolízie sú nevyhnutné, a po druhé, kedysi Avis aspoň 3x menil frekvencie, aby nerušil CZ presah – v Martine, v Žiline a ešte niekde, už si presne nepamätám. A dnes sa vysielače Avisu postupne rušia (lokálky a regionálky nemajú z čoho platiť) a znovu sa zlepšujú podmienky príjmu českých programov. A tiež nie je pravda, že maďarský DVB-T presah nebol rušený – bol, niekde dokonca ten istý vysielač Avisu rušil naraz príjem z ČR aj Maďarska na jednom kanáli. A ešte poznámka ku vzdušnému prepájaniu panelákov – zakázali to kvôli bezpečnosti. V prípade blízkeho úderu blesku, napríklad do bleskozvodu, sa na vzdušnom vedení ľahko mohlo naindukovať dosť vysoké napätie na odpálenie elektroniky v bytoch alebo dokonca na vznik požiaru. Možno sa to dalo riešiť požiadavkou na odbornú montáž s prepäťovou ochranou, ale niekto rozhodol takto radikálne…

  7. Viem že tá otázka ohľadom kolízii miestnych mux vs cezhraničné presahy rozdeľuje diskutujúcich. Ja ako laik kt si len jednoducho pozrie svoju lokalitu a v nej všetky kanály zo všetkých vysielačov stále vidím voľné pozície kde sa to možno mohlo upratať. A to som na rozhraní ČR, HU AT a samozrejme SK plus lokalka Trnava. Trvalo mi dlho odladiť antény. Ako príklad uvediem k33 v Trnave a tuším k40 v Nitre. Oba koliduju s Brnom Konal.
   Čo sa týka vyraďovania Primy myslím si že ide len o odstránime konkurencie s ktorou si „kvalitou“ vysielania Markíza a Joj-ka neboli schopní poradit aj keď z právnej stránky majú zrejme pravdu.

 12. matej Ahoj cez továrenské nastavenie dáš T-Mobile cz

  1. AHOJ MARTIN TO SOM SPRAVIL CEZ NASTAVENIE T MOBILE CZ ALE NIESU MARKÍZA A JOJ

 13. Ahojte. Mam DIGI CA kartovy modul, si pozriem stav dnes na tych frekvenciach. Skylink ide bez problemov. UPC kabel mi to tiez ide, vsetky primy co UPC ma, zatial nemaju zaradenu JOJ Svet, predpokladam, ze rokuju tak, aby nemuseli vyradit Prima Zoom, co moze trvat nejaky cas..
  Momentalne mi UPC vyhovuje na HBO 1,2,3 co mam v cene HBO MAX, obraz je tam pekny. Dalej RTVSka ma ostrejsi obraz nez na sate..

  Ked sme pri dokumentoch, tak Nova Action davala este v juli, pre mna zaujimavy dokument An Inconvienent truth, co boli dobre doku.. Dali 1 aj 2hy diel.

  Ale ked sa potvrdi, ze JOJka ziadala vyradit Prima Zoom pri zaradeni JOJ Svet, tak som zvedavy co nastane, lebo SAKT sa tomu podvolilo a suhlasilo a druha aliancia tusim APKT ci ktora to je, vyzera, ze nesuhlasi (aspon zatial).. Smutne je, ze vsetko je to okrem „prav“, najma o tej uz prehnanej reklame..

  Sak aj radia to prehanaju.. preto pocuvam Arabellu relax (DAB+ AT 5D), lebo su tam spravy kratke a dve reklam bloky kratsie v ramci hodinoveho bloku, ak chcem nase spravy tak si zapnem SRO1. Ale hlavne hraju cele pesnicky a neusekavaju v polovici.. AJ ked im nevyjde dat spravy presne o celej tak zacnu napr. 10.58 alebo 11.02 ked skonci pesnicka.. Chvalabohu zatial a verim ze to nenastane, nezacnu robit nase radia podobne tahy..ako TV, ja neviem zaujat, tak zrusime konkurenciu..

