Reklama

Nová TV JOJ Svet odštartuje v lete, bude platená

Televízia JOJ dnes oficiálne potvrdila, že v blízkej dobe plánuje spustiť novú slovenskú dokumentárnu stanicu, ktorá bude mať názov JOJ Svet. Novinka má vysielať 24 hodín denne, 7 dní v týždni a vysielanie by mala odštartovať už v lete 2023.

JOJ Svet prinesie najlepšie a najnovšie dokumenty z celého sveta v slovenskom jazyku. Ponúkne bohatý výber pôvodných slovenských aj partnerských medzinárodných dokumentov od renomovaných domácich a zahraničných tvorcov,“ uviedla dnes JOJ Group. Rok výroby dokumentov nebude pritom starší ako 2014.
Pokračovanie nižšie:

Tematická stanica bude dostupná v platených ponukách satelitných, káblových, IPTV a OTT operátorov. Okrem toho bude tiež súčasťou streamovacej platformy JOJ play a to v platenom balíku Premium spolu so ďalšími platenými stanicami z dielne JOJ Group.

Som hrdý, že práve televízia JOJ obohatí programovú ponuku o divácky žiadaný dokumentárny kanál, ktorý prinesie široké spektrum žánrov, priestor pre domácich tvorcov aj očakávanú pridanú hodnotu v podobe náučných programov,“ uviedol generálny riaditeľ JOJ Group, Marcel Grega.

JOJ Svet chce ponúknuť dokumenty z ktorých si vyberie každý. Od prírody a zvieratá cez históriu, politiku, spoločenské vedy, astronómiu a vesmír až po minulé aj súčasné trendy a pohľady nielen do dejín, ale aj do budúcnosti, a to z rôznych pohľadov, ktoré nás, ľudstvo, zaujímajú, poúčajú, a zároveň posúvajú vpred. Zároveň už dnes JOJ vyrába v spolupráci s najlepšími domácimi a zahraničnými tvorcami svoje vlastné dokumentárne série, ktoré exkluzívne predstaví divákom televízie JOJ Svet.

JOJ Svet je výzva, v ktorej sa ukrýva odhodlanie ukázať celému Slovensku celý svet. Svet fascinujúci, inšpiratívny, krásny napriek všetkému, čo mu robíme. Verím, že JOJ Svet bude zmysluplnou televíznou stanicou, ktorá prinesie radosť, pohodu, oddych, informácie, možno niekomu nový pohľad, nové fakty. Veľmi sa na tento proces teším a v neposlednom rade si vážim dôveru, ktorú som od vedenia televízie
JOJ dostala. Osobne ma láka spolupráca a podpora slovenskej dokumentárnej tvorby, či už spolupráca s významnými menami slovenského dokumentu, alebo so študentmi, ktorých tvorba si zaslúži pozornosť
,“ hovorí Martina Cyprichová, šéfka pripravovanej stanice JOJ Svet.

JOJ Group má vo svojom portfóliu aktuálne 13 televíznych staníc (JOJ, JOJ PLUS, WAU, JOJko, JOJ Šport, Ťuki TV, JOJ Cinema, JOJ 24, CS Film, CS Horror, CS Mystery, CS History a JOJ Family) a množstvo internetových portálov, vrátane huste.tv či streamovacej služby s názvom JOJ Play.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Aspoň ľudia budú pozerať iba slovenské televízie väčšinou ľudia pozerali dokomentalne televízie od leta 2023 dúfam budú ľudia pozerať iba Slovensku televíziu dukomentalnu televíziu joj svet žiadnu tv zahraničnú

  1. Dúfať môžeš v čokoľvek. Ale radšej nechaj každého nech si vyberie sám na čo bude pozerať. Ty tiež pozeraj na čo chceš – máš právo voľby, neupieraj ju iným.

  2. Přesně tak , koukej se jen kolem sebe a do sebe. Nebraň a hlavně neříkej ostatním na co mají koukat, každého osobní rozhodnutí na co bude chtít koukat. Ať je více možností a každý si koukne právě na to na co má chuť.

