Reklama

TV Doktor prešla v DVB-T na HD

Slovenská komerčná televízia Doktor začala v stredu 19. júla 2023 šíriť svoj program prostredníctvom DVB-T vysielačov vo vysokom rozlíšení (HD). Zmenu môžu zaznamenať diváci, ktorí prijímajú signál z DVB-T vysielačov vo vybraných mestách a ich okolí po celom Slovensku. Ide o miestne DVB-T vysielače operátora AVIS. Aktuálne má operátor aktívnych celkovo 14 DVB-T vysielačov po celom Slovensku.
Pokračovanie nižšie:

S prechodom na HD došlo okrem zmeny obrazového rozlíšenia tiež k zmene kompresného videoformátu a to z MPEG-2 na MPEG-4 (H.264). Okrem toho sa zmenil aj názov, v zariadeniach sa bude stanica po novom identifikovať ako TV Doktor HD. Doteraz bol pritom používaný názov TV Doktor. PIDy sa nemenili.

TV Doktor prináša informácie z oblasti medicíny. Nechýbajú ani diagnózy, analýzy prípadov, nové aj tradičné medicínske postupy, skúsenosti pacientov či rozhovory s odborníkmi a poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti.

Kompletný zoznam DVB-T vysielačov, aj s ich presnou polohou na mape, môžete nájsť už tradične v sekcii Vysielače.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. V júli sa mi zhoršil v Piešťanoch príjem programov MMT, Noe a Tv Doktor z vysielača Trnava, Koniarekova, k. 43. Neviete, či sa nemenili parametre tohoto vysielača?

 2. Kedy bude konečne obnovené vysielanie v Prešove na k. 41 ? Tretie najväčšie mesto na Slovensku a nemá regionálny DVB-T vysielač. A pritom má jedno z najväčších pokrytí cca 300 000 divákov – Prešov a okolité obce + celá Košická kotlina a kotliny v smeroch Sabinov a Lipany, Vranov nad Topľou, Poprad a čiastočne smer Bardejov…

  1. ABCD
   Komu tu kladieš túto otázku? Myslíš, že Ti tu niekto kompetentný odpovie?
   Nezaplatíš nevysielaš.

 3. Dnes som chcel pozrieť v Trnave po dlhej dobe TV Vita a žiadny signál. Už zase vypli vysielač na 33. kanále?

Komentáre už nie sú povolené.