  Stream sluzby – odpalili sa tym, ze sa premnozili.. Cize aj tu bude zaujimava „mela“, kto s kym sa bud spoji, alebo to vzda/obmedzi dostupnost obsahu lokalizovaneho / nelokalizovaneho, ak neratam zvysovanie cien a vytvaranie verzii s reklamou ale tavraiac sa, ze je to mierne lacnejsie..

 14. Kedy bude v operátora Skylink joj svet dúfam čím skôr

 15. Kto chce platit za prijem Antiksatu 1,95€/ mesiac, tak bude mat okrem inych ceskych tv stanic aj Prima Zoom HD + Prima Max HD. V mesacnej cene 1,95€ je okrem SAT prijmu balika Zaciatok, tiez moznost pozerat internetovu televiziu ANTIK TV v ktorej funguje aj Tv stanica JOJ Svet HD. Takze za necele dve eura mesacne je moznost prijimat SAT TV Antiksat + internetovu televiziu Antik Live TV + internetový TV archiv + Movie + Web Cam + Radio. No nekup to za 1,95€/ mesiac.

  1. Od 17.08.2023 JOJ SVET je dostupná abonentom satelitnej televízie ANTIK SAT v IPTV časti programovej ponuky. Prístup k programu teda majú diváci, ktorí používajú hybridný set top box operátora. Naopak z ponuky bol vyradený český doku kanál PRIMA ZOOM. Filmový kanál PRIMA MAX môžu klienti naďalej sledovať.

   JOJ SVET je tiež dostupná zákazníkom v internetovej televízii ANTIK TV a to v najnižšom balíčku („Základný balík“).

   To znamená, že aj ANTIK vyradil z ponuky kanál PRIMA ZOOM !!!

  2. Milan: ale iba v OTT (nesprávne IPTV) službe. Na satelite Prima Zoom zostala – zatiaľ. Uvidíme dokedy.

  3. @Kumulus, OTT je zkratka pro „over-the-top“, kdy je obsah divákům poskytován přímo přes internet bez nutnosti předplatit si kabelovou nebo satelitní televizi. Data mezi poskytovatelem služeb a divákem tedy putují přes veřejnou síť. IPTV je zkratka pro Internet Protocol Television. Pro sledování video a audio obsahu je v tomto případě nutné, aby byl divák připojen k síti skrze infrastrukturu určitého poskytovatele. Uživatel tedy musí zároveň používat internetové připojení od stejného operátora, přes které je signál přenášen do jeho set-top-boxu.

  4. Autista, ale to ja predsa viem. Iba som si dovolil opraviť bežnú chybu, keď si ľudia zamieňajú alebo stotožňujú OTT a IPTV technológiu.

  1. Mne uplne staci SAT TV DIGI SK /Premium/ + ANTIKSAT /Zaciatok + Film/. V cene platby za Antiksat mam moznost sledovat tiez internetovu televiziu ANTIK TV + HBO Max. Potrebujem pozerat nieco viac? Nie, nepotrebujem. Moc casu na pozeranie TV zas nemam.

  2. Ty asi nemáš inú robotu,lebo si ozajstný autista KK,len propaguješ nezmysel.

  3. Antik nikdy: s Autistom tu dosť často nesúhlasím, ale v prípade Antiku si nespomínam, že by niekedy kecal nezmysly. Zato ty tu kydáš bez argumentov. Buď uveď, prečo je podľa teba Antik s*ačka, alebo sklapni a šúchaj nohami.

 16. Aj tak by ma zaujimalo, ze preco Telekom vyradil ak Prima Max… a na to nemam stale odpoved 🙁

  1. Odpoviem ti otázkou. Komu na Slovensku môže vadiť český filmový kanál?

  2. Janči: aj keď to bola len rečnícka otázka, odpoviem: no predsa reklamným žumpám Mrdkíza a Hnoj.

  3. To by som tiež rád vedel, že prečo aj Prima Max, keď ostatní ju zatiaľ nechávajú. Inak ANTIK SAT stále ešte má aj Prima zoom cez satelit a na satelite JOJ svet zatiaľ chýba, cez internet je to už prehodené od začiatku JOJ svet…

Komentáre už nie sú povolené.