  1. Teres dúfam že nie. Aj keď uznávam že aj tam dávajú dokumenty dosť starého dáta a reprízy.

 2. No, som zvedavy ci bude Joj Svet lepsia dokumentarna tv stanica ako BBC Earth 😀

  1. Prečo myslíš, že by joj svet malo byť lepšie než BBC earth? Určite nemajú taký rozpočet ako BBC. Porovnávať verejnoprávnu BBC financovanú úplne iným spôsobom s privátnymi trpaslíkom (čo sa financií týka) je trošku odveci. Dnes sa vyrába podľa hesla za čo najmenej peňazí čo najviac muziky. Ber to tak, že budeš mať o jeden doku kanál naviac, môžeš vyberať, ak sa nebude páčiť môžeš zostať u BBC earth.

 3. ..Hnoj svet bude platená tv.Bude platiť luďom za to, že sa budú na to pozerať.Inak povedané, umelo vytvárajú nové kanály, lebo nestíhajú vysielať tie kvantá reklám, cez ktoré zahraničné firmy odlievajú peniaze von a budú zase inkasovať viac penazí od operátorov, ktorí to zase pekne vyúčtujú svojim ovečkám

 4. Navrhujem nech všetci operátori vyradia komplet programy JOJ a bude pokoj !

  1. @ Lucia K 15.06.2023 o 12:31 :

   Ne “Češi” ale jedině “Česi” !!! Je paradox že jako Moravák ovládám “slovenčinu” lépe než ty aj když si Slovenka aspoň podle tvého nicku.

  2. A de v jakých dokladoch máš uvedené, že si Moravák ? ! ?

  3. @ Miki Mouse :

   A ty máš v ktetém dokladu uvedené že si Slovák? Ani v občance a tak sa laskavě zlikdni. Na popud EU se už v žádných dokladech neuvádí národnosť. Takže jsi vlastně třeba Maďar a vůbec nejsi ani Slovák když to nemáš podle občanské dokázať takže tak.

  4. @ Zdenek:

   V dokladoch: Rodný list a vysvedčenia. Máš tam uvedené: Morava ? ! ? No nemáš…

  5. V posledním sčítání lidu v roce 2011 se 64,3 % obyvatel Česka přihlásilo k české národnosti (86,1 % z těch, kteří se k nějaké národnosti přihlásili), která zcela převažuje ve všech okresech Česka, 5,0 % obyvatel deklarovalo národnost moravskou a 0,1 % národnost slezskou,

   Národnostné zloženie podľa sčítania ľudu v roku 2001 je: národnosť česká – 90,4 %, moravská – 4,9 %, sliezska – 0,1 %, slovenská – 1,4 %, poľská – 0,4 % nemecká – 0,2 %, ukrajinská – 0,5 %, vietnamská – 0,3 %, rómska – 0,1 %.

 5. No vidim,že pytat sa na Towercom je zbytočne cez Dvb-T 2 no inak je tam dost programov,ale zase pokračuju v dobrej praci naši susedia Češi ktory spustia na jesen A11 Sport i ked tu vidim velku medzeru medzi hudobnymi kanalmi Očko Tv,Očko Star a Retro Music je dost slabota oproti inym krajinam.Ved i v Uk a v Nemecku je kolko hudobnych tv

 6. A to ešte sa ide Tv Prima rozširit svoje programy o nove 3 programy kde by mali na Mux23 Cz naskočit dalši Test programy.Takže po A11 Sport dalšie 3 programy v Dvb-T 2

  1. treba sa odstahovat do ceska, alebo aspon blizko ku hraniciaim, nech mozes pozerat TV zadarmo, hlavne tie kvanta priblblej rekalmy a skvelu A11 🙂

  2. @ Lucius M 15.06.2023 o 16:16 :

   Dávám Ti palec hore!!!

   Si jediný který chápe že je celý CZ pozemák kromě staníc od ČT, TV NOE a místních regionálek jako TV Slovácko, TV Polar nebo TV Morava atd. úplně k ničemu když to vše ostatní je stejně jen kopa nesledovatelného odpadu který je ještě navíc totálně prošpikovaný reklamou.

   Důležitá je kvalita a ne KVANTITA která je v České republice u pozemáku.

 7. Zo satelitu ju nebudú vysielať? Jasne ze ju budu vysielat aj zo satu.

 8. Keďže je platená a vo vyšších balíčkoch tak si ju môžu strčiť niekam .

Komentáre už nie sú povolené.