Reklama

Spektrum Home sa mení, tento víkend ponúkne aj športové prenosy

Dokumentárny a lifestyleový televízny kanál Spektrum Home, ktorý prevádzkuje AMC Networks International – Central and Northern Europe (AMC), prechádza zmenami. Diváci si vo vysielaní môžu všimnúť viaceré novinky, vrátane športových prenosov. „Plánom AMC je postupne rozširovať programovú skladbu tak, aby bola pestrejšia a priebežne sa budú pridávať nové žánre, vrátane zábavného obsahu pre ženy,“ uvádza vysielateľ.
Pokračovanie nižšie:

Už tento víkend ponúkne Spektrum Home aj dva športové prenosy. Konkrétne pôjde o sobotňajšiu kvalifikáciu (o 16:00) a nedeľňajší hlavný pretek z Formuly 1 od 14:45.

Okrem noviniek v programovej štruktúre je Spektrum Home dostupný väčšiemu počtu divákov. Od marca je k dispozícii v českom bezplatnom terestriálnom vysielaní (DVB-T2 MUX 23) a okrem toho ho preradil satelitný operátor Skylink z vyššieho balíka Kombi+ do balíka Digital a to ako pre českých, tak aj slovenských klientov.

Do rodiny AMC patrí okrem stanice Spektrum Home ešte aj Spektrum, CBS Reality, športové stanice Sport1 a Sport2, filmové a seriálové Film+ a AMC, ako aj kulinárska TV Paprika, či detské stanice Minimax a JimJam.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Sledovat sport na tv stanici Spektrum Home v rozliseni SD, to teda bude v dobe UHD 4K nieco uzasne 😀

 2. No ale v pozemáku to je zadarmo. A znáš to o tom darovaném koni.

 3. A Liga majstrov od novej sezóny na TV Paprika 😀 Ale nie, vcelku chápem, prečo to pichli na free kanál, urobiť tomu reklamu, a kvitujem to. Pravdou ale je, že Spektrum Home má svoje SD rozlíšenie naozaj vo veľmi zlom stave. Keď si pozriem napr. nemecké Pro7, RTL a pod. na Astre, tá kvalita SD je citeľne lepšia. Čiže nie je SD ako SD.

  1. Nemecké stanice na satelite Astre 19,2° E vrátane Eurosport majú veľmi kvalitný obraz v MPEG-2.

  2. ..ze velmi kvalitny obraz 😀 Na 75″ QLED telke je aj nemecky SD obraz z orbitalnej pozicie 19,2°E slaby. Avsak na 32″ LED TV sa SD vysielanie este pozerat da.

  3. Tak načo míňať hŕbu peňeži na slaboobrazový polstenový prijímač.

  4. …pretoze sledovat sport s dobrym UHD resp. HD obrazom na 75″ TV je uplne ine, ako na 32″ telke 😀 Kto raz vyskusa, uz malu 32″ telku nechce.

  5. Nemecky Eurosport v SD bol dostupny v case, ked sa prechadzalo na satelite z analogu na digital. V tom case sa sa digitalne programy pozeralo na CRT TV a LCD, ktore naozaj nemali rozmer nad 40″ a naviac boli ako zobrazovace, kedze boli k nim pripojene externe sat. prijimace. Zabudovane sat. tunery v TV prisli masovo az s HD technologiou a modulaciou DVBS2. Takze tazko dnes hodnotit kvalitu SD vysielania akehokolvek programu na 4K zobrazovacoch akejkolvek uhlopriecky. SD vysielanie nie je pre tieto zobrazovace urcene – je to porovnavanie uplne inej technickej a technologickej generacie.
   Eurosport nemozno v obrazovej rovine kritizovat, pretoze ponuka svoj program pre vsetky typy zobrazovacov, teda v SD az po 4K a je len na majiteloch – divakoch aky zdroj zvolia.

  6. Zbytocne mudrujes a teoretizujes joko…Staci postavit vedla seba 75″ TV a 32″ TV, pustit do nich signal z jedneho a toho isteho SD zdroja a obrazovy vysledok je hned okometricky jasny 😀

  7. Jasný si ty Kežmarčan:Komanc,autista,Rumburak,drevorubac 😀 😀 😀

 4. 31. 5 . 2023 19:30hod. Columbia – Slovakia, vysiela LIVE niejaka tv stanica tento zapas osemfinale MS
  U20?

  1. MS U20 vo futbale vysiela RTVS na Športe alebo na webe.

  2. To ano…Lenze zapas MS U20 COL – SK sa casovo prelina s finale Europskej ligy v Budapesti. Ktory zapas a kde bude RTVS SPORT HD vysielat? Livestream SPORT na nete MS U20 a finale EL na linear RTVS SPORT?

  3. Podľa informácií od RTVS bude tento zápas odvysielaný v priamom prenose na Dvojke.

Komentáre už nie sú povolené.