Reklama

Marcové zmeny v Magio Sat a DIGI TV: Z ponuky vypadlo päť staníc a pribudol Canal+ Action HD

V skorých ranných hodinách došlo dnes k viacerým zmenám v ponuke satelitných služieb Magio Sat a DIGI TV. Z oboch služieb boli vyradené stanice AXN, AXN HU, AXN White a AXN Black. Na ich doterajších pozíciách v kanálovej mape môžu vidieť klienti už len oznam o ich vyradení z ponuky. Z toho dôvodu vytvoril Telekom na družici Thor 7 (0,8°W) špeciálne programové pozície s názvami staníc AXN, ktoré končia bodkou (.). Okrem toho operátori vyradili z ponúk tiež občasnú športovú stanicu Canal+ Sport 2 HD a na jej pozícii sa objavil úplne nový Canal+ Action HD.
Pokračovanie nižšie:

Vysielanie Canal+ Action HD je tak dispozícii predplatiteľom Magio Sat a DIGI TV na doterajšej pozícii po Canal+ Sport 2 HD. V prípade DIGI TV ide o programovú pozíciu číslo 49, pre klientov Magio Sat je to číslo 65. Užívatelia CA modulov si môžu program naladiť z frekvencie 12 607 MHz. Detailnejšie technické parametre prinášame nižšie.

Canal+ Sport 2 HD síce operátori Slovak Telekom a DIGI Slovakia vyradili zo svojich satelitných služieb, ponechávajú ho však aj naďalej vo svojich mobilných službách Magio Go a DIGI Go, podobne ako Skylink. V mobilných službách sú navyše dostupné aj Canal+ Sport 3 až Canal+ Sport 6. Canal+ Sport 7 z ponuky vypadol, vzhľadom k tomu, že ukončil vysielanie.

Aktuálnu a kompletnú ponuku nielen platforiem DIGI TV a Magio Sat, aj s technickými parametrami pre príjem, môžete nájsť už tradične v sekcii Frekvencie.

Technické parametre pre príjem CANAL+ Action HD :
Družica: Thor 5/6/7 a Intelsat 10-02 (0.8°W)
Frekvencia: 12607 MHz
Polarizácia: V
FEC: 3/5
SR: 28800
Norma: DVB-S2
Modulácia: QPSK
Názov: CANAL+ Action HD
Provider: Slovak Telekom
Video formát: MPEG-4
Kódovanie: 1882 (Nagravision), 1886 (Nagravision), 0B1C (Conax)
Programová pozícia: 49 (DIGI TV), 65 (Magio Sat)

PIDy:
Video PID: 1902
Audio PID: 1903
Audio stopy: 1903 cze (AAC)
PCR PID: 1902
PMT PID: 1901
TSID: 2811
0NID: 0187
SID: 11019
TXT: Nie
HbbTV: Nie
DVB a TXT titulky: Nie

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Mam od operatora SAT pay-tv DIGI SK CAM s kartou…Prave teraz som si overil clanok v praktickom prijme a neviem odkial ma Viktor info. Pretoze mne AXN, AXN White, AXN Black z orbitalnej pozicie 0,8W CAM s kartou otvori a tieto tv stanice funguju. AXN HU ma vobec nezaujima, nakolko niesom Madar. Takze jedinu zmenu vo vysielani DIGI SK ktoru som spozoroval je, ze tv stanicu Canal+ sport 2HD nahradila tv stanica Canal+ Action HD 😀

 2. Na optike su akurat axn blokovane a ostatné tv zu neobmedzené

 3. Ja mam CA modul od magio sat a kanaly AXN…. su blokovane uz od rana

 4. Nechapem zrusenie canal sport 2,miesto toho tam date filmovy kanal.Myslim si,ze mnohi by ocenili viac zapasov z anglickej ligy,takze to povazujem za chybu.

  1. C+ Šport 2 vysielal len pár zápasov týždenne a jeden konferenčný prenos. Keď sa nehrala PL tak nič, statická obrazovka. Takže je dobré ak vyplnili vatu nejakým obsahom, je to ekonomické a dáva to zmysel. Plus potrebujú spropagovať c+ šport preto action dali do balíka Multi, dostane sa k tomu viac divákov. Škoda že za rok príde k ďalšiemu zdražovaniu.

 5. Ale v nedeľu už zápas Liverpool bude na Canal + Sport.
  Zlaty Digi Sport .Vysielal všetky hlavné zápasy. Škoda tej Dvojky.
  Uvidíme či prídu aj ďalšie kanály od Canal +.
  Uz je aj Appka na Google Play. Len ešte sa tam nedá prihlásiť. Len pre informáciu. Boh vie čo chystá Skylink. Možno sa skutočne stane to že Skylink bude pod značkou Canal+. Inak tie AXN kanály cez CAM Modul od Digi SK. idú aj mne. Ešte k tomu aj CBS Reality.

  1. Skylink patrí pod Canal + už asi 2 alebo 3 roky,
   A Digi aj Telekom kúpili Canal + Sport aj Canal + Action od Skylinku, respektíve od Canal + Luxembourg, pod ktorý Skylink a FreeSat patria

 6. Predplatil som si určitý počet programov a hlavne koly športovym programom no a teraz za tú istú cenu nižšia ponuka,budem sa musieť poobzerať po inej ponuke.

Komentáre už nie sú povolené.